Български интернет - Българска работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от sunrise16 »

Ами така е, това не е оправдание, че точно този ден нямахме от евтините в склада, но поне да ми го беше казал. Но аз проявих доста толерантност. Изнервих се като се забавиха доста месеци да ми върнат надвзетите пари и за това, че Антон се оправдаваше все със счетоводителя и накрая се опита да спори доста грубо, че се опита да ме убеждава един ден, че виждаш ли превдохме ти сумата, защото счетоводителя така ми каза,а аз седях пред компа и си гледах стейтмънта и дето се вика на очите си ли да вярвам. А и както казах, теглиха си парите много по-рано, не получавах фактури. Та ако беше само първоначалната грешка с цената на модема, бих го преглътнала. То както казах това беше преди 2 години, но попаднах на тази тема и реших да споделя.
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от sunrise16 »

Оптикс, а това с тениската ми напомни нещо друго, случило се в България преди години. Купувам аз кристални сервизи от една и съща серия няколко - за вино, уиски, безалкохолно и тн. Като ги мия преди да ги прибера, забелязвам, че една чаша капе или сълзи, минимално, може би е било някаква шупла само. Отивам в магазина и продавачката ми вика, ами то няма видим ефект, как да ви я сменя. И вика каво ви пречи, нека си стои във витрината. Аз и обяснявам, че това все пак е чаша за пиене, а не само за витрина :)
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от dea »

Аз бях с този "доставчик" една година. Плащах месец за месец. Получих една единствена фактура след като си я поисках. После никаква фактура. Up loud-a беше 8 пъти по-нисък от заявения. Антон не направи нищо месеци наред за да разреши проблема.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
ioiobg
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:03 pm

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от ioiobg »

Модема на querizon (Smart RG) върви чудесно с VMedia.
Иначе от Антон оплаквания нямах за 2те години с него - даде ми подарък статичен IP, малко зор имаше вечер като ми се включваще backup-а я до Google Drive или Onedrive и интернета изчезваше въпреки QoS, та си пописахме с него по въпроса и затова смених с VMedia
DISCO до зори!!!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от optics »

Това ся не разбрахме "за" ли беше или "против"?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ioiobg
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:03 pm

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от ioiobg »

optics написа:Това ся не разбрахме "за" ли беше или "против"?
Ами по скоро - "за". Като цяло го препоръчвах наляво и надясно (винаги споменавах ,че е малка фирма и да не очакват чудеса от подръжката) и така до момента в който се махнах -поне 3-ма 4-ма познати се вързаха с него...
DISCO до зори!!!
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Български интернет - Българска работа

Мнение от shany »

Здравейте, не съм влизал във форума от 2005 година.
Август детето трябваше да се премести от Торонто в Монреал заради университета. Направих голямо проучване от къде да и поръчам Интернет, оказа се, че в Монтреал има над 85 third party доставчика на такава услуга. Звъннах на посоченият телефонен номер на тази "българска" компания за да попитам няколко въпроса, но никой не ми вдигнаха, а от гласовата поща бях поздравен с кратко подсвирване за поздрав.... за което съм безкрайно благодарен на отговорният сънародник за демонстрацията му на "загриженост и уважение" към настоящите и бъдещи клиенти на "бизнеса" му. От всичките 85 компании се спрях на virginmobile (дъщерна компания на Бел) която предлага много по-добри цени и гаранция за качеството на услугата си. На следващият ден след позвъняването услугата вече работеше, не ми се наложи да купувам или плащам наем за модем, да плащам за инсталция, а и цените и са по-добри от българските.

Изображение
Публикувай отговор