Писна ми от неприятни изненади!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Кой друг ордер? ОIIAQ?
ами след като не фигурира в писмото с изискваните предмети от Ордера, мисля че би трябвало да се замислиш.
Аз можех ли да изкарам изпити например в частен колеж които да ми се зачитат пред ордрето?
след като не фигурират сред изискванията, то ти си ги взела по ЖЕЛАНИЕ.
За да си ги взела по желание е имало явно изгода, но нещата не винаги са каквито ги искаме да са.
Dans les autres cas, cette connaissance est évaluée au moyen d'un examen administré par l'Office québécois de la langue française. Il s'adresse à toute personne qui désire obtenir un permis d'exercer de l'un des ordres professionnels régis par le Code des professions du Québec.


Ех Joy, докато си търсила инфо за инженерите си пропуснала явно това.

Иначе всичко е прекалено, ама прекалено ясно. Проблема на нас БГрите е че се мъчим да прецакаме системата.
ДаниК,какво имаш впредвид под "прецакаме системата"? Същата тази система ми назначи този френски-това не е по мое желание! Френския ми беше назначен с обяснение,че това ще послужи пред Ордера като доказателство за необходимите знания по френски! Има програма за подготовка към членстото в Ордера,която аз и следвах...
Ех Joy, докато си търсила инфо за инженерите си пропуснала явно това.
Когато търсих инфо за инженерите,това ми беше ясно и точно разяснено,а когато търсих инфо от сестринските Ордери,въпреки нееднократните ми въпроси по този повод,подобен изпит беше отричан от служителите.

Ти къде откри това инфо? Предполагам по сайтовете на l'Office québécois de la langue française...Само че,нали се сещаш,че след като никой не ти е и намеквал за това,не бих могла и да предположа,че такъв съществува...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Кой друг ордер? ОIIAQ?
Същия.Ако ставаше въпрос за другия,през живота си не бих се замислила за Университет (който ще ми струва поне 30-тина хилядарки)... :( На сайта им няма нищо:
http://www.oiiaq.org/
ами след като не фигурира в писмото с изискваните предмети от Ордера, мисля че би трябвало да се замислиш.
За какво? Дали пък няма да ме накарат да държа изпит,за който нищо не са споменали в 100-те минимум документа,получени от тях до момента? Хайде бе! Тази програма е препоръчана от тях като достатъчна.
За справка това отне 10 мин
Ако вече съм минала по този път като теб,на мен сигурно би ми отнело не повече от 2 мин. за да се върна към това инфо...Когато минаваш за пръв път (а в случая аз съм единствената българка и една от малкото емигранти минали по този път),доверяваш на информацията дадена ти от самия Ордер!

Абе Дани,след като нищо не пише в сайта на Ордера и аз сама трябва неизвестно къде да си търся инфото,дали да не взема да се разровя-може да съществува някаква спорта организация,където да има изискване,че всички членове на Ордери трябва да минат тест по бързо бягане... :D За всеки случай почвам да тренирам хокей! :D
Molson
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Окт 17, 2003 5:57 pm

Мнение от Molson »

abe mnogo stranni hora ste. uj viveeete v QC, pak se darjite kato marsianci.
vseki order za da te priznae oficialno iziskva vladeeneto na frenski- ama VSEKI ORDER. tova e poveche ot iasno.
ima si izpiti za dokazvane na stepenta na vladeene na ezika. niashto osobeno. porednata cedka. :P
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Molson написа:abe mnogo stranni hora ste. uj viveeete v QC, pak se darjite kato marsianci.
vseki order za da te priznae oficialno iziskva vladeeneto na frenski- ama VSEKI ORDER. tova e poveche ot iasno.
ima si izpiti za dokazvane na stepenta na vladeene na ezika. niashto osobeno. porednata cedka. :P
Абе,Молсън,къде видя марсианство бе,човек? За мен е марсианско при условие че имаш доказано знаенето на френски потвърдено с не един изпит да ти изискват друг,при условие,че обучението ти,което си минал и положил сума ти изпити е било на френски, да искат изобщо доказателство за владеенето му! И още по-марсианско е да не ти се дава ясна информация колко и какви още изпити ще искат до края!
Щом имат такова изискване,ДА ГО НАПИШАТ ЯСНО И ТОЧНО! Не са всички расли в Квебек за да умеят да четат мислите им.
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

