Български интернет - Българска работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от balbi »

IFF написа: Не съм я ползвал тая фирма, обаче щом балби, който продава пирамидки против енергийни уроки го препоръчва, със сигурност няма и да ги потърся.
Кво викаш продавал Балби? :)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от IFF »

balbi написа:
IFF написа: Не съм я ползвал тая фирма, обаче щом балби, който продава пирамидки против енергийни уроки го препоръчва, със сигурност няма и да ги потърся.
Кво викаш продавал Балби? :)
Упссс, грешка, некакъв друг беше, май пак с "В". Ама пак няма да ги потърся, другите ти обяви ги помня все още.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от MrGeek »

IFF написа:Упссс, грешка, некакъв друг беше, май пак с "В".
Да, объркал си balbi с bibco.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от balbi »

IFF написа: Упссс, грешка, некакъв друг беше, май пак с "В". Ама пак няма да ги потърся, другите ти обяви ги помня все още.
И какво помниш от другите ми обяви? Или трябва да пуснеш сърч, че да видиш какво съм публикувал? ;)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от Павел »

roumensp написа:
optics написа:При нас има само шоо и телъс и ги въртим ту едните ту другите и както се казва във вица - "и на вас да ви..."
Аз и не бих ползвал други, първите предлагат 150 Mbps Unlimited (които са 180 при мен), вторите предлагат фиброоптика. 12 години със Shaw и нямам проблеми.
От малки компании с ниски цени се напатих, когато ползвах Freedom Mobile (бивш Wind). Не обичам монополисти, ама като сервиза им е по-добър пак отиваш при тях.
От днес съм със Сърф Интернет (Shaw is де-факто провайдъра). Интернет 75 за $49/месец. Отзивите за компанията са добри, дано да нямам проблеми; фак Телъс!

http://surfinternet.ca/"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от optics »

Павел написа:
roumensp написа:
optics написа:При нас има само шоо и телъс и ги въртим ту едните ту другите и както се казва във вица - "и на вас да ви..."
Аз и не бих ползвал други, първите предлагат 150 Mbps Unlimited (които са 180 при мен), вторите предлагат фиброоптика. 12 години със Shaw и нямам проблеми.
От малки компании с ниски цени се напатих, когато ползвах Freedom Mobile (бивш Wind). Не обичам монополисти, ама като сервиза им е по-добър пак отиваш при тях.
От днес съм със Сърф Интернет (Shaw is де-факто провайдъра). Интернет 75 за $49/месец. Отзивите за компанията са добри, дано да нямам проблеми; фак Телъс!

http://surfinternet.ca/"
Е за Интернет 75 в сайта пише $39.99?!
Прекрасно!
Но не ме кефи че трябва да ръснеш $210 еднократно за модем и инсталиране. Не помня да съм давал пари нито за едното нито за другото, а имам май че два модема хартисали - тоест не са си ги искали накрая. Тия 210 долара трябва да си ги калкулираш за една или две години дето ще си с тоя провайдер.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от Павел »

optics написа:
Павел написа:
roumensp написа:
optics написа:При нас има само шоо и телъс и ги въртим ту едните ту другите и както се казва във вица - "и на вас да ви..."
Аз и не бих ползвал други, първите предлагат 150 Mbps Unlimited (които са 180 при мен), вторите предлагат фиброоптика. 12 години със Shaw и нямам проблеми.
От малки компании с ниски цени се напатих, когато ползвах Freedom Mobile (бивш Wind). Не обичам монополисти, ама като сервиза им е по-добър пак отиваш при тях.
От днес съм със Сърф Интернет (Shaw is де-факто провайдъра). Интернет 75 за $49/месец. Отзивите за компанията са добри, дано да нямам проблеми; фак Телъс!

http://surfinternet.ca/"
Е за Интернет 75 в сайта пише $39.99?!
Прекрасно!
Но не ме кефи че трябва да ръснеш $210 еднократно за модем и инсталиране. Не помня да съм давал пари нито за едното нито за другото, а имам май че два модема хартисали - тоест не са си ги искали накрая. Тия 210 долара трябва да си ги калкулираш за една или две години дето ще си с тоя провайдер.
Грешка на ръката - 39, предплатих за цяла година и инсталацията беше фрии - платих само 126 за модема/раутера.
Tелъсите искат $77 за интернет 50, откъдето и да го погледнеш си е на далавера
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от optics »

За Телъс имам такива смешки да разправям че за да ми повярва някой специално съм ги записал какви глупости говорят.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
ttonybul
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 5:55 am

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от ttonybul »

Здравейте,
Съжалявам , че се включвам толкова късно , но преди малко говорих с приятел и той ми каза за поста на Асен Пасков.
Нямам за цел пред всички да обяснявам случката, само ще кажа , че винаги абсолютно всички биват информирани за абсолютно всичко като цени, такси и т.н.
В конкретния случай става въпрос за техническа грешка, каквато би могла да се случи навсякъде. По важното е , че със сигурност не е умишлена!
Просто човека е бил "чарджнат" за модем , а не е трябвало.
След като се чухме и след като проверихме, всичко беше отправено в рамките на деня.
Само не виждам да е отразено :) а би трябвало...
Предполагам е бил ядосан и с право е решил да се освободи от натрупаната енергия.
Просто не е счел за необходимо да сподели развръзката.

