На по биричка в Québec City, някой?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
MishoKat
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Авг 21, 2017 6:55 am

На по биричка в Québec City, някой?

Мнение от MishoKat »

Здравейте,

Казвам се Катерина и по стечение на обстоятелствата ще бъда в Québec от средата на април до началото на май. Нямам нищо конкретно планирано и програмата ми е доста свободна. Така че ако има някой, който живее там - може да се засечем за по бира или разходка, ще бъде супер!
Освен това, може да помогнете с хубави идеи как да си запълня времето - идеи за разходки, забележителности, забавления, и всичко, което ви се струва интересно ще се радвам да го споделите. :*:
Сега и аз почвам да чета в нета.
Благодаря,
Приятна седмица!
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: На по биричка в Québec City, някой?

Мнение от shany »

Belle lecture, si vous avez une expérience pratique avec le dialecte du nord de la France tout sera sous contrôle et sur le terrain avec les habitants autochtones de la ville. Ne buvez pas de bière canadienne parce qu'elle a un goût hideux d'urine de cheval. ;)
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: На по биричка в Québec City, някой?

Мнение от Rall »

:D "bonne lecture" е може би по-правилно :^)
А това за канадската бира е писано от някакъв дебил :D Аз съм фен на микро пивоварните като "Аrchibald" и "Boreale".
Изображение

Изображение
Dead Eyes See No Future
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: На по биричка в Québec City, някой?

Мнение от shany »

Когато става въпрос за Квебек сити всичко е "Belle", но да не забравяме и историческите факти, че най-красивите просититутки са били разтоварвани от корабите на Гаспези ;) и гарбича който е хартисвал е бил предназначен за селскостопанска работа в Квебек сити и Монреал. Учил съм история на Квебек в McGill University ;) където действителността не е подправена с кебекарски подправки от черпака на П. Мароа.
Не обичам крафт бирите, рядко пия бира, но стоя твърдо зад написаното от мен. В гаража още се подмятат няколко бири които някога съм купувал с лика на Петър Стойчев произведени в пивоварната на Шамбли. Старото вино и младата жена вече е друга тема. :)
Снимката е от актуално клипче което жена ми е направила миналата година в депаньор на Квебек сити как тази Belle mademoiselle краде и пълни чантата, а накрая плаща само една бира ;)

Изображение
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: На по биричка в Québec City, някой?

Мнение от roumensp »

shany написа:Не обичам крафт бирите, рядко пия бира, но стоя твърдо зад написаното от мен. В гаража още се подмятат няколко бири които някога съм купувал с лика на Петър Стойчев произведени в пивоварната на Шамбли. Старото вино и младата жена вече е друга тема. :)
Всеки с вкуса са, аз пия предимно крафт бири, докато жена ми предпочита именно хубави отлежали вина.
В BC има към 150 пивоварни и стотици видове крафт бири и само който нищо не разбира от бира може да каже, че не струват. Аз знам много българи, които не харесват и не могат да оценят stout и различните видове ел, но това не означава, че те не са хубави, а че повечето българи са с доста закостенял вкус.
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: На по биричка в Québec City, някой?

Мнение от shany »

Това, че не пия бира не означава, че не купувам. Вчера дъщерята ме помоли да я прибера от Монреал и там в "Костко" имаха добър дил на Хайнекен -96 канетки за около 70$, в Канада е доста по-скъпа :) , взех и за съседа добре, че не ме спряха за проверка защото е незаконно да се внася алкохол от друга провинция. Ще имам за дълго време, както казва комшията в къщи бирата ще свърши когато пресъхне водата в реката :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: На по биричка в Québec City, някой?

Мнение от roumensp »

shany написа:... защото е незаконно да се внася алкохол от друга провинция
Това е за темата за простотиите, но има някаква надежда да го скрапват, поне частично.

http://business.financialpost.com/opini ... ur-bottles"
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: На по биричка в Québec City, някой?

Мнение от nekerman »

shany написа:Това, че не пия бира не означава, че не купувам. Вчера дъщерята ме помоли да я прибера от Монреал и там в "Костко" имаха добър дил на Хайнекен -96 канетки за около 70$, в Канада е доста по-скъпа :) , взех и за съседа добре, че не ме спряха за проверка защото е незаконно да се внася алкохол от друга провинция. Ще имам за дълго време, както казва комшията в къщи бирата ще свърши когато пресъхне водата в реката :)
http://hellolcbo.com/app/answers/detail ... al-borders"
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: На по биричка в Québec City, някой?

