Писна ми от неприятни изненади!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Писна ми от неприятни изненади!

Мнение от Joy »

Има такъв неписан закон в Квебек-никога никаква информация предварително да не се дава.И така,предварително никога не можеш да знаеш с каква тухла ще те ударят утре по главата...Мамка им мръсна бюрократска! 2 години вече не мога да свикна с подобно стечение и това си е! Абе толкова ли е трудно да ти кажат предварително тия изроди бе?
Има ли и други пострадали от неприятни сюрпризи?Само аз ли съм вечно потърпевшата? :cry:
_stanbinev_

Мнение от _stanbinev_ »

Eeeee JOY - obiasni po-podrobno !
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

JOY,
нищо не разбрах :cry: да не би да си си поръчала стриптизиор за вкъщи а да е дошъл мъжа ти? :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

по-вероятно е нещо с ордера, но тук нищо не е такова каквото изглежда това е най-трудния но първи урок, който трябва да научим...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

:lol: Хе-хе,де да беше стриптизьор!

Чакам си аз заветната карта и най-сетне пристига дългоочаквания плик. :P Урааа!
Да,ама не! Вместо пластиковата карта,вътре някакви чаршафи със златни печати- ВРЕМЕННО ПЕРМИ за 1 година.А до тогава трябвало да издържа изпит по френски. :(
Абе не ми е за изпита-един повече-един по-малко-вече спец.станах по изпитите и с един френски няма да ме уплашат,ама може ли такова свинство,питам? Аз пътеки направих до тези скапани Ордери,как палатки там не опънах и НИТО ВЕДНЪЖ даже да не намекнат,че следва и изпит по френски за да получиш постоянно перми! Идиоти бе!
Да знаете хора,че в Квебек има неписан закон УМИШЛЕНО да се укрива информация! Не доверявайте само на официални институции,а питайте патило!
Още не се бях съвзела от кандидатстудентския изпит,където също ме очакваха сюрпризи и на ти-пак! Чакаш ли нещо от местен бюрократ,трябва да си готов към всякакъв удар под кръста!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

abe JOY tova li bilo problema, drugo steshe da e mqja ti da te hvane sqs sttriptizior :D :D :D
te tuka ti kazvat izpit po frenski kato za bonjour là :twisted: chlenka ama permanent, permanent ama chlenkaaa :beer: :beer: :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Oh,mila napalno te razbiram i sachuvstvam.Dobre doshla v stranata na absurdite.
Navremeto se opitvah da bada polezen s moite istorii i da obyasnya ,che neshtata ne sa takiva kakvito sa ,no ostanah nerazbran.
Dano skoro preodoleesh shoka ot udara pod krasta i smelo napred.

Uspeh.

Ivan S.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

тука май се получава като в нашата казарма- всяка заповед е предпоследдна :cry: не знам това дали е за куебек само, тук чак такива гаври не съм чувал да правят.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

JOY написа::lol: Хе-хе,де да беше стриптизьор!

Чакам си аз заветната карта и най-сетне пристига дългоочаквания плик. :P Урааа!
Да,ама не! Вместо пластиковата карта,вътре някакви чаршафи със златни печати- ВРЕМЕННО ПЕРМИ за 1 година.А до тогава трябвало да издържа изпит по френски. :(
Абе не ми е за изпита-един повече-един по-малко-вече спец.станах по изпитите и с един френски няма да ме уплашат,ама може ли такова свинство,питам? Аз пътеки направих до тези скапани Ордери,как палатки там не опънах и НИТО ВЕДНЪЖ даже да не намекнат,че следва и изпит по френски за да получиш постоянно перми! Идиоти бе!
Да знаете хора,че в Квебек има неписан закон УМИШЛЕНО да се укрива информация! Не доверявайте само на официални институции,а питайте патило!
Още не се бях съвзела от кандидатстудентския изпит,където също ме очакваха сюрпризи и на ти-пак! Чакаш ли нещо от местен бюрократ,трябва да си готов към всякакъв удар под кръста!
честно казано ти ме уби!
крият информация за изпита по френски :shock: :shock:
както ти казваш "ние сме в Квебек" и за да членуваш в който и да е ордер ти е нужен изпит по френски.
Тази идиотия на Жельо за признаване на БГ за франкофонска, мисля че не те е заблудила, нали?

