Nicoderm лепенки?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
smurfieta
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 5:24 am
Местоположение: Brossard

Мнение от smurfieta »

Здравейте!
Днес ми е пьрвия ден с лепенка Никодерм(купих направо за 2-ри етап-14 мг)По-кьсно познатите ми казаха,че е трябвало да изчакам,за да ми я предпише лекар,но нали сьм новобранка,не ми се чака до 1 ноември,когато влиза в сила застраховката ми.Ужасно ми е трудно,не усещам никакьв ефект.Изпитвам неистов никотинов глад.Все още не сьм запалила,но не се дьлжи на лепенката,а на факта,че всички си мислят,че няма да издьржа.(Дали не са прави?) :cry: При мен лично мотива е здравето(малко си падам хипохондричка),а и сутрин кашлям ужасно.Дано да имам воля,явно това е единственото,което би ме спряло.
Кьсмет на всички,които са решили да отказват пушенето! :)
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

успех на всички,които искат да октажат папиросите,аз съм пробвал стотици пъти(е не стотици ама десетки),и сега съм твърдо за мнението на JOY.Много се кефих,докато го четох.не виждам нещо чак толкова страшно за здравето ми,за джоба ми и т.н. Ама сега пък да взема да се тормозя и за това,защо нямам в джоба си цигари,и защо като съм в приятна компания,не мога една цигара да запаля,въпреки че всики,пушат-е това не мога го направи.Животът е толкова кратък,че не трябва да се лишаваш от нищо.(това си е мойто успокоение за всичките ми дела :lol:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Пушачите да се посочат с пръсти и да им се каже едно голямо- УУУУУУУУУУУ
(това е шегичка)
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

IRA написа:Пушачите да се посочат с пръсти и да им се каже едно голямо- УУУУУУУУУУУ
(това е шегичка)
Да бе, и ние като ще се засрамииим :lol:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

abe може и да си с тик-так ама целия като вонищ на цигари хич не е приятно. то се намирисвашцелия и никакви дъвки и бобнбончета не помагат :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

smurfieta написа:Здравейте!
Днес ми е пьрвия ден с лепенка Никодерм(купих направо за 2-ри етап-14 мг)По-кьсно познатите ми казаха,че е трябвало да изчакам,за да ми я предпише лекар,но нали сьм новобранка,не ми се чака до 1 ноември,когато влиза в сила застраховката ми.Ужасно ми е трудно,не усещам никакьв ефект.Изпитвам неистов никотинов глад.Все още не сьм запалила,но не се дьлжи на лепенката,а на факта,че всички си мислят,че няма да издьржа.(Дали не са прави?) :cry: При мен лично мотива е здравето(малко си падам хипохондричка),а и сутрин кашлям ужасно.Дано да имам воля,явно това е единственото,което би ме спряло.
Кьсмет на всички,които са решили да отказват пушенето! :)
:shock: Има един страхотен феномен в Канада...С пристигането си, всичко живо почва трескаво да мисли за здравето си. :roll:
Интересно, smurfieta,в България не беше ли помисляла за цигарите и здравето?
За мен най-силната мотивация беше, че не искам щерката да си остане без баща по никое време (в най-лошия случай) или да има кофти пример за подражание (в най-мекия).
Ако няма наистина сериозни мед. показания, да си мислиш,че от цигари ще си отидеш без време, е малко...симптом на психично разстройство.
:roll: Номерът с примера за детето не върви. За един-това е положителен пример,за друг отрицателен. Деца на алкохолици, не са алкохолици и деца на пушачи също могат да бъдат непушачи.От друга страна,толкова много деца на непушачи, са пушачи. Ако отчетем статистиката с родители и деца, едва ли ще проследим зависимост.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

moeto skromno mnenie (potvardeno ot nauchni izsledvania):
fizicheskoto pristrastiavane kam nikotin minava za sedmica, sled tova e chisto psihicheski fenomen.
Savet - izbiagvaite da ste okolo pushachi, izbiagvaite da se postaviate v situacii v koito bihte pushili predi, davchete davka, badete silni i mislete za zdraveto si i za djoba.
A teia deto ne im puka - pushete si i si svirkaite - jivota e edin i godinite sled opredelena vazrast ne doprinasiat s nishto kam kachestvoto a samo kam kolichestvoto.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Няма нищо по-лесно от отказването на цигарите, аз лично съм го правил стотици пъти...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
chitatel
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 27, 2004 4:28 pm

Мнение от chitatel »

Ne se plashi Smurfieta. Siguren sam, che shte uspeesh. Nai- vajnoto obache, e da go ISKASH!!! Triabva naistina mnogo da go iskash i psihicheski da si usriala sa tova reshenie. Ako naistina si ubedena, che zigarite ti vrediat na sdraveto - deistvai, uspeha niama da sakasnee.
A inache Kolio e prav, nikotinovata savisimost trae mnogo kratko i se preodoliava lesno, vajna e motivaziata.

Taka che dersai i ne se plashi. Uspeha ne ti marda.
smurfieta
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 5:24 am
Местоположение: Brossard

Мнение от smurfieta »

Joi,за здравето винаги сьм си мислила и това няма нищо общо с пристигането ми в Канада.Факт е,че и в Бьлгария сам правила опити да отказвам цигарите(понякога успеха е траел 6 месеца).Просто там можех да пуша навсякьде (почти) и по всяко време,а тук -не.Затова реших,че ще ми е малко по-лесно да ги откажа тук.Може и да греша,но защо да не опитам?!Между другото все още не сьм запалила...
smurfieta
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 5:24 am
Местоположение: Brossard

Мнение от smurfieta »

Наи-накрая окуражителни думи.
Благодаря на всички за подкрепата!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

JOY написа: :shock: Има един страхотен феномен в Канада...С пристигането си, всичко живо почва трескаво да мисли за здравето си. :roll:
ами как няма да мисли за здравето си? като гледа какви експерти са тука :lol: или какви бъдещи лекари/като мене/ се обучават в момента...то си е за страх :wink: имахме едно време един зам.премиер , май нейчо неев се казваше, дето се изцепи: "егати и държавата щом аз съм и вицепремиер" :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

smurfieta написа:Joi,за здравето винаги сьм си мислила и това няма нищо общо с пристигането ми в Канада.Факт е,че и в Бьлгария сам правила опити да отказвам цигарите(понякога успеха е траел 6 месеца).Просто там можех да пуша навсякьде (почти) и по всяко време,а тук -не.Затова реших,че ще ми е малко по-лесно да ги откажа тук.Може и да греша,но защо да не опитам?!Между другото все още не сьм запалила...
Браво! Това е най-важното-да го искаш! Пътя към успеха винаги минава през силното желание! Ако поискаш нещо достатъчно силно,нищо не е в състояние да ти попречи. :roll:
Успех!

Може би ще ти помогне събиране със съмишленици?

http://www.atoute.org/forums/forum_arreter_de_fumer.htm

http://tabac-net.aphp.fr/tab-soigner/ts ... arret.html

http://www.univ-nantes.fr/servlet/com.u ... 8&LANGUE=0
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ехейййй, съмишленици,курсове,лепенки,мотиви и какво ли не :shock:
абе хора,казваш -Стоп, и край! какво толкова трудно има в това. пушенето е една голяма глупост, не решава проблемите, а е част от тях. като го осъзнаеш е лесно да се откажеш :beer:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

JOY написа:... да си мислиш,че от цигари ще си отидеш без време, е малко...симптом на психично разстройство.
Merci за диагнозата! Винаги съм си знаел, че имам да давам на бай Михаля :cajsi: ама друго си е някой компетентен да потвърди ...
Заключено