Безплатни курсове по френски в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Mariana
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 5:59 am
Местоположение: Montreal

Безплатни курсове по френски в Монреал

Мнение от Mariana »

Здравейте,
Интересувам се къде в Монреал предлагат безплатни курсове по френски език /дневни или вечерни/. Спомням си, че преди много време някой беше писал, че има такива, но не Кофи. Ако някой може да ми помогне, ще му бъда много благодарна.
Иначе ние сме тук от две седмици, но друг път ще пиша за първи впечатления.
Поздрави!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Виж тук- руснаците отдавна събират информация за такива:

http://www.monquebec.com/ru/forum/viewtopic.php?t=2605

Освен тях знам две школи в Ласал- ако те устройват,ще потърся координати и една в бившето ми училище-Роздейл.Това е на 5 мин. пеша от метро :metro: Vendome
Последно промяна от Joy на Нед Сеп 26, 2004 11:41 am, променено общо 1 път.
Аватар
Mariana
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 5:59 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Mariana »

Joy, много благодаря. Разгледах руския сайт, наистина има много адреси, но като, че ли най-добрия вариант е Ласал - /имам предвид станцията на метрото Ласал/. Ще ти бъда много благодарна, ако ми изпратиш адресите.
Поздрави
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

В кой квартал живееш? Commission Scolaire е добро решение докато чакате Кофи-то.
To Live Is To Die
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

http://www.csdm.qc.ca/CSDM/fr_etabl.htm
трябва да видиш кое ти е най-близо и има френски

със здраве
Аватар
Mariana
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 5:59 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Mariana »

Намерихме си квартира в Ile des Soeurs и затова предпочитам в Lasalle. Училището и градината на децата сега се намират там, и автобуса ни 12 спира точно там. Благодаря, ще погледна сайта за училищните комисии.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

O Ile des Soeurs :thumbsup: .Az tam rabotia. Dobre e :D .Ste imash dobri purwi vpe4etlenia. :D
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Мариана,от Ile des Soeurs,няма да са ти много удобни и двете школи.Не са на станцията :metro: La Salle а в квартала и то много далеч от :metro: Angrignon -почти до моста Мерсие. Едната не я препоръчвам на никой! Тя е именно от Commission Scolaire.Тръгнах там след Кофи-то и не мога да опиша какъв ужас ми се стори в сравнение. На два пъти говорих с директора за прехвърляне в други групи и по-високи нива,и в крайна сметка като видях,с какви глупости се занимават на най-високото,след седмица напуснах с чувството,че по-лошо преподаване не съм виждала през живота си. Тази се намира почти под моста Мерсие (на 5 мин. от последната спирка на автобусите). Втората школа е малко по-нагоре точно до магазина Мурелатос. За нея съм чувала много положителни отзиви,но мисля че тя е 2 пъти седмично. :(
Според мен на :metro: Vendome ти е супер-удобно. Имаш предполагам автобус от острова до :metro: Verdun или :metro: De l'Église,а там с метрото си за нула време.

Има доста българи на :metro: Verdun-дано някой се обади с адрес на по-удобна школа!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Mariana написа:Намерихме си квартира в Ile des Soeurs и затова предпочитам в Lasalle. Училището и градината на децата сега се намират там, и автобуса ни 12 спира точно там. Благодаря, ще погледна сайта за училищните комисии.
Охо, на райския остров?? :D :D
Би ли могла да споделиш какви са цените на жилищата (под наем де :D ) там?
А за курсовете - виж този център, не е далеч от теб, а и е хубав...
http://www2.csmb.qc.ca/ceachamplain/
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Mariana
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 5:59 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Mariana »

Ами за 4 и 1/2 плащаме 787, наистина е много хубаво тук.
Но май трябва да си купуваме кола колкото се може по-бързо, защото автобусите са доста нарядко.
Благодаря на всички, вече си избрахме училище.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Аз съм ходил в училището до Морелатос с френския съм много зле бях на предпоследно ниво-най-добрия в групата :lol: :lol: Така че -слаба работа.
В момента тече записване за курс в колежа Сен Лоран-на оранжевото метро спирка дю Колеж,иди в северния карфур от 1400 до 1600 часа ако те интересува-курсове всякакви и целодневни и вечерни.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

къде точно до :metro: Vendome има курсове по френски? аз съм на 2 спирки от метрото и ще ми бъде много удобно
Заключено