Съжалявам за недоразумението и се надявам за напред да не хабим времето на всички съфорумници с такива неща! :)

Приятен ден на всички !
11.11.2010 - Документи до Виена
21.03.2011 - Акюзе
13.03.2012 - Интервю - успешно
11.06.2012 - Баркодове
07.08.2012 - Медицински прегледи
maranzika
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 1:55 pm

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от maranzika »

Е добре де,аз също бях "чарджнат" за модем ..И сега като смених доставчика на интернет какво да си го правя тоя модем?Защото иначе отива в коша нищо че платих за него..Иначе през тази повече от една година докато бях с Тони не съм имал никакви проблеми за интернета.Все пак те ползват мрежата на Бел..Отначало цената си беше по-ниска и след 3-тият месец се вдигна.Но това си го пишеше в договора .От няколко седмици смених Querizon с друга компания по други причини. :y:
Изпратени документи във Виена- 13.06.2011г.
Получени документи във Виена- 17.06.2011г.
Accuse- 07.10.2011г
В листата на чакащи интервю-05.10.2012г.
Покана за интервю -24.01.2013г.
Интервю - 05.04.2013г. , 14.30ч.
.
.
.
Кацане в Монреал:14.01.2016г.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от roumensp »

Това е нормално, при която и компания да си, ако купиш модема от тях вместо да го рентваш и ги смениш, модема става непотребен. Дори да си само с една компания дълги години, пак се стига до там, ако решиш да минеш на друг план със значително по-висока скорост. Същото е и ако си купуваш кейбъл-боксовете за ТВ.
Последно промяна от roumensp на Пон Окт 09, 2017 1:11 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от ablood »

ttonybul написа: ...В конкретния случай става въпрос за техническа грешка, каквато би могла да се случи навсякъде. По важното е , че със сигурност не е умишлена!
Просто човека е бил "чарджнат" за модем , а не е трябвало.
След като се чухме и след като проверихме, всичко беше отправено в рамките на деня.
Само не виждам да е отразено :) а би трябвало...
Стана ми интересно в рамките на този дан дали наистина е имало разочароващ разговор по телефона и проблемът се е решил, чак след като се е стигнало до обсъждане по форумите?
apaskov написа:После идва фактурата. Цената от $44 е станала $52. Отговарят ми: Ааа, такава си ни е цената...
Допълнително са ми на числи $109 за модем!!!
Питам нали нямаше скрити такси? Аааа такива са ни цените нещо не сте разбрали господине...
Или авторът преувеличава неприятностите си и лъже, че са го обявили за недоразбрал?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от sunrise16 »

И аз съм вече 2 години с Querizon, нета горе долу го бива . Но от самото начало имах проблеми с уговорената цена и други неточности. Беше ми казано, че рутерът ще ми струва 60$. Минава първото плащане, гледам си извлечението на кредитната карта и гледам доста повече от очакваната сума. Имам предвид предплатени 4 месеца напред - такова беше условието, плюс цената на рутера и може би е имало такса за първоначално включване, не помня вече. Обаждам се по телефона обяснявам ситуацията и получавам отгвор - ами, да имахме уговорка да ти сложа рутер от 60 не от 120$, но в деня като идвах да ти го инсталирам, нямах от ежтините в склада, та затова. Ами нали беше редно да ми кажее или питате, викам. Отговарят ми добре, ще дойда да го сменя. Мждувременно питам защо не получавам фактура на мейла или по пощата ако искат. Ами, да ще ви изпратим. Та смениха ми рутера и собственикът Антон ми казва- ще ми е по-трудно сега да ти преведа надвзетите пари, може ли да изчакаш направо да ги приспаднем при следащото плащане ( което е след 4 месеца, защото се предплаща за 4 месеца напред). Казвам добре, няма проблеми. Тук държа да подчертая, че ако не беше българска компания не бих се съгласила да изчакам. Но си викам хайде, нова компания е, българска, нека я подкрепя по този начин, да не ги притеснявам, на всеки му е важен кешфлоу.. Но после дойде следващото плащане, нищо. Обаждам се- о, вика ми извинявай, пропуснали сме. Та чаках още някой друг месец. Накрая му написах съобщение на текст телефона(щото нямах нерви да се обаждам) че не съм очаквала такава некоректност и че на какво основание по принцип си тегли парите от картата ми след като няма издадена фактура. Антон се опита да спори, че 5 дена преди това ми превели парите, счетоводителят му така му казал, щото Антон специално му напомнил да оправят грешката. Държа се бих казала малко грубо и неуважително. Е накрая ми върнаха парите след няколко месеца, но у мен остана наистина мнение за некоректност и неточност. И още нещо- както казах, не получавах фактури първата година или първо си теглеха парите, а след 2 седмици идваше фактурата. И още нещо много важно и некоректно - тегли си парите по 10 дена по-рано. Примерно предплатила съм януари, февруари, март, април - 4 месеца. За следващото четиримесечие и тегли парите не на 1 май, а на 15-20 април. След многобройни разправии и по този въпрос, гледам,че сега ги тегли само 2-3 дена по-рано. Не че и това е редно, ама хайде.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от optics »

Точно българска работа. Сетих се за един колега в България му се беше случило следното (сори ако вече съм го разправял):
Купува се тениска от магазина, последната от тоя вид, който му харесал. Но като почнали да му я завиват забелязал че има разпран шев.
Той възкликнал - ауу, какво ще правим сега! Още преди да му е дошло на акъла за отстъпки, за отказване или други варианти.
А продавачката, без да й мигне окото рекла - е, как какво - ми ще си я закърпите !!!
Колегата се почуствал като нокаутиран от мокър парцал.

Оправданието - ами нямах евтин в склада затва рекох да ти пробутам по-скъп и последвалото - ами добре ще го сменим не е никакво оправдание, а пълно безобразие. Разбира се ако така е рекъл, щото ние все пак сме чули само едната страна.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор