Куриер за пратка с домашна ракия?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
ktheity
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Апр 23, 2015 1:58 pm

Куриер за пратка с домашна ракия?

Мнение от ktheity »

Здравейте,

От София искам да изпратя буркан с лютеница и шише домашна ракия на приятел в град Квебек:)
От Бг Пощи ми казаха, че мога да изпратя лютеницата, но ракията не. Звънях и на други куриери - не изпращат течности по въздушен път.

1. Някой има ли представа как да изпратя ракията в Квебек?
2. Някой има ли скоро път от България към Квебек, който да се отзове на помощ с лична доставка на ракия, разбира се ще си платя за отзивчивостта и приятелят ми ще го чака на летището, така, че да не ангажира от личното време.

Благодаря,
Поздрави!
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Куриер за пратка с домашна ракия?

Мнение от Pyrelight »

ktheity написа: Вто Ное 26, 2019 11:10 am Здравейте,

От София искам да изпратя буркан с лютеница и шише домашна ракия на приятел в град Квебек:)
От Бг Пощи ми казаха, че мога да изпратя лютеницата, но ракията не. Звънях и на други куриери - не изпращат течности по въздушен път.

1. Някой има ли представа как да изпратя ракията в Квебек?
2. Някой има ли скоро път от България към Квебек, който да се отзове на помощ с лична доставка на ракия, разбира се ще си платя за отзивчивостта и приятелят ми ще го чака на летището, така, че да не ангажира от личното време.

Благодаря,
Поздрави!
Ракията по принцип не е забранена за пренасяне, но подлежи обмитяване.
Всеки, който внася в Канада алкохол има право мисля до литър безмитен алкохол, което е точно едно шише.
Така че в този ред на мисли.
Или трябва да намерите заклет трезвеник, който да не си носи ракия от България или да му дадете пари за да плати митото.
Ако не го декларира в митническата декларация и го хванат с вашето шише, което ще е в плюс, рискува да му го вземат и куп други неприятности. Успех в намирането на куриер! :y:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Куриер за пратка с домашна ракия?

Мнение от MrGeek »

ktheity написа: Вто Ное 26, 2019 11:10 am Здравейте,

От София искам да изпратя буркан с лютеница и шише домашна ракия на приятел в град Квебек:)
От Бг Пощи ми казаха, че мога да изпратя лютеницата, но ракията не. Звънях и на други куриери - не изпращат течности по въздушен път.

1. Някой има ли представа как да изпратя ракията в Квебек?
2. Някой има ли скоро път от България към Квебек, който да се отзове на помощ с лична доставка на ракия, разбира се ще си платя за отзивчивостта и приятелят ми ще го чака на летището, така, че да не ангажира от личното време.

Благодаря,
Поздрави!
Алкохол и тютюневи изделия са забранени за изпращане по поща/куриер дори между две провинции в Канада, какво остава за доставка от чужбина. Може и да мине незабелязано, но по-вероятно е да отворят пратката и конфискуват ракията.
Вариантът с личен куриер е възможен само ако се намери трезвеник, който вече не е ангажиран за пренос - почти мисия невъзможна. :)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Куриер за пратка с домашна ракия?

Мнение от optics »

Границата за омитяване не е литър а 1.15 литра концентрат. За вино е две бутилки = 1.5 литра.
Личното ми мнение е че ако имате 2 бутилки купешка ракия в куфара който ви проверяват и в него няма друг алкохол или някакви други непозволени неща (напр луканки), биха си направили оглушки че ракиите са 1.5 литра а не 1.15 литра.
Аз съм минавал с 4 литра ракия някои от които в пласмасови шишета от швепс. Но така свойски отворих куфара с ангелска усмивка, че не се стигна до дълбоко ровене. Никаква театралност, никакво раздразнение - просто един услужлив, любезен гражданин който с удоволствие си отваря куфара за проверка и в същото време отговаря на въпроса какви подаръци е донесъл.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
ktheity
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Апр 23, 2015 1:58 pm

Re: Куриер за пратка с домашна ракия?

Мнение от ktheity »

Благодаря ви много за отговорите.
Ако не намеря такъв човек "трезвеник", ще изпратя само лютеницата. :)
Пожелавам здраве и усмивки на всички!
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Куриер за пратка с домашна ракия?

Мнение от kiro »

ktheity написа: Сря Ное 27, 2019 5:29 am Благодаря ви много за отговорите.
Ако не намеря такъв човек "трезвеник", ще изпратя само лютеницата. :)
Пожелавам здраве и усмивки на всички!
Може да изпратиш до 45 литра алкохол до Квебек, но само с куриер - DHL UPS или всеки друг голям може да го направи. Получателя обаче трябва да плати значителна сума при получаване-$1.40 на литър за държавния алкохолен борд и около $8 на бутилка акциз плюс местния еквивалент на ДДС

https://www.saq.com/content/SAQ/en/a-pr ... liers.html
Bulgayrian
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Куриер за пратка с домашна ракия?

Мнение от kiro »

А ако искаш да направиш подарък, просто поръчай лютеница от някой канадски сайт и една бутилка (eau de vie е ракия на френски) от сайта saq.com, ще бъде по евтино
Bulgayrian
Публикувай отговор