Влизане в Канада с или без ПСР тест?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
maria.burovska
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2019 12:31 pm

Влизане в Канада с или без ПСР тест?

Мнение от maria.burovska »

Здравейте!
Предстои ми пътуване от София до Монтреал следващата седмица като транферът ми е във Франкфурт. Имам всички необходими документи за пътуването до там, тъй като по това време са необходими малко повече усилия за разрешение за влизане в страната. Единственото нещо, за което все още се колебая, е дали е необходимо да си направя ПСР тест преди полета. Проверих на много места... в официалния сайт, в сайтовете на няколко авиокомпании и различни форуми, но абсолютно никъде не прочетох за ПСР тест. Знам, че щом не пише, вероятно не е необходимо, но предпочитам да се информирам допълнително.
Ако някой е пътувал скоро или има а информация, бих се радвала да ми споделите, защото не искам да хрча пари за нещо, което може да се окаже излишно.
Благодаря Ви предварително!
Хубава и успешна седмица! :)
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Влизане в Канада с или без ПСР тест?

Мнение от Marto »

Аз виждам три възможни причини да ти трябва тест. 1. Авиолинията да го изисква, но не съм чувал за такова нещо поне за Еър Канада, с които предполагам летиш до Монреал или за Луфтханза от София. 2. Германците да имат такова изискване. Мисля, че за транзит от няколко часа едва ли. Ние в този форум сме последните, които могат да ти отговорят. Обади се на авиолинията.

Третата възможна причина е Канада да го изисква, но засега такова нещо няма. Просто ще бъдеш в карантина 14 дена след като кацнеш и не забравяй да си направиш профил и план за карантина с приложението ArriveCAN преди да се качиш на самолета.

Това "разрешение за влизане в страната" - предполагам имаш предвид Канада. Би ли споменала за какво точно става въпрос и как си го получила, ще е полезно на други хора предполагам.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Влизане в Канада с или без ПСР тест?

Мнение от Vedren »

В Канда в момента има забрана за влизане на чужди граждани ако нямат основателна причина да влязат заради корона вируса. Не важи за граждани на Канада, за постояно пребиваващи, студенти в Канада, дипломати.
Аз повече бих се притеснявал за това а не дали имам ПСР тест.
Ако те пуснат след като ги убедиш че влизането ти е наложително те чака 14 дни карантина.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Влизане в Канада с или без ПСР тест?

Мнение от Marto »

Тя беше писала преди, че гаджето й е тук и щеше да я спонсорира. И мисля, че знае за правилата за влизане в Канада, затова го е споменала и затова я питах, да знаят и други хора какъв е процеса да се вземе това разрешение.
maria.burovska
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2019 12:31 pm

Re: Влизане в Канада с или без ПСР тест?

Мнение от maria.burovska »

Vedren написа: Сря Дек 02, 2020 10:32 pm В Канда в момента има забрана за влизане на чужди граждани ако нямат основателна причина да влязат заради корона вируса. Не важи за граждани на Канада, за постояно пребиваващи, студенти в Канада, дипломати.
Аз повече бих се притеснявал за това а не дали имам ПСР тест.
Ако те пуснат след като ги убедиш че влизането ти е наложително те чака 14 дни карантина.
Пътувам като extended family member и имам разрешително за влизане в страната по документи. ;)
maria.burovska
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2019 12:31 pm

Re: Влизане в Канада с или без ПСР тест?

Мнение от maria.burovska »

Marto написа: Сря Дек 02, 2020 4:30 pm Аз виждам три възможни причини да ти трябва тест. 1. Авиолинията да го изисква, но не съм чувал за такова нещо поне за Еър Канада, с които предполагам летиш до Монреал или за Луфтханза от София. 2. Германците да имат такова изискване. Мисля, че за транзит от няколко часа едва ли. Ние в този форум сме последните, които могат да ти отговорят. Обади се на авиолинията.

Третата възможна причина е Канада да го изисква, но засега такова нещо няма. Просто ще бъдеш в карантина 14 дена след като кацнеш и не забравяй да си направиш профил и план за карантина с приложението ArriveCAN преди да се качиш на самолета.

Това "разрешение за влизане в страната" - предполагам имаш предвид Канада. Би ли споменала за какво точно става въпрос и как си го получила, ще е полезно на други хора предполагам.

Благодаря за съвета!
Пътувам към Канада като extended family member. На официалния сайт може да се намери най-подробната информация. С няколко думи аз и приятелят ми попълнихме и подписахме декларация, която след това той я занесе да се завери от нотариус. Подготвихме и карантинен план. В него беше описано подробно къде ще остана през 14-те дни след като пристигна в Канада. След това трябваше да попълня онлайн формуляр с лични данни, защо пътувам и т.н. Прикачих към него заверената декларация, паспортите на двама ни и карантинния план. Изпратих го и след около седмица получих имейл, че молбата ми е одобрена.
Това е всичко. Не е сложно, но си отнема известно време. Разбира се, трябва и валидна еТА. :)
Публикувай отговор