Оплакване от Адвокат в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от KamPomme »

Така се случи (за мое нещастие), че имах лош опит с адвокат. При мен се изразяваше в това че взе документите, все и парите за работата и ..... от него ни вест ни кост повече от 2,5 месеца.
Но каквито и други проблеми с адвокат да имате ето стъпките да се оплачете от него в Barreau du Québec:

1. Звъните на следния номерв Barreau du Québec:
+1.514.954.3411
... и от тук ше ви прехвърлят в Синдика. Важно е да се знае че директно в Синдика не може да се обадите.

2. Още същия ден след около 30 мин ще ви звъннат от Синдика от следн ия номер:
+1.844.954.3420
.... ще обясните за какво точно става дума и те ще ви пратят електронна поща с инструкжий какво да направите. Ето как изглежда в общи линий:

- votre nom, vos coordonnées postales et téléphoniques ;
- le nom et les coordonnées de l’avocat visé ;
- une description précise des actes qui lui sont reprochés et du contexte dans lequel ils sont survenus;
- les dates de paiement, les sommes d’argent payées pour lesquelles aucun reçu n’a été émis;
- le # de dossier de la Cour.

Информажията ще трябва да изпратите на адрес:
- syndic@barreau.qc.ca
- syndicpublic@barreau.qc.ca

В моя случай аз се отказвах от адвоката и трябваше да добавя доказателстваще съм се съм го информирал за това по всички възможни начини за контакт които знам за него:

- СМС
- електронна поща
- факс

След това в Barreau du Québec интервенира и .... адвоката заради такава случка в бъдеще ще има проблеми.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от pumpy »

Остава само от бара да направят нещо....

Аз скоро имах разправия с нотариус: резултат от Камарата им - НУЛА. Сега смятам да подам молба до застрахователната му компания за обещетение, да се оплача още веднъж на Камарата - различна комисия и да подам искова молба в съда за дребни искове. Колкото повече време успея да му загубя, толкова по-доволен ще съм. В крайна сметка, парите за които спорим са около 4-5 часа работа за него и около 2 часа работа за мен. Ако мога да го държа в съда 5 часа ще съм ОК, ако и да не спечеля след това. Аз време и желание имам :)
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от KamPomme »

pumpy написа:Сега смятам да подам молба до застрахователната му компания за обещетение, ....
За тази часат ..... не знам дали знаеш но ти току така от застраховката на нотариуса пари не може да вземеш колкото и правото да е на твоя страна.
Застраховката не може токутака да ти изплати защото тя няма право да съди кой е крив и кой е прав. Но може да изпълни съдийско решение или решение от Барото.
Когато вече го имаш ще трябва да докажеш какво щети имаш нанесени (без да включваш морални) и тогава вече евентуално ще може да вземеш нещо от застраховката.
Ако искаш морални щети вече ще трабва да се ходи на съд и да се плаща на адвокат ;)
Последно промяна от KamPomme на Пет Юли 12, 2019 12:37 pm, променено общо 1 път.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Pyrelight »

Ха, някои хора са дошли на моето, че адвокатите и застрахователите са мошеници и не трябва да се жалят! :lol:
Аз негативен личен опит нямам поради единствената причина, че не съм ползвала услугите на първите.
Но на мой близък адвокатът (или секретарката му, все тая) беше създал малък месс с кореспонденцията му по време на развода.
Бяха му сменили адреса и телефонния номер (без да ги е оторизирал за това) във всички кебекски институции.
По причина, че голяма част от времето е извън страната и може би за да му следят кореспонденцията свързана с делото... :fubar:
Това без малко не му коства загубата за още 3 години на личен лекар, тъй като при смяна те вкарват в списък и чакаш да ти се обадят.
Да, ама те се обаждали поради горната причина, представете си...в адвокатската кантора. И оттам съответно им казват че грешат номера и адреса. Следва изключване на съответния човек от листата за чакащите лекар.
Моят човек се беше ядосал не на шега от проявената некомпетентност и безотговорност, и си беше проучил пътищата за подаване на жалба.
Но в края на краищата той си оправи бъркотията и забрави за създадените неудобства, така че пиши го, адвокатът може да е доволен, че се е родил под щастлива звезда.
Инак е положително, че даваш наготово пътищата за оплакване за тези, които не са в състояние да си преглътнат яда. :y: :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от pumpy »

Аз затова отивам на "малки суми" защото е такава сумата и защото там нямам нужда от адвокат. Както казах, мен ми е за спорта д се заяждам с нотариуса, не толкова за парите. ОбичАм да дразним...
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от KamPomme »

pumpy написа:ОбичАм да дразним...
Не забравяй обратната страна на монетата ..... можеш да бъдеш обвинен в Harcèlement
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Marto »

В Квебек нещата са със сигурност малко по-различни от другите провинции и не мога да говоря специално за там.

Но, по принцип адвокат ако вземе пари капаро, т.н. retainer на английски, не може да ги пипне докато не ги е заработил. Това не означава да е свършил работата, а да е работил по казуса ви и да си е платил съответната сума от капарото за извършената работа. Така че, ако не е правил нищо, на теория парите ти не трябва да бъдат пипнати.

Не знам кой би бил толкова луд за няколко хиляди долара да рискува поминъка си. Пак казвам, в Квебек може да е друго.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Marto »

KamPomme написа:
pumpy написа:ОбичАм да дразним...
Не забравяй обратната страна на монетата ...
... е тази:
"The work of a lawyer is of the most exacting nature. No mistakes are permitted him; he must always be right; he cannot be subject to the ordinary human frailties. He must go through the world with a great part of that world looking on him as an unconvicted thief....

So unless you have the blood of martyrs in your veins and you are prepared to devote your entire life to self-sacrifice, and to always have your motives misunderstood, your greatest efforts received with ingratitude, your legitimate accounts be treated as grand larceny, I would advise you to devote your energies to some other line of pursuit."
:handshake:
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от the_coach »

Marto написа:В Квебек нещата са със сигурност малко по-различни от другите провинции и не мога да говоря специално за там.

Но, по принцип адвокат ако вземе пари капаро, т.н. retainer на английски, не може да ги пипне докато не ги е заработил. Това не означава да е свършил работата, а да е работил по казуса ви и да си е платил съответната сума от капарото за извършената работа. Така че, ако не е правил нищо, на теория парите ти не трябва да бъдат пипнати.

Не знам кой би бил толкова луд за няколко хиляди долара да рискува поминъка си. Пак казвам, в Квебек може да е друго.
Потвърждавам от личен опит :y:
След приключване на отношенията адвокатът ми върна остатъка от ритейнъра до стотинка. Дори без да съм го питал иска ли да ми ги върне или не :lol:
Отделно мога да кажа че не ме е чарджил за поне два имейла :y:
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от KamPomme »

В Квебек адвоката ти казва дадена съма, която в края на краищата в 99% от случайте е 3 пъти по-голяма нагоре. Та истакт ти се дадени пари .... и после ти се пращая фактура как са свършили и ти се искат още. Ако не платиш адвоката не работи. А ако по някакъв начин клиента миу дължи пари, адвоката звъни в същото Barreau du Québec и от там блокират всички банкови сметки на клиента докато не изплати дълга.
Така системата си работи. В моя случай съмата не е някоко хиляди а стотин ...... така че съвсем не разбрах защо го направи това ,,,,, той си знае.
Такива оплаквания от него вече е инмало и преди (проверих в нета). Това означава че скоро може и да му отнемат раазрешителното.

А там в Албеерта при вас е още по-интересно.
Като ми трябваше адвокат той сам ме намери и веднага постави яснота:
Цена на час: 265 долара. Минимална начална консултация 4 часа независимо дали е сложно или не. А отделно това, което ще се плаща за стоенето в съда.

На всякъде всеки прави каквото си иска.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от agent Ozo »

В Квебек адвоката ти казва дадена съма, която в края на краищата в 99% от случайте е 3 пъти по-голяма нагоре.
"По-голяма нагоре" от коя сума? От тази, която ти си си бил намислил, от тази която си чул, че взема, или от тази написана като задължителна в някакъв регламентиращ документ?
Та истакт ти се дадени пари .... и после ти се пращая фактура как са свършили и ти се искат още. Ако не платиш адвоката не работи.
Що, да не би автомонтьора или водопроводчика да ти работят ако не им се плати?
А ако по някакъв начин клиента миу дължи пари, адвоката звъни в същото Barreau du Québec и от там блокират всички банкови сметки на клиента докато не изплати дълга.
Ти това преживял ли си го лично - Барото да ти блокира банковите сметки?

Нещо много наизуст си ги приказваш май нещата. Щото не си си написал домашното преди да се захванеш със съдебни процедури и адвокати.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от the_coach »

Според мен не е попаднал на човек който да му обясни нещата както трябва. Не го съди, Озо!
Аз бих погледнал от тази страна - няколко стотин долара за един добър урок как не се прави ;)

265 на час е ниска ставка. Плюс каква е тази задължителна 4 часа първа консултация????? Аз не бих се занимавал с такъв.....
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от agent Ozo »

Не го съдя, че не знае, Боец. Никой не се е родил научен. Осъждам го, че хем не знае как стоят нещата, хем дава класификации и оценки за неща, от които си няма и понятие. И най-вече за това, че не се е потрудил да потърси и прочете за какво става дума.

Иначе адвокатски хонорари всякакви. Има и такива, които определят тарифата си според годишния доход на клиента - TARIFICATION
Има и напълно безплатни услуги в Justice Pro Bono, което е сдружение от адвокати - доброволци.

И никой не му е крив на даден лапнишаран, че се е нахендрил там, където не трябва.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от the_coach »

Има още една опция за правна помощ - Лигъл Шийлд. Абонамента е към 300 кинта на година. Аз все още съм мембър, макар че май е време да си закрия акаунта там.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Pyrelight »

fighter написа:Според мен не е попаднал на човек който да му обясни нещата както трябва. Не го съди, Озо!
Аз бих погледнал от тази страна - няколко стотин долара за един добър урок как не се прави ;)

265 на час е ниска ставка. Плюс каква е тази задължителна 4 часа първа консултация????? Аз не бих се занимавал с такъв.....
265$ на час за вашата провинция може да е ниска ставка, ама за Кебек е висока.
Озо, с адвокат-доброволец е все едно си без адвокат.
С малката разлика, че ако е така, поне ще си подготвиш защитата и пледоарията сам, докато в първия случай губиш директно делото. |(
Въобще всичко, което е на доброволен принцип е скрап!
Аз зимата имах нужда от транспорт за болен човек и се бях обърнала към подобна доброволческа организация за помощ.
Като дори и при тях услугата не е безплатна, а се плаща нещо, но по смекчени тарифи, сравнено с такситата.
Е, как поне веднъж не изпратиха някой?! ]:) ...
Но както и да е!...В края на краищата си платих на такси или аз самата се ангажирах, когато имах възможност. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор