електроуреди нови или употребявани

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от ablood »

Преди години разликата в цената предно/горно беше наистина внушителна.

И днес, ако търсиш употребявана пералня, предното сигурно е прекалено скъпо. Не си струва за наемател, който утре може да не му трябва.

При новите перални обаче консумацията, качеството на прането, обемът, разходът на препарати правят пералните с предно по-евтини от горните. Изобщо да не споменавам загубата на пространство и ограничения обем.

Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
капитан Немо
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 6:53 am

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от капитан Немо »

Да , ама в пералнята с предно зареждане трудно се варят компоти.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от pumpy »

Аз, като един неандерталец, не виждам особена разлика между долните два модела. Обема и цената им са много близки (или по форумно ЕДНАКВИ), остава удобството да не се навеждам ....

http://www.bestbuy.com/site/samsung-act ... :212,loc:2"

http://www.bestbuy.com/site/samsung-5-0 ... :212,loc:2"
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от kiro »

Май аз започнах дискусията за предно и горно зареждане, но искам да уточня. Аз препоръчах на bengazi да си купи стар модел пералня, защото всичо , което се прадава ново в момента е 'high efficiency". тези перални използват толкова малко вода, че трудно меже да разбереш дали има или не вода в пералнята.

пробвайте с търсене в ютюб - high efficiency washer hack

Има хиляди видеота на хора, които буквално jailbreak-ват чисто нови перални, защото това е единствения начин да переш с повече вода. Всичко, което се продава ново в момента е high efficiency
Bulgayrian
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от ablood »

pumpy написа:Аз, като един неандерталец, не виждам особена разлика между долните два модела. Обема и цената им са много близки (или по форумно ЕДНАКВИ), остава удобството да не се навеждам ....

http://www.bestbuy.com/site/samsung-act ... :212,loc:2"

http://www.bestbuy.com/site/samsung-5-0 ... :212,loc:2"
Интересно как прехвърляш от пералнята в сушилнята без да "се навеждаш'? Аз лично също нямам пиадестали и клякам. С пиадестали е по-удобно от горно.

Иначе разликата не я "виждаш" а я помирисваш (освен ако не е добре маскирана от омекотители, но това минава след 5 минути носене) и я плащаш под формата на допълнителен ток и препарати. Разхвърляно за двайсетина години горното зареждане излиза доста солено.

Да ти го обясня простичко: когато переш на ръка ти периодично вадиш прането от водата и го цопваш обратно. Същото прави и хоризонталният барабан. Вертикалният се опитва да компенсира с много повече вода (която трябва да се затопли и смеси с повече препарат) и с по-интензивно връткане (което знаеш как се отразява на тъканите). Като допълнение силната центрофуга на предното зареждане драматично скъсява сушенето, което харчи МНОГО ток. През лятото вадя тениска от пералнята и направо я обличам.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от ablood »

kiro написа: Има хиляди видеота на хора, които буквално jailbreak-ват чисто нови перални, защото това е единствения начин да переш с повече вода. Всичко, което се продава ново в момента е high efficiency
Това е реднешки идиотизъм. Още първата ми пералня отпреди 20 години вече переше без видима вода, но с малко препарат.

Това, че съм свикнал да виждам водата в пералнята на баба ми не ми попречи да вляза в крак с еволюцията.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от roumensp »

ablood написа:
kiro написа: Има хиляди видеота на хора, които буквално jailbreak-ват чисто нови перални, защото това е единствения начин да переш с повече вода. Всичко, което се продава ново в момента е high efficiency
Това е реднешки идиотизъм. Още първата ми пералня отпреди 20 години вече переше без видима вода, но с малко препарат.

Това, че съм свикнал да виждам водата в пералнята на баба ми не ми попречи да вляза в крак с еволюцията.
А няма ли и видео за хак дето ги прави по-шумни, понеже не се чуват добре като работят и не знаеш дали перат или не ? :D

Но не отричам, че и тия с горно си имат някои предимства:



Ако сега сменях такава нямаше да я изхвърля, а щях да си я скътая в shed-а и да я ползвам за кисело зеле, щеше да го претака за секунди ... можеше и видео да направя. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от optics »

ОК, "горно" статистически сигурно е това. Но за да съм точен - мойта тъща има пералня която се зарежда отгоре, но барабанът се върти около хоризонтална ос.
:geek:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от optics »

Преди много години, ризите от азбест са били на почит, щото нямало нужда да се перат.
Вечерта като седнат да похапнат хората ги хвърляли в огъня, мръсотиите изгарят, поотуваш си ризата и пак си с нова.
Аналогично го виждам да стане и в бъдеще. Вместо да имаш машини за пране и сушене, които хабят вода и перилни препарати, па кой по-добре махал петна, па как да не избелее дрехата, па да не се скъса... Всичко това ще е смешна архаика известна само на малцина. Вместо това - хвърляш старата дреха в машината, нанороботи я разпадат на съставните и части и после отново я събират с каквато кройка, дебелина, цвят, твърдост и т.н. вкараш в "програмата".
А в някакъв тогавашен форум ще обсъждат - аз моите дрехи ги пускам отгоре, а новите излизат отстрани. А пък мойта е най-нов модел - само поставям върху машината, след 5 минути минавам и си вземам новата - седи отгоре.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от ablood »

ablood написа:Продължавам да се възмущавам как някои неандерталци ползват в 21 век пералня с горно зареждане или мастилен принтер.
Извинявам се за крайното изказване. В 5 сутринта преди да си изпия кафето трябва да се въздържам от коментари.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от roumensp »

ablood написа:
ablood написа:Продължавам да се възмущавам как някои неандерталци ползват в 21 век пералня с горно зареждане или мастилен принтер.
Извинявам се за крайното изказване. В 5 сутринта преди да си изпия кафето трябва да се въздържам от коментари.
Няма к'во да се извиняваш, ако нямаше и такива изцепки щеше да е бая скучно на тоя форум. :D Лично аз влизам тук, за да се забавлявам, а не да получавам безплатни безценни съвети.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от analgin »

optics написа:Преди много години, ризите от азбест са били на почит, щото нямало нужда да се перат.
Вечерта като седнат да похапнат хората ги хвърляли в огъня, мръсотиите изгарят, поотуваш си ризата и пак си с нова. ....
Практично, е и за насрани гащи - кюспето изгаря и на сутрината са чисто нови.
WTF в Канада само мъжете ли перат? защото тук само те дискутират прането.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от Kan_Tangra »

По-скоро, статистическата корелация е свързана със 'заминаването за Канада'.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от IRA »

analgin написа:
optics написа:Преди много години, ризите от азбест са били на почит, щото нямало нужда да се перат.
Вечерта като седнат да похапнат хората ги хвърляли в огъня, мръсотиите изгарят, поотуваш си ризата и пак си с нова. ....
Практично, е и за насрани гащи - кюспето изгаря и на сутрината са чисто нови.
WTF в Канада само мъжете ли перат? защото тук само те дискутират прането.
Защото мъжете предимно приказват. Пуснат един път пералня и после 10 години слушаш как е правиллно да се прави.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от analgin »

И аз така мисля, но не можем да подминем факта, че всички са особенно загрижени да дамското бельо да не бъде повредено. Явно ако се повреди трябва на момента да се изръсят за ново, така че не ни брой за будали - ние сме практични.
Публикувай отговор