купи си нещо за лятото и успокой душата :D
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

абе тука само рекламират OLAY ,каква е таз марка някой знае ли
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

:D :D :D

Ей,върха си,Роси! :D
Ако знаеш само колко неща изнакупих за успокоение на душата! На мъжа ми свят му се зави,а аз няма вече къде да ги държа всички мои златни шишенца... :D
Роска,първите 2 не ми трябват и безплатно...За третия бих се позамислила ако списъка ми със желани неща не беше толкова дълъг и преди него...
Още я сънувам Чудесатата вода на Хермес,която ти показвах,ама пусто не и пада цената,а аз съм още безработна мед.сестра.
:D Тя съдържала някаква сива амбра от китови изпражнения с извинение и заради нея струва майка си и баща си...И Деликатния Калеш и Средиземноморската градина,и въобще...,преди да изкупя всичкия Хермес,хич не искам и да виждам никакви Мияке-та... :D
Роска,аз си купих ей това и установих,че се чувствам страхотно с него на изпит-вдига настроението,самочувствието и въобще,ми е талисман за изпити... :D

Изображение
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

sasho71 написа:абе тука само рекламират OLAY ,каква е таз марка някой знае ли
Масмаркет.Ако подариш подобно нещо на някое гадже,може и сериозно да се обиди.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

JOY написа:
Кой друг ордер? ОIIAQ?
Същия.Ако ставаше въпрос за другия,през живота си не бих се замислила за Университет (който ще ми струва поне 30-тина хилядарки)... :( На сайта им няма нищо:
http://www.oiiaq.org/
ами след като не фигурира в писмото с изискваните предмети от Ордера, мисля че би трябвало да се замислиш.
За какво? Дали пък няма да ме накарат да държа изпит,за който нищо не са споменали в 100-те минимум документа,получени от тях до момента? Хайде бе! Тази програма е препоръчана от тях като достатъчна.
За справка това отне 10 мин
Ако вече съм минала по този път като теб,на мен сигурно би ми отнело не повече от 2 мин. за да се върна към това инфо...Когато минаваш за пръв път (а в случая аз съм единствената българка и една от малкото емигранти минали по този път),доверяваш на информацията дадена ти от самия Ордер!

Абе Дани,след като нищо не пише в сайта на Ордера и аз сама трябва неизвестно къде да си търся инфото,дали да не взема да се разровя-може да съществува някаква спорта организация,където да има изискване,че всички членове на Ордери трябва да минат тест по бързо бягане... :D За всеки случай почвам да тренирам хокей! :D
ако не беше запозната с инженерите нямаше така да те хапя :wink: , защото е нормално да не се знае всичко.
Само, че не е допустимо да знаеш как седят въпросите с другите ордрета и сега да се учудваш на това изискване.

Както казах още в началото, а и Молсон-а ме подкрепи - ТРЯБВА ДА МИНЕШ ИЗПИТ ПРЕД БЮРОТО ПО ФРЕНСКИ ЕЗИК.

Това би трябвало да го знаеш от инженерите и там да видиш, че ВСЕКИ ордер го изисква!!

Познавам колко се ровиш и намираш инфо та затова се учудих и те захапах, защото не съм очаквал това точно от теб.

Та за последно - очевидно е че си добре запозната със сайта на ордрето на мед. сестрите (ти му викаш другото ордре) и там много ясно е написано, че ВСИЧКИ ОРДРЕТА без изключения имат това изискване. Копирал съм го в предния постинг.

Ами това е и вземи се стегни толкова път си извървяла та сега някакъв изпит по френски ли ще те спре.
Пожелавам ти успех!! :thumbsup:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Инженерския сайт и сестринския (големия Ордер) поспрях да ги чета от известно време,че други проблеми ми бяха на главата,та за този изпит въобще бях изключила...
Френския не ми е проблем и ще го взема,но ме хвана яд,че никой дума не обели,както впрочем много често...Аз вече за неприятните изненади мога роман да напиша. :? За приемния изпит получавам в един плик 2 писма с различен час на явяване.На едното-8:30,на друго-13:30.Второто го видях в последния момент и тръгнах за 13:30.През цялото време треперих дали не съм изпуснала часа си(то и аз имам вина,че не уточних това по тел.).Пристигам с 1/2 час по-рано и няма жив човек...Обаждам се аз и питам,а от там ми отговарят "Ами вашия изпит започва в 17:30!" :shock: Докато звънях аз,то се посъбра народ и изпита наистина си почна в 13:30... :shock:
На едната от 3-те почивки от по 5 мин. колегата до мен ме пита "Ти знаеше ли,че ще продължим до полунощ и че ще има подобни неща?"
Викам:"Не,ама тук мога всичко да очаквам-дори и цяла нощ да ни опъват на кръст!".Той се смее и разправя,че е от 10 години тук и че е свикнал да очаква всякакви изненади и удари под кръста,но всеки път се чувства прекаран като и първия път...
Та така...Аз това имах впредвид...Знам,че винаги е така,но никога май няма да свикна!

А за големия Ордер...Еееех,де да ми предстоеше френския за него! Бих затичала още утре! До сега да съм с подписан договор за Швейцария и ще ми гледате само подметките! :D
Ама нищо,ще ми падне и той рано или късно! Взела съм му мерника!
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

JOY написа: ! До сега да съм с подписан договор за Швейцария и ще ми гледате само подметките! :D
Ама нищо,ще ми падне и той рано или късно! Взела съм му мерника!
Ха,ето нещо ново!!! JOY,какво стана с" великата" и "недостижима" Канада :P :P :P Като гледам какво става ,май много народ брои дните кога ще се махне оттук :P :P :P :P :P :P
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Guinness написа:
JOY написа: ! До сега да съм с подписан договор за Швейцария и ще ми гледате само подметките! :D
Ама нищо,ще ми падне и той рано или късно! Взела съм му мерника!
Ха,ето нещо ново!!! JOY,какво стана с" великата" и "недостижима" Канада :P :P :P Като гледам какво става ,май много народ брои дните кога ще се махне оттук :P :P :P :P :P :P
:D Не бе,Гинес! :D
Пак не си ме разбрал,значи! :D Всичко се познава в сравнение...Тя ако не беше велика,аз как щях да видя Швейцария? :lol:
Пък и малко гурбет няма да е зле,че тия 30 хилядарки как се връщат със сестринска заплата тук ?
А и нали трябва да имам лични впечатления,че как после ще затварям устите на тези дето плюят по Канада?
При всички положения от подобна екскурзия няма да загубя-това го знам от опит! Обещавам да се върна-там е прекалено скъпо да се харчат паричките!

:D :D :D
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

И какво стана в крайна сметка...Оказа се,че всичките ми колеги-араби са получили нормално перми и няма да държат изпит по френски,защото идват от франкофонски страни (Мароко,Алжир).Нищо,че френският им е по-зле от моя... :(
Останахме аз,няколко румънки и 2 рускини.
Я кажете що за отношение и не ни ли пресяват сега? Не е честно! :evil:
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

:lol: Тези дни ще бъда пак на лов за аромати - за ужас на околните:)))
Избора ми се влияе страшно много от моментното настроение. В последно време LANVIN ми е слабост, с двата последни парфюма.
Без трудно дотижими мечти не става! Моята си остава LEONARD !
Заключено