електроуреди нови или употребявани

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bengazi
Мнения: 153
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:39 pm

електроуреди нови или употребявани

Мнение от bengazi »

Здравейте, на всички знаещи и имащи време и желание за съвет!
Поради факта, че скоро ми предстои кацане в Монреал, моля за съвет какви ел. уреди е добре да се вземат(всички знаем че новото е най -добро).Молбата ми е за съвет за марка ореантиране в цената и от местата където могат да се закупят на добри цени в подходящо състояние. До тук разгледах доста обяви в кижижи, като от там притеснението ми, е че все пак не съм специалист и наистина евтиното може да се окаже по-скъпо. Квартирата ми ще бъде в Ласал, така че за предпочитане е да е наблизо заради транспортни разходи.В конкретно моя случай става въпрос за пералня и сушилня, но в крайна сметка споделяйте всичко относно ел. уредите на някой също може да бъде полезна темата.Интересуват ме също и марките които да се предпочитат и избягват(макар че при употребяване ел. уреди всичко е късмет)
Благодаря на всички отзовали се в аванс!
15/10/2013 документи
01/04/2014 изтеглени пари
15/04/2014 AR
22/04/2015 доп. документи
26/09/2015 Certificats по пощата
13/10/2015 Sydney
19/04/2016 processing
08.07.2016/15.07.2016 - Examens médicaux/passés
03.10.2016/17.11.2016-покана визи/визи
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от Kan_Tangra »

Печка и хладилник стандартно се полагат при повечето наеми на необзаведено жилище.
Идеята е, при честите премествания да не се мъкнат.

За пералня, не всеки наемодател дава право на ползване на пералня. По-скоро повечето не дават. Има общи за сградата.
Има българи, които си инсталират нелегално, но това вече си е риск и не е приятно.

2 ръка перални и сушилни ... малко е кофти. Зависи от претенциозността. В 99% от случите се предлагат някакви ултра утрепани модели с пълнене отгоре, повреждат дрехите, развалят се и тн. Те обществените са по-чисти, по-нови и по-читави.
Не е лоша идея да се инвестират 2.5к$ в 2ка нови пералня със сушилня, читав модел и марка. Всичко друго е компромис.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
bengazi
Мнения: 153
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:39 pm

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от bengazi »

Благодаря, наистина търся мнения/е за пералня и сушилня защото има уговорка да ги инсталирам официално в блок.Който може да даде мнение за различните марки и модели които са добри и не се налага после да изплащам пералнята/сушилнята с подмяна на целия гардероб заради това че е най-евтината и унищожава дрехите.В България има разни нови ел. уреди които са върнати(ползвани само няколко дни) или с транспортни дефекти(външни има предвид) които са поне с 30 % по евтини, предполагам че и там може да има такива ако някой знае такъв магазин?
15/10/2013 документи
01/04/2014 изтеглени пари
15/04/2014 AR
22/04/2015 доп. документи
26/09/2015 Certificats по пощата
13/10/2015 Sydney
19/04/2016 processing
08.07.2016/15.07.2016 - Examens médicaux/passés
03.10.2016/17.11.2016-покана визи/визи
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от pumpy »

Личен опит: пералнята си я купиш с козметичен дефект от един магазин на намюр за 30% оф, а сушилнята беше от кижижи за 100 кинта. И до днес и двете работят и са пропътували с мен хиляди километри из този континент от 2006 до днес. Не питайте марките им, никога не съм ги знаел и не са ме интересували. Важното е работят....
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от roumensp »

Личен опит: LG. И избягвай американски (GE).
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от nekerman »

Whirlpool и производните й марки Amana, Inglis, Maytag са най-разпространените на пазара.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от ablood »

Марката няма съществено значение. Важен е моделът.

В kijiji повечето оферти са на толкова високи цени, че често надминават промоциите със все таксите и доставката. Трябва да се рови и пазари без да се бърза и тогава можеш да намевриш неща наистина на сметка.

Преди да купуваш каквото и да е говори с наемодателя. В някои случаиможе да ти включи допълнителен електроуред като подарък, или срещу много леко завишаване на наема. Избягваш проблема после да отидеш на място, където не пасва, или вече го има.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от roumensp »

nekerman написа:Whirlpool и производните й марки Amana, Inglis, Maytag са най-разпространените на пазара.
Той пита кои са хубави, не кои са разпространени. :D
В общи линии не зависи толкова от марката, колкото от конкретния модел, но аз си имам едно наум за качеството на американските.
От Хоум Депо евентуално можеш да намериш чисто нови на изплащане с 0% APR за 1 година. Ако наистина старите от обяви са скъпи, както казва аблъда, то това е по-добър вариант.
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от nekerman »

Е, щом иска хубави-Miele, ама ще му се видят скъпи, но гореспоменатите не са никак лоши. Добре казваш за на изплащане, но с 0(нула) кредитна история как ще стане?
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от misirosi »

Здр., в Коско скоро видях, бяха на прилична( доста) цена ( извинявам се, не си спомням каква беше) и марката не помня, просто запомних, че другия път, когато ми се наложи, ще си купя от там. И двата уреда бяха с голямата вместимост. Мисля, че всички магазини предлагат транспортна услуга, някои и безплатно.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от roumensp »

nekerman написа:Е, щом иска хубави-Miele, ама ще му се видят скъпи, но гореспоменатите не са никак лоши. Добре казваш за на изплащане, но с 0(нула) кредитна история как ще стане?
Мда, прав си, баш за него може и да не стане.
misirosi написа:Здр., в Коско скоро видях, бяха на прилична( доста) цена ( извинявам се, не си спомням каква беше) и марката не помня, просто запомних, че другия път, когато ми се наложи, ще си купя от там. И двата уреда бяха с голямата вместимост. Мисля, че всички магазини предлагат транспортна услуга, някои и безплатно.
Предлагат и монтиране и свързване, но не помня цените.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от kiro »

bengazi написа:Здравейте, на всички знаещи и имащи време и желание за съвет!
Поради факта, че скоро ми предстои кацане в Монреал, моля за съвет какви ел. уреди е добре да се вземат(всички знаем че новото е най -добро).Молбата ми е за съвет за марка ореантиране в цената и от местата където могат да се закупят на добри цени в подходящо състояние. До тук разгледах доста обяви в кижижи, като от там притеснението ми, е че все пак не съм специалист и наистина евтиното може да се окаже по-скъпо. Квартирата ми ще бъде в Ласал, така че за предпочитане е да е наблизо заради транспортни разходи.В конкретно моя случай става въпрос за пералня и сушилня, но в крайна сметка споделяйте всичко относно ел. уредите на някой също може да бъде полезна темата.Интересуват ме също и марките които да се предпочитат и избягват(макар че при употребяване ел. уреди всичко е късмет)
Благодаря на всички отзовали се в аванс!
Имаш няколко варианта

- big-box магазин - Home Depot, Best Buy, Lowes
- Малка местна верига. Ето една от Онтарио с цени до 20% под тези на биг бокс магазина. http://www.canadianappliance.ca/" . Може да се пазариш, още известно като price matching - показваш оферти искаш същата или по-ниска цена
- По обяви в kijiji. трябва сам да си организираш транспорта, което може да е трудно за новодошъл
- Магазин за refurbished уреди. С козметични дефекти или ремонтирани, но нови. Ето един с много ниски цени на уреди. намери му еквивалента в монреал https://mtcfactoryoutlet.com/"
- Магазин за уреди втора употреба. Има десетки малки такива магазини. Когато хората реновират къщата си обикновено продават или изхвърлят напълно работещи уреди, само за да ги сменят с по-добре изглеждащи. Тези фирми ги взимат безплатнo или почти безплатно и ги препродават обикновенно изгодно. Аз бих избрал този вариант и бих взел стар модел пералня с горно зареждане, която не е "high efficiency", произведена в Канада/САЩ . Ако искаш мога да ти обясня защо. успех
Bulgayrian
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от roumensp »

kiro написа:Магазин за уреди втора употреба ... бих взел стар модел пералня с горно зареждане, която не е "high efficiency", произведена в Канада/САЩ . Ако искаш мога да ти обясня защо. успех
За да спести няколкостотин кинта, които после ще трябва да даде за ново бельо на жена си ? Поне тапите за уши не са скъпи, защото наистина ще им трябват. :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от IRA »

Виж в
"corbeil liquidation center 3595 Chambly Road, Longueuil, QC J4L 1N9"
Обикновено има някакъв малак дефект и затова са намалени. Идват със стандартната гаранция и има опцията да купиш допълнителна такава. Аз има сушилня и пералня LG и съм доволна. В повечето магазини ти дават гаранция за най-ниска цена т.е ако го намериш в друг магазин на по ниска цена ти я дават нея. В Corbeil Electro Ménagers са ми намалявали от цената на друг магазин. Понякога имат промоция, ако купиш в брой те да платят таксите , за Хом Депо съм чувала ,че също имат подобна промоция.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от pumpy »

roumensp написа:
kiro написа:Магазин за уреди втора употреба ... бих взел стар модел пералня с горно зареждане, която не е "high efficiency", произведена в Канада/САЩ . Ако искаш мога да ти обясня защо. успех
За да спести няколкостотин кинта, които после ще трябва да даде за ново бельо на жена си ? Поне тапите за уши не са скъпи, защото наистина ще им трябват. :D
Ей това не го разбрах. Аз си помислих, че тапите са за съседите, защото:
1. при гола жена секса е "неизбежен";
2. от крясъците за скъсаното бельо ще им пропищят на целия блок ушите; :rofl:
Публикувай отговор