Колкото до криене на инфото - отне ми 3 мин да намеря следното "строго секретно" указание в сайта на ордрето

"Permis d’exercice
Le permis d’exercice de la profession d’infirmière n’est délivré qu’une fois. Cependant, pour l’obtenir, vous devrez satisfaire aux conditions et modalités prévues, notamment avoir une connaissance suffisante de la langue française1 et avoir réussi l’examen professionnel de l’Ordre. Grâce à ce permis, vous appartiendrez officiellement à un ordre qui regroupe environ 65 000 membres. Pour utiliser le titre d’infirmière, vous devrez également vous inscrire chaque année au tableau de l’Ordre et en acquitter les frais."
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ейййй, Даник, ама като Херлок Шолмс си значи. :lol: Никаква информация не може да ти убегне. тук в канада се убедих че трябва изключително внимателно да се чете- че то са една *, две*, кръстче, две кръстчета едно до друго, едно над друго, а пък напишат ли ми някъде че е free направо изтръпвам-значи набутването е голямо, почват като пиавици да ти се лепят застраховки,презастраховки....
Последно промяна от sasho71 на Пет Юли 16, 2004 12:32 am, променено общо 1 път.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

JOY написа::lol: Хе-хе,де да беше стриптизьор!

Чакам си аз заветната карта и най-сетне пристига дългоочаквания плик. :P Урааа!
Да,ама не! Вместо пластиковата карта,вътре някакви чаршафи със златни печати- ВРЕМЕННО ПЕРМИ за 1 година.А до тогава трябвало да издържа изпит по френски. :(
Абе не ми е за изпита-един повече-един по-малко-вече спец.станах по изпитите и с един френски няма да ме уплашат,ама може ли такова свинство,питам? Аз пътеки направих до тези скапани Ордери,как палатки там не опънах и НИТО ВЕДНЪЖ даже да не намекнат,че следва и изпит по френски за да получиш постоянно перми! Идиоти бе!
Да знаете хора,че в Квебек има неписан закон УМИШЛЕНО да се укрива информация! Не доверявайте само на официални институции,а питайте патило!
Още не се бях съвзела от кандидатстудентския изпит,където също ме очакваха сюрпризи и на ти-пак! Чакаш ли нещо от местен бюрократ,трябва да си готов към всякакъв удар под кръста!


JOY,добре дошла в Канада!!!
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Vse pak nai-strashnoto e minalo, shte poturpish oshte malko.
Uspeh i na tozi izpit, dano toi e poslednata ti prechka :beer:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

bgmontreal написа:
JOY написа::lol: Хе-хе,де да беше стриптизьор!

Чакам си аз заветната карта и най-сетне пристига дългоочаквания плик. :P Урааа!
Да,ама не! Вместо пластиковата карта,вътре някакви чаршафи със златни печати- ВРЕМЕННО ПЕРМИ за 1 година.А до тогава трябвало да издържа изпит по френски. :(
Абе не ми е за изпита-един повече-един по-малко-вече спец.станах по изпитите и с един френски няма да ме уплашат,ама може ли такова свинство,питам? Аз пътеки направих до тези скапани Ордери,как палатки там не опънах и НИТО ВЕДНЪЖ даже да не намекнат,че следва и изпит по френски за да получиш постоянно перми! Идиоти бе!
Да знаете хора,че в Квебек има неписан закон УМИШЛЕНО да се укрива информация! Не доверявайте само на официални институции,а питайте патило!
Още не се бях съвзела от кандидатстудентския изпит,където също ме очакваха сюрпризи и на ти-пак! Чакаш ли нещо от местен бюрократ,трябва да си готов към всякакъв удар под кръста!
честно казано ти ме уби!
крият информация за изпита по френски :shock: :shock:
както ти казваш "ние сме в Квебек" и за да членуваш в който и да е ордер ти е нужен изпит по френски.
Тази идиотия на Жельо за признаване на БГ за франкофонска, мисля че не те е заблудила, нали?

