Nicoderm лепенки?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Nicoderm лепенки?

Мнение от edelwais »

Някой (офлайн) ми каза, че ако идеш при доктор в Кебек и кажеш, че искаш да откажеш цигарите, те (докторите) ти дават рецепта за безплатен Никодерм (или нещо подобно).

Някой знае ли нещо по въпроса? Вече съм готов какво ли не да пробвам, за да откажа цигарите (имам само леки резерви по въпроса с груповите терапии, или както там се казват).
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Колкото и смешно да ти звучи - намери си книгата "Вече не пуша". И при мен даде резултати.
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

Че защо да ми звучи смешно?
Дай малко повече инфо (за книгата) моля.
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Потърси в Гугъл "Не пуша вече" и ще я видиш.
Ако не можеш да си я набавиш, мойта е у един приятел (в Мтл), ще си я искам обратно.
Botzo

Мнение от Botzo »

Изображение

Ето част от текста тук:

http://tarpy.ms-hydraulic.com/no_smoke1.htm
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Тъй като съм well experienced в отказването на цигарите :lol: споделям моите наблюдения по въпроса:
1. Подготви се психически за промяната и не подценявай ситуацията
2. Изясни си мотивите - ако го правиш заради парите само няма да се получи.
3. Намери си заместители - препоръчвам някакъв вид спорт и тик-так-чета :lol:
4. Мисли за това като за предизвикателство и си задай въпроса дали някакви си цигари ще ти се опънат? :wink:
5. Постави си за цел да ги откажеш за определен период - 1 или 2 месеца. После си постави за цел да съхраниш постигнатото!
6. След 2-3 седмици ще усетиш плюсовете - тялото възвръща тонуса си, дъхът се нормализира, имаш повече психически и физически сили! Както и минусите - нещо ти липсва, имаш енергия в излишък :wink: , заслужаваше ли си?! Точно тук ще направиш голямата крачка! Точно в този момент вземи голямото решение! :wink: :beer: Успех!
To Live Is To Die
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

ок,
намерих я (за любопитните: "Allen Carr's Easy Way to Stop Smoking").

Все пак, някакво инфо по Никодерм въпроса?
Мерси
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Един приятел пробва с лепенки, наистина по-малко започна да пуши, но само за 2 месеца, сега си пуши както преди.
Казват, че волята е най-важна в отказването от цигарите, обаче при мен е много слаба :roll:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Хм,не е волята, а мотивацията...Много вярно го е казал St.Anger.
А какво да правим тези които не искаме да ги отказваме? Аз нещо за себе си не намирам подходяща мотивация...То не стига,че от толкова неща се отказваш (принуден така или иначе), заминавайки майната си от България,ами и цигарите... :roll:

Хайде тези, които "много искат да ги откажат", да споделят защо пък джанъм толкова искат!
Здравословни и финансови причини при мен нещо не важат...Разни там козметични направо ме вбесяват и настройват точно обратното. :roll:
Предполагам,че сте открили за себе си по-добра мотивация щом искате, защото аз не мога да проискам. :roll:
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

JOY написа:Хайде тези, които "много искат да ги откажат", да споделят защо пък джанъм толкова искат!
Здравословни и финансови причини при мен нещо не важат...Разни там козметични направо ме вбесяват и настройват точно обратното. :roll:
Аз ти отказах преди 6-7 години. Преди това пуших по кутия на ден. И преимуществата са неизброимо много:
1. По-ведро настроение
2. По-работоспособен
3. Повече спосбен да с наслждваш
4. Свеж дъх
5. Добре е за джоба (за мен това е най-маловажното)
6. Живеейки във Ванкувър не се чувстваш като извънземно (В Монреал беше мнго разпространено да пушиш навсякъде и по-много ама тук не е така)
7. Когато имаш съвещние което продължава над 1 час не си глдаш нервно часовника - кога аджеба ще свърши за да палнеш една...

мога да продължаван и още ама хайде стига...
Аватар
tedo
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2004 10:42 am

Мнение от tedo »

Ako namerish niakakav nachin da ti pratiat ot BG kazvat se/ tabeks/ struvat 4,5 i se piat cil mesec po programa efekta e porazitelen az lichno sam pil i edni shveicarski niamat efekt
V sashnost prati mi adres roditelitemi zaminavat za US shte ti gi pratiat ot tam ako iskash
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

1. По-ведро настроение -съмнително...Настроението ми на пушач е доста по-ведро от настроението на повечето ми познати-непушачи...
2. По-работоспособен - :D Не изпитвам недостатък на работоспособност и в сравнение с непушачи ползата също е съмнителна.
3. Повече спосбен да с наслждваш -да се наслаждаваш на кое? :lol: :lol: :lol:

4. Свеж дъх -Пушачите си носят дъвки и бонбончета непрекъснато. :? Доста непушачи имат още по-ужасен дъх... :roll:
5. Добре е за джоба (за мен това е най-маловажното) -за джоба ми не е по-зле от колкото беше в България дори с несравнимо по-добрия доход. Това пък съвсем не е мотивация.

6. Живеейки във Ванкувър не се чувстваш като извънземно (В Монреал беше мнго разпространено да пушиш навсякъде и по-много ама тук не е така) -Да,вероятно не ми е известно чувството да се чувстваш като извънземно...Преди да тръгна от България това най-много ме плашеше,но съм много доволна,че Монреал не е толкова комплексарски в това отношение.

7. Когато имаш съвещние което продължава над 1 час не си глдаш нервно часовника - кога аджеба ще свърши за да палнеш една... -Еее,това пък е зависимост в тежка форма. Мога да издържа цял работен ден без да се сещам дори,но в компания да не запалиш си е направо престъпление... :roll:
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Хахаха, JOY, евала за последния ти пост, разби ме :lol: супер :D
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

JOY мисля че ти просто активно търсиш примери за непушачи, които да не са пример за подражание и не е чудно, че успяваш да ги намериш - пушенето не е единственото нещо което определя дали един човек е такъв или друг.

Не си ли се замисляла обаче, че ти ще си по-свежа, по-ведра ако не пушиш но не по сравнение с други непушачи (защото не е трудно да издирш всякакви примери зред 3500000 души в Мтл) а по-сравнение със себе си сега?

Както и да е де, не искам да те убеждавам, но ми се струва, че това е въпрос който не предполага такава категоричност. Без съмнение пушенето е вредно, скъпо и нерационално... но ти си знаеш де.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

За мен най-силната мотивация беше, че не искам щерката да си остане без баща по никое време (в най-лошия случай) или да има кофти пример за подражание (в най-мекия).

Кумице, и на теб ти препоръчвам горната книга. Всъщност нещата са супер прости и въобще не ти трябва воля. Ама с'а не мога да преразказвам книжката, пък и няма да се справя толкова добре.
edelwais написа:Че защо да ми звучи смешно?
Ми щото на мен такива книжки по принцип са ми смешни, в смисъл неща от сорта "10 стъпки към щастието", "Да отслабнем лесно". Или както Д.Адамс се майтапи с едно заглавие "101 неща които никога не сте искали да знаете за секса. но сте ги научили насила" :lol:
Заключено