Български интернет - Българска работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
apaskov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 8:46 pm

Български интернет - Българска работа

Мнение от apaskov »

Наскоро рекламираха "Български" Интернет в Монреал. Ето как стават нещата. Питаш по тел и на български ти дават цена от $44 на месец. Питам скрити такси има ли? Неееее, само TVQ TPS, друго няма.
Модема плаща ли се?
Неееее, вие вземате високата скорост за $44, наемът на модема е включен в цената.
После идва фактурата. Цената от $44 е станала $52. Отговарят ми: Ааа, такава си ни е цената...
Допълнително са ми на числи $109 за модем!!!
Питам нали нямаше скрити такси? Аааа такива са ни цените нещо не сте разбрали господине...
Много съм разочарован от "Българският" Интернет. Съвсем българска история.
Фирмата се казва QUERIZON от Brossard.
Ако искате и вие да ви лъжат по същият начин НЕПРЕМЕННО се запишете. Ако не, споделете това с ваши близки, да не им се случи същото.
Асен Пасков 514-886-3030
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от optics »

apaskov написа:Наскоро рекламираха "Български" Интернет в Монреал. Ето как стават нещата. Питаш по тел и на български ти дават цена от $44 на месец. Питам скрити такси има ли? Неееее, само TVQ TPS, друго няма.
Модема плаща ли се?
Неееее, вие вземате високата скорост за $44, наемът на модема е включен в цената.
После идва фактурата. Цената от $44 е станала $52. Отговарят ми: Ааа, такава си ни е цената...
Допълнително са ми на числи $109 за модем!!!
Питам нали нямаше скрити такси? Аааа такива са ни цените нещо не сте разбрали господине...
Много съм разочарован от "Българският" Интернет. Съвсем българска история.
Фирмата се казва QUERIZON от Brossard.
Ако искате и вие да ви лъжат по същият начин НЕПРЕМЕННО се запишете. Ако не, споделете това с ваши близки, да не им се случи същото.
Асен Пасков 514-886-3030
Трябвало като ти кажат нали знаете че разговора се записва, да им отговориш - добре, но искам да знаете и вие че отсам също се записва.
Вие сте добре с толко много конкуренция. При нас има само шоо и телъс и ги въртим ту едните ту другите и както се казва във вица - "и на вас да ви..."
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от roumensp »

optics написа:При нас има само шоо и телъс и ги въртим ту едните ту другите и както се казва във вица - "и на вас да ви..."
Аз и не бих ползвал други, първите предлагат 150 Mbps Unlimited (които са 180 при мен), вторите предлагат фиброоптика. 12 години със Shaw и нямам проблеми.
От малки компании с ниски цени се напатих, когато ползвах Freedom Mobile (бивш Wind). Не обичам монополисти, ама като сервиза им е по-добър пак отиваш при тях.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от ablood »

Аз навремето се вързах на друга уловка - два месеца след като се прехвърлих към MontrealDSL гадовете просто решиха, че са нагрухали достатъчно абонати и вдигнаха цените. Пак бяха конкурентноспособни, ама не успяха да избият таксата включване и модема.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
apaskov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 8:46 pm

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от apaskov »

Малки фирми много, дал господ. Аз се зарадвах, че имаме нещо българско, а тя фирмата още няма 3 месеца и още на първата фактура ти реже главата. Жалко то е че точно българин ти го прави.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от roumensp »

apaskov написа:... а тя фирмата още няма 3 месеца и още на първата фактура ти реже главата.
Аз мисля, че са от повече от година, беше писано за тях преди време. И в началото отзивите бяха положителни ... balbi от форума май беше с тях по едно време.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от IRA »

Повече от 2 години съществуват, може би клони към 3 години. Цени има на сайта им http://querizon.ca/en/site/services/28"
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от roumensp »

