Идея за развлечение

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Идея за развлечение

Мнение от survivor »

При това напълно безплатно - подходящо за деца и за възрастни. Можете да отидете в музея на Магил /RedPath Museum/ - вход безплатен, особено интересно е за децата - има скелети на динозаври, минерали, препарирани животни, египетски мумии и т. н., а след това по МакГил Колидж, както и всяко лято, има фотоизложба. Няма да е зле да използвате последните дни на ваканцията и да заведете децата.
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Напълно съм съгласен - интересно е

Мнение от Dino »

Подкрепям survivor - посетих музея Redpath на тазгодишния Ден на безплатен достъп до музеи и други атракции (30 май).
Наистина е интересно. Е, не е огромен и изключително богат природо-научен музей, а по-скоро от всичко по малко.

Позволявам си да ви предложа няколко собствени снимки на експонати от музея.
Раковини (и корали)
Ястреб (в контр-ажур)
Скелет (на някакъв динозавър)
Лъв (малко плешив)
Рога (не знам чии)
Скелет (на друг динозавър)


Поздрави

Даниел
Гост

Мнение от Гост »

Я, къде били любителите на музеите. :D

Само да ви допълня, приятели ... Redpath е първият музей в Канада, създаден от колекцията на Commission géologique du Canada (Geological Survey of Canada) - 1841. Всъщност франкофоните много се опъват на това твърдение и по този повод са намерили "еквивалент" в Музеографския център съществувал по същото време в l’Université Laval в град Квебек.
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Изображение
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

А, любителите на музеите винаги сме си били тук, ама като ни завърти живота нямаме много време на следим какви нови експозиции има. Омби, ако чуеш за нещо ново и интересно, свиркай моля те.

А сега още една малка идея за уикенда. Става за деца и за възрастни. Мисля и че е безплатно, ама не съм съвсем сигурна.

Le Marché public dans l'ambiance du 18e siècle
Samedi 28 août de 10 h à 20 h
Dimanche 29 août de 10 h à 18 h
Beau temps, mauvais temps
Sur la place Royale, devant le Musée

« De la visite des Acadiens »

Става дума за музея Pointe-à-Callière. http://www.pacmusee.qc.ca/fr/acti/marche_public.html
Ако случайно не разбирате френски- ще пресъздават пазар от 18 век.
Tany
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юли 20, 2004 2:31 pm
Местоположение: Ottawa

Мнение от Tany »

Blagodarja za informciata!
Nie shte se razhodim na 05.09. do Montreal i tykmo se chudeh kakvo da razgledame :) Pishete oshte interesni mesta, ako se seshtate...
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Tany, разгледайте Ботаническата градина - заслужава си!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ресторантите в центъра, по-специално седнете някъде на тераса на Кресент.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
agentka007
Мнения: 138
Регистриран на: Съб Апр 03, 2004 8:09 pm
Местоположение: Ca

Мнение от agentka007 »

Lub0 написа:Ресторантите в центъра, по-специално седнете някъде на тераса на Кресент.
:D И за мен това са най-интересните места за посещение. Любо, някоя по-специална експозиция да препоръчаш? :lol:
Помните ли как ми викат колегите? ;)
Tany
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юли 20, 2004 2:31 pm
Местоположение: Ottawa

Мнение от Tany »

Ami osven da ostavja myzha si na njakoja terasa v centyra, a az da si obikaljam po muzeite i gradinite, che i negovite interesi sa po-skoro takiva :lol:
PERO
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 7:01 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от PERO »

737, pokriva...
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Зависи от много неща - дали сте за първи път, дали сте с деца, дали ще вали.

Ако сте за първи път в Монреал, мисля че ще е добре да усетите атмосферата на града. Всеки си има различни предпочитания, но аз мога да ви препоръчам да отидете на Старото пристанище (Vieux port) на спирка Champs-de-Mars на оранжевата линия на метрото /, на улица Saint-Denis на спирка Shrebrooke също на оранжевата линия на метрото. Ако сте с деца е добре да отидете в Биодома (Biodôme), а ако сте любители на музеите или вали - в Musée des beaux arts, за който на всичкото отгоре постоянната експозиция е безплатна.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Миналата неделя бяхме в parc-nature du Cap-Saint-Jacques. Доста е далеч, в северозападната част на Монтреал, но си струва. Има и плаж (платен, за съжаление :cry: ), но и останалата част си я бива - разходка в гората, край реката...абе изобщо малко по-диво, но и с удобни местенца за посядане и похапване... Има и ферма с животни и плодове и зеленчуци...
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

"L'Amère à boire" na St-Denis
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

McKibbins ( http://www.mckibbinsirishpub.com ) na Bishop (успоредна на Crescent), има жива музика по нощите :haplio:
Заключено