Дайте акъл за такъво против ръжда по колата

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Мнение от Nalex »

Vlado Forda avtoserviz Roza (450) 667 9138 (450) 667 3318 1548 boul des Laurentides (на ъгъла с 440 магистрала), в град Laval – на северния бряг на реката де Прери
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Мерси Nalex!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

abe най-добре да нямаш кола :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

ssttoo, ако не е секрет на каква марка си се спрял? Щото и аз си мисля за една къручка... ама да видим каква ще да е...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Потребител написа:А ето и правилния отговор 8)
- взимаш си европейска кола - BMW, Volvo, Mercedes а най-добре Audi.
Те всички имат каучуково покритие отдолу. Ауспусите на Audi са неръждавейка - бонус :lol: При по-добри финансови възможности - поръчваш да ти докарат един Москвич 403 - ламарината му е 3,5 мм.
Без майтап, антиръждата е едно изпръскване с втечнена грес, което ако го направиш докато е още топло, остава по асфалта на мястото ти за паркиране. Ако го направиш навреме (божа работа) ще те опази някъде чааак до февруари. Успех.
Не си прав, вече имат по напреднали технологии и нищо не ти се разтича по колата. BMW, Volvo, Mercedes за съжаление също гният, спасение няма.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

аз мисля най добре е с Московец Или Волга може и Трабант ама Картона ще се разтвори еххх жалко няма да стане с Трабито.

Да живеят дъждовете -----отмиват греховете
A long time ago
in a galaxy far ,far away
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

vladi написа:ssttoo, ако не е секрет на каква марка си се спрял? Щото и аз си мисля за една къручка... ама да видим каква ще да е...
Една Маздюха
То вече не те вълнува, ама я взех от http://www.mtlautoprix.com/main.cfm?l=en

Отидох за Тойота, ама нещо не можах да си харесам, та така...

Аз нищо не разбирам от коли, затова разпитвах, четох форума и си оформих мнението: "Японска, на малко километри". A и "да няма ръжда" :wink:
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

ssttoo написа:Една Маздюха
То вече не те вълнува, ама я взех от http://www.mtlautoprix.com/main.cfm?l=en

Отидох за Тойота, ама нещо не можах да си харесам, та така...

Аз нищо не разбирам от коли, затова разпитвах, четох форума и си оформих мнението: "Японска, на малко километри". A и "да няма ръжда" :wink:
A taka, i na men sa mi Japonkite na sartseto... ama da vidim de...
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

A kvo she kajete za vsichkite mu tam marki i vidove NEON stavat li?
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

NEON - идея си нямам.

А каква кола е Акюра? В моя гръцки вилает е много популярна, направо всяка втора или 2 от 3.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

ssttoo написа:NEON - идея си нямам.

А каква кола е Акюра? В моя гръцки вилает е много популярна, направо всяка втора или 2 от 3.
Акюрата е луксозното изпълнение на Хонда,тъй както Лексуса е на Тойотите.Би трябвало да са върха,ама мисля,че са много скъпи
Ти в какъв квартал живееш??????Пълно с Акюри???? :lol: При мен не са много популярни,карат ги от средната класа нагоре.
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Мнение от Optimist Creed »

JOY написа:Ако е японско,ръждата ще тръгне много по-бързо.Японците са със здрава механика,но много слаб корпус за разлика от американките,където е точно обратното. Когато търсихме кола,японки 2 пъти "по-млади" от нашата американки,бяха разядени от ръжда и с огромни дупки.На нашата няма и следа,но преди всяка зима,мъжът ми я кара на сервиз за смазване против ръжда за всеки случай.Ламарината им действително е много здрава и засега няма и намек за ръжда.
Какво е това смазване Joy?

На движещите и въртящите се части на колата или е някакво мазило ,което се нанася по пода на цялата кола за да изолира от плискането със солената водица?
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Ssttoo, малко ще ти отклоня темата, но забелязвам, че пишеш от нов адрес. Открехни ни малко, дай някой репортаж оттам... Кажи и нещо друго освен за Акюрите, плс.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Какво е това смазване Joy?

На движещите и въртящите се части на колата или е някакво мазило ,което се нанася по пода на цялата кола за да изолира от плискането със солената водица?
Нямам представа. :shock: Мъжът ми се разправя, но знам че е евтино и мисля,че е по корпуса,а не по движещи и въртящи се части.
Сори, повече не съм наясно... :oops:
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Мнение от Optimist Creed »

JOY написа:
Какво е това смазване Joy?

На движещите и въртящите се части на колата или е някакво мазило ,което се нанася по пода на цялата кола за да изолира от плискането със солената водица?
Нямам представа. :shock: Мъжът ми се разправя, но знам че е евтино и мисля,че е по корпуса,а не по движещи и въртящи се части.
Сори, повече не съм наясно... :oops:
Добре,поне кажи колко струва и как го казват на френски?

Моето лично предложение е ненасянето на един черен асвалтов лак.
Да не би да е същото мазило?
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Заключено