IRA написа:Повече от 2 години съществуват, може би клони към 3 години. Цени има на сайта им http://querizon.ca/en/site/services/28"
Странно ценообразуване ... за пръв път виждам "Every 4 months payment" и отгоре на това съвпада с "Monthly payment" за "Home Internet Premium". Хубава работа, ама българска. :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
IRA написа:Повече от 2 години съществуват, може би клони към 3 години. Цени има на сайта им http://querizon.ca/en/site/services/28"
Странно ценообразуване ... за пръв път виждам "Every 4 months payment" и отгоре на това съвпада с "Monthly payment" за "Home Internet Premium". Хубава работа, ама българска. :D
е ми не е Банкувър, и там такива цени НЯМА !!! :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от roumensp »

myhata II написа:
roumensp написа:
IRA написа:Повече от 2 години съществуват, може би клони към 3 години. Цени има на сайта им http://querizon.ca/en/site/services/28"
Странно ценообразуване ... за пръв път виждам "Every 4 months payment" и отгоре на това съвпада с "Monthly payment" за "Home Internet Premium". Хубава работа, ама българска. :D
е ми не е Банкувър, и там такива цени НЯМА !!! :D
В "Банкувър" нищо няма, миха, дори него го няма. :rofl:
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
myhata II написа:
roumensp написа:
IRA написа:Повече от 2 години съществуват, може би клони към 3 години. Цени има на сайта им http://querizon.ca/en/site/services/28"
Странно ценообразуване ... за пръв път виждам "Every 4 months payment" и отгоре на това съвпада с "Monthly payment" за "Home Internet Premium". Хубава работа, ама българска. :D
е ми не е Банкувър, и там такива цени НЯМА !!! :D
В "Банкувър" нищо няма, миха, дори него го няма. :rofl:
прости ми сгрешил съм ти града

"БамКувър" !!! :rofl: :lol: ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от roumensp »

Ти май бая си се омотал днеска, а ? :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от myhata II »

roumensp написа:Ти май бая си се омотал днеска, а ? :D
а ти вместо да седнеш с некое българе на биричка или водки , си седнал да киснеш по форуми да си запълваш скучното ежедневие ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от balbi »

Бях с Querizon една година. Последната ми в Монреал. Собственикът Тони Брейчев винаги е бил коректен, нямаше никакви скрити такси - първите три месеца бяха на по-ниска цена след трите месеца цената стана по-висока, но всичко това си беше обявено на сайта.
Сигнала беше най-добрият, който съм ползвал от ADSL, VDSL провайдъри.
Мисля, че стартовият пост е предизвикан от някакво недоразбиране или неуточнение още в самото начало. Аз лично нямам никакви забележки към Querizon дори препоръчвам на познати и приятели. Ще пратя едно съобщение на Тони да влезе, защото както във всички случаи монетата има две страни.
Така, че този пост си мисля, че е доста некоректен, но в крайна сметка затова е форум - всеки може да пише каквото си иска доколкото е в рамките на правилата!
:)
Поздрави и весел сърфинг из нетя! ;)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от IFF »

balbi написа:Бях с Querizon една година. Последната ми в Монреал. Собственикът Тони Брейчев винаги е бил коректен, нямаше никакви скрити такси - първите три месеца бяха на по-ниска цена след трите месеца цената стана по-висока, но всичко това си беше обявено на сайта.
Сигнала беше най-добрият, който съм ползвал от ADSL, VDSL провайдъри.
Мисля, че стартовият пост е предизвикан от някакво недоразбиране или неуточнение още в самото начало. Аз лично нямам никакви забележки към Querizon дори препоръчвам на познати и приятели. Ще пратя едно съобщение на Тони да влезе, защото както във всички случаи монетата има две страни.
Така, че този пост си мисля, че е доста некоректен, но в крайна сметка затова е форум - всеки може да пише каквото си иска доколкото е в рамките на правилата!
:)
Поздрави и весел сърфинг из нетя! ;)
Не съм я ползвал тая фирма, обаче щом балби, който продава пирамидки против енергийни уроки го препоръчва, със сигурност няма и да ги потърся.
Публикувай отговор