Колкото до криене на инфото - отне ми 3 мин да намеря следното "строго секретно" указание в сайта на ордрето

"Permis d’exercice
Le permis d’exercice de la profession d’infirmière n’est délivré qu’une fois. Cependant, pour l’obtenir, vous devrez satisfaire aux conditions et modalités prévues, notamment avoir une connaissance suffisante de la langue française1 et avoir réussi l’examen professionnel de l’Ordre. Grâce à ce permis, vous appartiendrez officiellement à un ordre qui regroupe environ 65 000 membres. Pour utiliser le titre d’infirmière, vous devrez également vous inscrire chaque année au tableau de l’Ordre et en acquitter les frais."
ДаниК,точно по причина да отговаряме на изискванията на Ордера за френски,ни беше лепнат в програмата френски,който преди нас не е даван (преди нас е имало само 2 емигрантски групи,но все пак...).Учих френски 7 месеца по време на актуализацията,като през този период съм държала минимум 5 изпита по него + окончателен и за това ми е издаден същия чаршаф със златен печат,който да послужи пред Ордера.Да не мислиш,че не сме питали през това време ще бъде ли достатъчен този френски и ще трябва ли да се държи изпит пак? Този документ трябваше да послужи за тази цел,а пък ако те си имат специални изисквания за такъв (както се оказва),ние просто бихме отказали френския в програмата (той не фигурира в писмото с изискваните предмети от Ордера).
Да,ДаниК,напразно си се ровил...Изровил си инфото от другия Ордер,а не от моя.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

И между другото...avoir une connaissance suffisante de la langue française1 съвсем не означава че трябва да положиш официален изпит пред Ордера по френски! :( Те как и по какво установиха дали конесанса ми е сюфизант или не? :evil: Аз имам писмен документ за това че ми е сюфизант. :evil:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

JOY написа:
bgmontreal написа:
JOY написа::lol: Хе-хе,де да беше стриптизьор!

Чакам си аз заветната карта и най-сетне пристига дългоочаквания плик. :P Урааа!
Да,ама не! Вместо пластиковата карта,вътре някакви чаршафи със златни печати- ВРЕМЕННО ПЕРМИ за 1 година.А до тогава трябвало да издържа изпит по френски. :(
Абе не ми е за изпита-един повече-един по-малко-вече спец.станах по изпитите и с един френски няма да ме уплашат,ама може ли такова свинство,питам? Аз пътеки направих до тези скапани Ордери,как палатки там не опънах и НИТО ВЕДНЪЖ даже да не намекнат,че следва и изпит по френски за да получиш постоянно перми! Идиоти бе!
Да знаете хора,че в Квебек има неписан закон УМИШЛЕНО да се укрива информация! Не доверявайте само на официални институции,а питайте патило!
Още не се бях съвзела от кандидатстудентския изпит,където също ме очакваха сюрпризи и на ти-пак! Чакаш ли нещо от местен бюрократ,трябва да си готов към всякакъв удар под кръста!
честно казано ти ме уби!
крият информация за изпита по френски :shock: :shock:
както ти казваш "ние сме в Квебек" и за да членуваш в който и да е ордер ти е нужен изпит по френски.
Тази идиотия на Жельо за признаване на БГ за франкофонска, мисля че не те е заблудила, нали?

Колкото до криене на инфото - отне ми 3 мин да намеря следното "строго секретно" указание в сайта на ордрето

"Permis d’exercice
Le permis d’exercice de la profession d’infirmière n’est délivré qu’une fois. Cependant, pour l’obtenir, vous devrez satisfaire aux conditions et modalités prévues, notamment avoir une connaissance suffisante de la langue française1 et avoir réussi l’examen professionnel de l’Ordre. Grâce à ce permis, vous appartiendrez officiellement à un ordre qui regroupe environ 65 000 membres. Pour utiliser le titre d’infirmière, vous devrez également vous inscrire chaque année au tableau de l’Ordre et en acquitter les frais."
ДаниК,точно по причина да отговаряме на изискванията на Ордера за френски,ни беше лепнат в програмата френски,който преди нас не е даван (преди нас е имало само 2 емигрантски групи,но все пак...).Учих френски 7 месеца по време на актуализацията,като през този период съм държала минимум 5 изпита по него + окончателен и за това ми е издаден същия чаршаф със златен печат,който да послужи пред Ордера.Да не мислиш,че не сме питали през това време ще бъде ли достатъчен този френски и ще трябва ли да се държи изпит пак? Този документ трябваше да послужи за тази цел,а пък ако те си имат специални изисквания за такъв (както се оказва),ние просто бихме отказали френския в програмата (той не фигурира в писмото с изискваните предмети от Ордера).
Да,ДаниК,напразно си се ровил...Изровил си инфото от другия Ордер,а не от моя.
Кой друг ордер? ОIIAQ?
ами след като не фигурира в писмото с изискваните предмети от Ордера, мисля че би трябвало да се замислиш.
Аз можех ли да изкарам изпити например в частен колеж които да ми се зачитат пред ордрето?
след като не фигурират сред изискванията, то ти си ги взела по ЖЕЛАНИЕ.
За да си ги взела по желание е имало явно изгода, но нещата не винаги са каквито ги искаме да са.