Мнение от shany »

LCBO написа:Ontarians of legal drinking age can bring up to three litres of spirits, nine litres of wine and 24.6 litres of beer from other provinces and territories. Most provinces and territories have comparable provisions, though some have importation limits that are lower than Ontario.
BTW, LCBO (Онтарио) & SAQ (при табърнаците) не е ли една и съща компания, сайта на едната прелива в другата и обратно.
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: На по биричка в Québec City, някой?

Мнение от J&V »

MishoKat написа:Здравейте,

Казвам се Катерина и по стечение на обстоятелствата ще бъда в Québec от средата на април до началото на май. Нямам нищо конкретно планирано и програмата ми е доста свободна. Така че ако има някой, който живее там - може да се засечем за по бира или разходка, ще бъде супер!
Освен това, може да помогнете с хубави идеи как да си запълня времето - идеи за разходки, забележителности, забавления, и всичко, което ви се струва интересно ще се радвам да го споделите. :*:
Сега и аз почвам да чета в нета.
Благодаря,
Приятна седмица!
Що не вземете да си отворите отделна тема за бирата, а спамите в темата? Аз ще се опитам да дам информация, която да и е полезна.
Ние живеем тук от четири години. Доста го обикаляме, повече в началото. Напоследък, няма много време.
Разходки - в стария град. Аз обичам най-много Le Petit Champlain. Rue Saint-Jean и Rue Saint-Joseph също са интересни. От пристанището до мостовете за град Леви има дълга вело и пешеходна алея. Parc de la Chute-Montmorency, дори през студените месеци си заслужава. Има доста музеи, наскоро бяхме в Musée des Ursulines, ако обичаш този тип забавления.
Храната - на Grande allée, както казва една приятелка, където да влезеш, няма да сбъркаш. Marché du Vieux-Port предлага продукти местно производство - плодове, зеленчуци, колбаси, сирена, сладкиши.
Бирата - аз лично я харесвам, навсякъде се предлага бира артизанал. Въпрос на вкус.
île d'Orléans е малък остров между Квебек и Леви. Най-приятно е през лятото. Има едно Chocolaterie de l'Ile d'Orleans, непосредствено до което се намира една алея по продължение на реката, която е доста приятна за разходка.
В края на април, 27 и 28, в Grand Théâtre de Québec, украинският балет ще представя Cendrillon. Все още има билети.
За допълнителни идеи, https://www.quoifaireaquebec.com/"
За всички упоменати има информация в нет-а.
Град Квебек е интересен за туризъм.
Приятно прекарване!
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: На по биричка в Québec City, някой?

Мнение от miteto »

shany написа:Снимката е от актуално клипче което жена ми е направила миналата година в депаньор на Квебек сити как тази Belle mademoiselle краде и пълни чантата, а накрая плаща само една бира ;)

Изображение
Жена ти как точно е успяла да се покатери над главата на касиера, за да може да снима от този ъгъл? Щото ми се струва, че това е снимка от клипче правено от секюрити камера.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: На по биричка в Québec City, някой?

Мнение от Pyrelight »

Toй/тя е луда за връзване. Мислех, че като модератори сте ѝ свикнали. :)
Не ѝ се връзвай толкова и избягвай да ми пишеш на лични също! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: На по биричка в Québec City, някой?

Мнение от miteto »

Стрино, кога пък съм ти писал на лични баш на тебе :rofl:
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: На по биричка в Québec City, някой?

Мнение от Rall »

По темата...
Ако разшириш малко периметъра, базиликата Сент Ан си заслужава да се види.
Също така марината, с кафетата и сладкарничките на Пон руж е приятно място.
За лек хайкинг - парк Жак Картие е задълже ;-)
Ако е хубаво времето -велосипед под наем е добра идея, мисля че ви дават карта със забележителности също.
Dead Eyes See No Future
MishoKat
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Авг 21, 2017 6:55 am

Re: На по биричка в Québec City, някой?

Мнение от MishoKat »

Здравейте,

Благодаря ви за препоръките, ще ги имам предвид.
Била съм в Квебек последно през 2014 и горе-долу се сещам за центъра и за някои от забележителностите; идеята за велосипед под наем е много хубава - дано само края на Април да не е още студено. И хайкинг също много ми допада, така че ще проверя за парк Жак Картие със сигурност.
Този остров île d'Orléans също ще е много хубаво да го посетя:) Супер сте, мерси много!
Приятна седмица ви желая!
Публикувай отговор