Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от спеца »

:handshake: :y:
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pyrelight »

myhata II написа:защото е разбрал от къде изгрява слънцето и затова се е прибрал, както и много други след него, ей на виж и боеца изчезна некаде, не се знае дали и той не се е прибрал обратно ...
затова недей да съдиш хората а влез в техния свят
Боеца разбра, че с фейсбук и форумните си авери-лузъри няма да стигне далеч в Северна Америка и се заводолази. ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от myhata II »

че какво му е виновен фейса или форума за да си взима решение какво да прави или с кого да комуникира ?

а като гледам ти си много навътре в нещата, явно си някой негов бивш фейсбук приятел :lol: ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pyrelight »

Mи не. Аз нямам дори фейсбук профил. Не знам кой му е виновен и с какво, но мисля, че действа малко или много разсейващо и изисква енергия, която при по-тежка професия е нужно да бъде спестена.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от KamPomme »

Tа въпроса беше къде да качвам разните материали където ги имам ....
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от MrGeek »

KamPomme написа:Tа въпроса беше къде да качвам разните материали където ги имам ....
Google Drive - (15GB Free)
Microsoft One Drive - (5GB Free)
Dropbox - (2GB Free)


Just to name a few.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от KamPomme »

MrGeek написа: ...
ОК ясна работата.
Та който иска да ми пише ще му ги изпратя.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
GSV
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Мар 18, 2018 5:02 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от GSV »

Здравейте тръкъри :)
Казвам се Георги и съм на 33 години - живея в София. В момента карам курс за С+Е категория и всички останали съпътстващи документи и свидетелства за да мога спокойно да започна работа като международен шофьор. Мечтата ми е да карам в Канада или САЩ - 2006та година бях на студентска бригада в Пенсилвания и Джързи, имах допир с тръкъри замалко и знам горе долу за какво иде реч. Жалкото е, че не ги послушах още тогава с 22годишния си акъл и не започнах да търся варианти да остана и да започна. Както и да е, хората се променят и определени неща им се случват в определения за тях момент.
Та директни въпроси, за който му се занимава да ми сподели малко информация и опитност:
- Колко стаж ми е нужен тук в Европа за да мога да се свържа с Канадска фирма и спокойно да кандидатсвам за тръкър в Северна Америка /предполагам, като чета повечето теми, че всъщност ще трябва да се вкарам 1во в процедура по емиграция като по-лесен вариант отколкото да търся директно работодател/?
- Чета навсякъде, че в момента има недостиг за тръкъри в международен мащаб и тенденцията в близко бъдеще остава същата - има ли компании, които биха наели сериозен човек с не много опит, който да се обучава/добива опит при тях съответно при по-ниско заплащане ?
- Кой според вас всъщност е най-добрия вариант за добиване на така нижния ми опит - да търся фирма с занижени условия и да стискам и мизерствам докато натрупам стаж или да търся стар драйвър, който би ме взел с него за да ме понаучи докато не стана сигурен да карам сам ?

Ще съм ви благодарен за всякакъв вид съвети, информация, било то и градивна критика по отношние на моя "казус" :)

Поздрави
“Raise your words, not voice. It is rain that grows flowers, not thunder.”
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Kan_Tangra »

Ти в Канада и трабантче не можеш да караш с БГ книжка. Опитът няма значение.
А за работната виза, не смея и да питам.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от shany »

GSV написа: .... Ще съм ви благодарен за всякакъв вид съвети, информация, било то и градивна критика по отношние на моя "казус" :)

Поздрави
Ще се опитам да ти отговоря, нямам никакъв опит за конкретният въпрос, но имам чувството, че ти не си разбрал основните насоки и желания на Канада за подбор на имигранти.
На Канада и дреме на онази работа за теб ако не си някакъв супер професионал в определена област за това и няма "зелена карта". Целта е внос на еничари (деца) създадени навън или тук в Канада от добър материал (еничар не е лоша дума - yeni çeri, означав „нов войник/сила“). Накратко твоите деца, които те ще обучат по свой тертип съгласно конкретните и потребности. Материал за шофьори тук има в излишък. Не случайно докато в Европа плачеха, че ги залива имигрантска скрап кандското правителство беше изпратило 70% от Министерството на Имиграцията за преслуша наличният материал в бежанските лагери и тези които ставаха кацнаха в Канада с всички необходими документи издадени им още в лагерите.
Тук се следят статистиките за всички имигранти и тяхната реализация, та този форум и хората които активно пропагандираха и реализираха българската мечта за живот на социални помоци в Канада подпомогнаха за намаляването на квотата за България. Вече ви искат да пристигате с доказано ниво за владеене на език, фалшивите дипломи не минават трябва апостил и тн. Има много българи които са тук повече от 10 години но не успяват да минат втората цедка, тази за придобиване на гражданство защото са тарикати и мислят, че другите са глупаци.
В общи линии е това, ако си решил да ставаш шофьор шансовете ти са минимални това да се случи в Канада.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от the_coach »

shany написа:
GSV написа: .... Ще съм ви благодарен за всякакъв вид съвети, информация, било то и градивна критика по отношние на моя "казус" :)