Examen de l'Office de la langue française
Les membres des ordres professionnels doivent avoir une connaissance du français appropriée à l'exercice de leur profession. L'Office de la langue française fournit sur son site Web les informations relatives aux obligations des ordres professionnels.
Inscription à l'examen de français
Les personnes qui ont fait une demande pour faire partie d'un ordre professionnel reçoivent de celui-ci, s'il y a lieu, un formulaire d'inscription à l'examen de français de l'Office.

Ce formulaire, dûment rempli, doit être retourné à l'Ordre des infirmières et infirmiers du Québec qui le transmet à l'Office québécois de la langue française.

L'Office convoque les candidats à une séance d'examen qui se tiendra de 6 à 8 semaines après réception du formulaire.

Épreuves de l'examen
L'examen comporte quatre parties : la compréhension du français oral, la compréhension du français écrit, l'expression orale en français et l'expression écrite en français.

Compréhension de l'oral
Cette partie de l'examen comprend quarante questions à choix multiple.
Expression écrite
Cette partie de l'examen permet d'évaluer l'habileté à rédiger des textes reliés aux activités professionnelles. Les candidats doivent suivre les directives données et respecter les règles d'écriture du français.
Compréhension de l'écrit
Cette partie de l'examen traite de sujets reliés à la profession. Elle comprend vingt questions à choix multiple portant sur deux ou trois textes. Les réponses aux questions se trouvent dans les textes.
Expression orale
Dans cette partie de l'examen, l'examinateur évalue l'habileté du candidat à s'exprimer en français, au cours d'une conversation relative à sa profession.
N. B. : Pour chacune des parties de l'examen, le degré de difficulté varie selon le niveau de formation exigé pour l'exercice de la profession.

Aucun document n'est permis pendant l'examen.

Pour tout renseignement concernant l'examen, consultez le site de l'Office de la langue française



===============================================

35. Les ordres professionnels ne peuvent délivrer de permis qu'à des personnes qui ont de la langue officielle une connaissance appropriée à l'exercice de leur profession.

Une personne est réputée avoir cette connaissance si:

1o elle a suivi, à temps plein, au moins trois années d'enseignement de niveau secondaire ou post-secondaire dispensé en français;

2o elle a réussi les examens de français langue maternelle de la quatrième ou de la cinquième année du cours secondaire;

3o à compter de l'année scolaire 1985-1986, elle obtient au Québec un certificat d'études secondaires.

Dans les autres cas, une personne doit obtenir une attestation délivrée par l'Office québécois de la langue française ou détenir une attestation définie comme équivalente par règlement du gouvernement.

Le gouvernement peut, par règlement, fixer les modalités et les conditions de délivrance d'une attestation par l'Office, établir les règles de composition d'un comité d'examen devant être formé par l'Office, pourvoir au mode de fonctionnement de ce comité et établir des critères et un mode d'évaluation de la connaissance du français appropriée à l'exercice d'une profession ou d'une catégorie de professions.

1977, c. 5, a. 35; 1983, c. 56, a. 9; 1993, c. 40, a. 11; 2002, c. 28, a. 34.

==========================================

Connaissance du français

Pour obtenir un permis d'exercer d'un ordre professionnel, il faut avoir une connaissance de la langue française appropriée à l'exercice de la profession (Charte de la langue française, article 35). La Charte de la langue française reconnaît qu'une personne a cette connaissance si :

elle a étudié pendant au moins trois ans, à temps plein en français, au niveau secondaire ou post-secondaire;
elle a réussi les examens de français langue maternelle de la quatrième ou de la cinquième année du cours secondaire;
elle a obtenu au Québec un certificat d'études secondaires, à compter de l'année scolaire 1985-1986.
Dans les autres cas, cette connaissance est évaluée au moyen d'un examen administré par l'Office québécois de la langue française. Il s'adresse à toute personne qui désire obtenir un permis d'exercer de l'un des ordres professionnels régis par le Code des professions du Québec.


Ех Joy, докато си търсила инфо за инженерите си пропуснала явно това.

Иначе всичко е прекалено, ама прекалено ясно. Проблема на нас БГрите е че се мъчим да прецакаме системата.

За справка това отне 10 мин :wink:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено