Дата и час: Пон Дек 10, 2018 3:24 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Окт 25, 2017 4:20 pm 
Аватар

:handshake: :y:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 25, 2017 5:10 pm 

myhata II написа:
защото е разбрал от къде изгрява слънцето и затова се е прибрал, както и много други след него, ей на виж и боеца изчезна некаде, не се знае дали и той не се е прибрал обратно ...
затова недей да съдиш хората а влез в техния свят

Боеца разбра, че с фейсбук и форумните си авери-лузъри няма да стигне далеч в Северна Америка и се заводолази. ;)

powered by черчеве-калфа Озо

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 25, 2017 8:03 pm 
Аватар

че какво му е виновен фейса или форума за да си взима решение какво да прави или с кого да комуникира ?

а като гледам ти си много навътре в нещата, явно си някой негов бивш фейсбук приятел :lol: ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 25, 2017 9:08 pm 

Mи не. Аз нямам дори фейсбук профил. Не знам кой му е виновен и с какво, но мисля, че действа малко или много разсейващо и изисква енергия, която при по-тежка професия е нужно да бъде спестена.

powered by черчеве-калфа Озо

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 26, 2017 1:25 am 
Аватар

Tа въпроса беше къде да качвам разните материали където ги имам ....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 26, 2017 1:55 am 
шумкарин
Аватар

KamPomme написа:
Tа въпроса беше къде да качвам разните материали където ги имам ....

Google Drive - (15GB Free)
Microsoft One Drive - (5GB Free)
Dropbox - (2GB Free)

Just to name a few.

Powered by мухЪтЪ.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 26, 2017 5:47 pm 
Аватар

MrGeek написа:
...

ОК ясна работата.
Та който иска да ми пише ще му ги изпратя.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 21, 2018 6:17 am 

Здравейте тръкъри :)
Казвам се Георги и съм на 33 години - живея в София. В момента карам курс за С+Е категория и всички останали съпътстващи документи и свидетелства за да мога спокойно да започна работа като международен шофьор. Мечтата ми е да карам в Канада или САЩ - 2006та година бях на студентска бригада в Пенсилвания и Джързи, имах допир с тръкъри замалко и знам горе долу за какво иде реч. Жалкото е, че не ги послушах още тогава с 22годишния си акъл и не започнах да търся варианти да остана и да започна. Както и да е, хората се променят и определени неща им се случват в определения за тях момент.
Та директни въпроси, за който му се занимава да ми сподели малко информация и опитност:
- Колко стаж ми е нужен тук в Европа за да мога да се свържа с Канадска фирма и спокойно да кандидатсвам за тръкър в Северна Америка /предполагам, като чета повечето теми, че всъщност ще трябва да се вкарам 1во в процедура по емиграция като по-лесен вариант отколкото да търся директно работодател/?
- Чета навсякъде, че в момента има недостиг за тръкъри в международен мащаб и тенденцията в близко бъдеще остава същата - има ли компании, които биха наели сериозен човек с не много опит, който да се обучава/добива опит при тях съответно при по-ниско заплащане ?
- Кой според вас всъщност е най-добрия вариант за добиване на така нижния ми опит - да търся фирма с занижени условия и да стискам и мизерствам докато натрупам стаж или да търся стар драйвър, който би ме взел с него за да ме понаучи докато не стана сигурен да карам сам ?

Ще съм ви благодарен за всякакъв вид съвети, информация, било то и градивна критика по отношние на моя "казус" :)

Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 21, 2018 8:31 am 
Аватар

Ти в Канада и трабантче не можеш да караш с БГ книжка. Опитът няма значение.
А за работната виза, не смея и да питам.

ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 21, 2018 9:06 am 
Аватар

GSV написа:
.... Ще съм ви благодарен за всякакъв вид съвети, информация, било то и градивна критика по отношние на моя "казус" :)

Поздрави

Ще се опитам да ти отговоря, нямам никакъв опит за конкретният въпрос, но имам чувството, че ти не си разбрал основните насоки и желания на Канада за подбор на имигранти.
На Канада и дреме на онази работа за теб ако не си някакъв супер професионал в определена област за това и няма "зелена карта". Целта е внос на еничари (деца) създадени навън или тук в Канада от добър материал (еничар не е лоша дума - yeni çeri, означав „нов войник/сила“). Накратко твоите деца, които те ще обучат по свой тертип съгласно конкретните и потребности. Материал за шофьори тук има в излишък. Не случайно докато в Европа плачеха, че ги залива имигрантска скрап кандското правителство беше изпратило 70% от Министерството на Имиграцията за преслуша наличният материал в бежанските лагери и тези които ставаха кацнаха в Канада с всички необходими документи издадени им още в лагерите.
Тук се следят статистиките за всички имигранти и тяхната реализация, та този форум и хората които активно пропагандираха и реализираха българската мечта за живот на социални помоци в Канада подпомогнаха за намаляването на квотата за България. Вече ви искат да пристигате с доказано ниво за владеене на език, фалшивите дипломи не минават трябва апостил и тн. Има много българи които са тук повече от 10 години но не успяват да минат втората цедка, тази за придобиване на гражданство защото са тарикати и мислят, че другите са глупаци.
В общи линии е това, ако си решил да ставаш шофьор шансовете ти са минимални това да се случи в Канада.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Мар 24, 2018 6:04 pm 
Аватар

shany написа:
GSV написа:
.... Ще съм ви благодарен за всякакъв вид съвети, информация, било то и градивна критика по отношние на моя "казус" :)

Поздрави

Ще се опитам да ти отговоря, нямам никакъв опит за конкретният въпрос, но имам чувството, че ти не си разбрал основните насоки и желания на Канада за подбор на имигранти.
На Канада и дреме на онази работа за теб ако не си някакъв супер професионал в определена област за това и няма "зелена карта". Целта е внос на еничари (деца) създадени навън или тук в Канада от добър материал (еничар не е лоша дума - yeni çeri, означав „нов войник/сила“). Накратко твоите деца, които те ще обучат по свой тертип съгласно конкретните и потребности. Материал за шофьори тук има в излишък. Не случайно докато в Европа плачеха, че ги залива имигрантска скрап кандското правителство беше изпратило 70% от Министерството на Имиграцията за преслуша наличният материал в бежанските лагери и тези които ставаха кацнаха в Канада с всички необходими документи издадени им още в лагерите.
Тук се следят статистиките за всички имигранти и тяхната реализация, та този форум и хората които активно пропагандираха и реализираха българската мечта за живот на социални помоци в Канада подпомогнаха за намаляването на квотата за България. Вече ви искат да пристигате с доказано ниво за владеене на език, фалшивите дипломи не минават трябва апостил и тн. Има много българи които са тук повече от 10 години но не успяват да минат втората цедка, тази за придобиване на гражданство защото са тарикати и мислят, че другите са глупаци.
В общи линии е това, ако си решил да ставаш шофьор шансовете ти са минимални това да се случи в Канада.

Абе и ти май много не си разбрал :)
На Канада й трябват такс-пейъри, че ще им лъсне крадливия задник на пенсионните пирамиди. С тоя идиот за премиер натам отиват нещата. Каква е тая идиотска цел да вкараш 1000000 имигранти за 2 години? Имаш ли достатъчно бизнес, който да осигури работните места за тях?
А човека е малко неориентиран и това му намалява шансовете, не друго :) Инъче в Канада има достатъчно тръкинг компании които си вкарват шофьори на работна виза :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 04, 2018 3:09 am 
Аватар

:D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2018 4:37 pm 
Аватар

GSV написа:
- Колко стаж ми е нужен тук в Европа за да мога да се свържа с Канадска фирма и спокойно да кандидатсвам за тръкър в Северна Америка /предполагам, като чета повечето теми, че всъщност ще трябва да се вкарам 1во в процедура по емиграция като по-лесен вариант отколкото да търся директно работодател/?

Отговор номер едно: никакъв стаж нхе ти трябва. Никаква връзка с канадска фирма не можеш и да направиш. Минаваш си имигрантската процедура, идваш тук, записваш се отново на училище за категория 1, изкарваш го и почваш работа. Друг вариант няма.
GSV написа:
- Чета навсякъде, че в момента има недостиг за тръкъри в международен мащаб и тенденцията в близко бъдеще остава същата - има ли компании, които биха наели сериозен човек с не много опит, който да се обучава/добива опит при тях съответно при по-ниско заплащане ?

Отговор номер две: има и такива и всякакъев вид компаний, но само при единственото условие че минеш етапите от отговор номер едно.
GSV написа:
- Кой според вас всъщност е най-добрия вариант за добиване на така нижния ми опит - да търся фирма с занижени условия и да стискам и мизерствам докато натрупам стаж или да търся стар драйвър, който би ме взел с него за да ме понаучи докато не стана сигурен да карам сам ?

Отговор номер три: има всякакъв вид варианти са най-добри, но само при единственото условие че минеш етапите от отговор номер едно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2018 11:04 pm 
Аватар

Има питане от приятел: Възможно ли е в Монреал да си Truck driver без никакъв френски?
Човекът е в Канада, наясно е с това как се става Truck driver, иска да дойде в Монреал със семейството си и да работи това, но се притеснява, че не знае френски.

Та възможно ли е от Монреал да караш камион без да знаеш френски?

Koko

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2018 11:37 pm 
батката - оригиналът

klisurov написа:
Има питане от приятел: Възможно ли е в Монреал да си Truck driver без никакъв френски?
Човекът е в Канада, наясно е с това как се става Truck driver, иска да дойде в Монреал със семейството си и да работи това, но се притеснява, че не знае френски.

Та възможно ли е от Монреал да караш камион без да знаеш френски?

напълно е възможно.никакъв проблем ако не знае френски.
мога веднага да го препоръчам и ще го вземат веднага на работа ако покрие следните изисквания
-да има професионална книжка от канада
-да има стаж в канада минимум 3 години като професионален шофьор
или ако няма толкова стаж наистина да е професионален шофьор и да може да кара камиона а не тепърва да търси някъде къде да се научи
ако кара и е ок с работата компанията ще реши проблема с липсата на 3 год изискуем стаж в канада пред иншърънс компаниите.един вид ще помогне.
но ако е човек който само има желание да се научи не мога да го препоръчам.компанията се нъждае от научени хора а не от ученици.по вечето компании са така

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]