Поздрави
Ще се опитам да ти отговоря, нямам никакъв опит за конкретният въпрос, но имам чувството, че ти не си разбрал основните насоки и желания на Канада за подбор на имигранти.
На Канада и дреме на онази работа за теб ако не си някакъв супер професионал в определена област за това и няма "зелена карта". Целта е внос на еничари (деца) създадени навън или тук в Канада от добър материал (еничар не е лоша дума - yeni çeri, означав „нов войник/сила“). Накратко твоите деца, които те ще обучат по свой тертип съгласно конкретните и потребности. Материал за шофьори тук има в излишък. Не случайно докато в Европа плачеха, че ги залива имигрантска скрап кандското правителство беше изпратило 70% от Министерството на Имиграцията за преслуша наличният материал в бежанските лагери и тези които ставаха кацнаха в Канада с всички необходими документи издадени им още в лагерите.
Тук се следят статистиките за всички имигранти и тяхната реализация, та този форум и хората които активно пропагандираха и реализираха българската мечта за живот на социални помоци в Канада подпомогнаха за намаляването на квотата за България. Вече ви искат да пристигате с доказано ниво за владеене на език, фалшивите дипломи не минават трябва апостил и тн. Има много българи които са тук повече от 10 години но не успяват да минат втората цедка, тази за придобиване на гражданство защото са тарикати и мислят, че другите са глупаци.
В общи линии е това, ако си решил да ставаш шофьор шансовете ти са минимални това да се случи в Канада.
Абе и ти май много не си разбрал :)
На Канада й трябват такс-пейъри, че ще им лъсне крадливия задник на пенсионните пирамиди. С тоя идиот за премиер натам отиват нещата. Каква е тая идиотска цел да вкараш 1000000 имигранти за 2 години? Имаш ли достатъчно бизнес, който да осигури работните места за тях?
А човека е малко неориентиран и това му намалява шансовете, не друго :) Инъче в Канада има достатъчно тръкинг компании които си вкарват шофьори на работна виза :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от the_coach »



:D
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от KamPomme »

GSV написа: - Колко стаж ми е нужен тук в Европа за да мога да се свържа с Канадска фирма и спокойно да кандидатсвам за тръкър в Северна Америка /предполагам, като чета повечето теми, че всъщност ще трябва да се вкарам 1во в процедура по емиграция като по-лесен вариант отколкото да търся директно работодател/?
Отговор номер едно: никакъв стаж нхе ти трябва. Никаква връзка с канадска фирма не можеш и да направиш. Минаваш си имигрантската процедура, идваш тук, записваш се отново на училище за категория 1, изкарваш го и почваш работа. Друг вариант няма.
GSV написа: - Чета навсякъде, че в момента има недостиг за тръкъри в международен мащаб и тенденцията в близко бъдеще остава същата - има ли компании, които биха наели сериозен човек с не много опит, който да се обучава/добива опит при тях съответно при по-ниско заплащане ?
Отговор номер две: има и такива и всякакъев вид компаний, но само при единственото условие че минеш етапите от отговор номер едно.
GSV написа: - Кой според вас всъщност е най-добрия вариант за добиване на така нижния ми опит - да търся фирма с занижени условия и да стискам и мизерствам докато натрупам стаж или да търся стар драйвър, който би ме взел с него за да ме понаучи докато не стана сигурен да карам сам ?
Отговор номер три: има всякакъв вид варианти са най-добри, но само при единственото условие че минеш етапите от отговор номер едно.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от klisurov »

Има питане от приятел: Възможно ли е в Монреал да си Truck driver без никакъв френски?
Човекът е в Канада, наясно е с това как се става Truck driver, иска да дойде в Монреал със семейството си и да работи това, но се притеснява, че не знае френски.

Та възможно ли е от Монреал да караш камион без да знаеш френски?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

klisurov написа:Има питане от приятел: Възможно ли е в Монреал да си Truck driver без никакъв френски?
Човекът е в Канада, наясно е с това как се става Truck driver, иска да дойде в Монреал със семейството си и да работи това, но се притеснява, че не знае френски.

Та възможно ли е от Монреал да караш камион без да знаеш френски?
напълно е възможно.никакъв проблем ако не знае френски.
мога веднага да го препоръчам и ще го вземат веднага на работа ако покрие следните изисквания
-да има професионална книжка от канада
-да има стаж в канада минимум 3 години като професионален шофьор
или ако няма толкова стаж наистина да е професионален шофьор и да може да кара камиона а не тепърва да търси някъде къде да се научи
ако кара и е ок с работата компанията ще реши проблема с липсата на 3 год изискуем стаж в канада пред иншърънс компаниите.един вид ще помогне.
но ако е човек който само има желание да се научи не мога да го препоръчам.компанията се нъждае от научени хора а не от ученици.по вечето компании са така
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор