Криптовалута Монтреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

Криптовалута Монтреал

Мнение от kaleko »

Здравейте,

Интересувам се от купуване и продаване на криптовалута в Монреал и околия. Условията ниски комисионни, задоволителни курсове и най-важното без изискване на документи за самоличност. Разбира се да не са някакви мошеници. Мерси за информацията предварително.
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Криптовалута Монтреал

Мнение от yahoo »

В момента не ми изглежда добра идея да се купува преди да мине период на консолидация за да се види доколко стабилни са тези надути нива. Виждат се спадове надолу с по 10% в рамките на час.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Криптовалута Монтреал

Мнение от roumensp »

kaleko написа:... и най-важното без изискване на документи за самоличност.
Що така, drug money или си нелегален ? :tmi:
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

Re: Криптовалута Монтреал

Мнение от kaleko »

roumensp написа:
kaleko написа:... и най-важното без изискване на документи за самоличност.
Що така, drug money или си нелегален ? :tmi:
Легален съм ама достатъчно данъци плащам за тази провинция искам да скатая някой друг проход, ако може :wink: . Ако ме разбираш правилно. Смятах да обменям на машинките за биткойни, ама гледам едната стъпка е да ти пратят съобщение с код на ГСМ-а(питам се що не на е-майл). От там ми имат телефона и знаеш тук телефона е поименен, ще ме хванат гадовете. Търся варианти да връткам правителството ;) .
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Криптовалута Монтреал

Мнение от roumensp »

kaleko написа:
roumensp написа:
kaleko написа:... и най-важното без изискване на документи за самоличност.
Що така, drug money или си нелегален ? :tmi:
Легален съм ама достатъчно данъци плащам за тази провинция искам да скатая някой друг проход, ако може :wink: . Ако ме разбираш правилно. Смятах да обменям на машинките за биткойни, ама гледам едната стъпка е да ти пратят съобщение с код на ГСМ-а(питам се що не на е-майл). От там ми имат телефона и знаеш тук телефона е поименен, ще ме хванат гадовете. Търся варианти да връткам правителството ;) .
Това е пълна смешка. На мен като ми имат ID-то да не би да плащам някаква данъци на държавата при покупка, продажба или покачване на стойността на биткойна ? Ако си смениш канадски долари в американски ще плащаш ли данъци ? :D Ако трябва да плащаш данъци то ще е заради произхода на парите, а не за това, че ги обменяш и държиш в друга валута.
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

Re: Криптовалута Монтреал

Мнение от kaleko »

roumensp написа:
kaleko написа:
roumensp написа:
kaleko написа:... и най-важното без изискване на документи за самоличност.
Що така, drug money или си нелегален ? :tmi:
Легален съм ама достатъчно данъци плащам за тази провинция искам да скатая някой друг проход, ако може :wink: . Ако ме разбираш правилно. Смятах да обменям на машинките за биткойни, ама гледам едната стъпка е да ти пратят съобщение с код на ГСМ-а(питам се що не на е-майл). От там ми имат телефона и знаеш тук телефона е поименен, ще ме хванат гадовете. Търся варианти да връткам правителството ;) .
Това е пълна смешка. На мен като ми имат ID-то да не би да плащам някаква данъци на държавата при покупка, продажба или покачване на стойността на биткойна ? Ако си смениш канадски долари в американски ще плащаш ли данъци ? :D Ако трябва да плащаш данъци то ще е заради произхода на парите, а не за това, че ги обменяш и държиш в друга валута.
Ами по-принцип трябва да плащаш, ако се занимаваш с такава дейност и естествено имаш печалба не загуба. Както и да го погледнеш покачване на стойността на биткойна и реализирането на печалба т.е. ги обърнеш в канадски долари на по- висок курс си е облагаема. Ти си отговорент да си декларираш приходите. Всичко е гледна точка. Ако обмениш биткойни само за да пазаруваш нещо с тях аналогичното е и с обръщането на канадски в щатски долари е едно, но ако го правиш с цел печалба от курсова разлика е вече съвсем друго нещо ;) И пак казвам това си е твое задължение да си декларираш всички доходи и отговорността също си е твоя, не знаенето на закона не те оправдава. Лично аз предпочитам да спа спокойно.
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Криптовалута Монтреал

Мнение от roumensp »

Спи си спокойно и не се притеснявай за глупости. Печалба или загуба от промяна на курса на биткойна е последното нещо, което нормален човек би тръгнал да декларира в канадския си такс ритърн. Ако се занимаваше 24/7 с FOREX е друга работа, ама ти май не мислиш да живееш основно от това, нали ...
ID-та вече се искат за всичко, да отвориш онлайн уолет без жестоки ограничения, да се регистрираш на онлайн ексчейндж и т.н., но това е главно заради разни закони срещу пране на пари, лично на теб изобщо не трябва да ти пука, че някакъв сървър в САЩ или на другия край на света знае истинската ти самоличност, защото нямат каквото и да е задължение да докладват каквото и да били на CRA.
Публикувай отговор