Дата и час: Сря Дек 12, 2018 8:20 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Май 12, 2017 6:29 am 
Аватар

seeker написа:
Никой ли не забеляза, че докато китайката е имала нужда да държи количката си във входа е било позволено и на останалите? Щом найната нужда изчезва, изчезват и количките на некитайците. Не съветвам pollita да отива до крайности, но много се говореше за дискриминация, а никой не видя това - китайците са в комбина :D Марто не го търсете да види това. Той няма да работи против родата си. Мисля, че у тях го наричат Мар То. :D

:rofl: :rofl: :rofl:
На черното как да кажем бяло!
Китайците са по-големи дискриминатори и от черните. Това си е публична неписана тайна. ;)

А китаец, собственик на дървен блок е просто нарицателно в жанра.
Имах един такъв, в ранните си години. Игли през задника само засмуква. Не връща. :rofl:

ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Май 13, 2017 12:53 pm 

Анджък де! Visible minority при това. Дори и Полита (хипотетично) да заведе дело за дискриминация, "порастналите деца" могат да се превърнат в писмо, съдържащо непреодолим противопожарен проблем със задна дата. А защо не и в свидетел, друга "жена" и "майка" от visible minority при това. И ето как фън шуят ще победи една обемиста бебешка количка. Не става ръгаческата, не става за съжаление, защото не знаеш на какво си попаднал! :)

powered by черчеве-калфа Озо

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Май 13, 2017 9:08 pm 

pumpy написа:
Kan_Tangra написа:
pumpy написа:
Някой явно иска да остане без количка, но това е пътя: с рогата напред......

Много черногледо, пумпал!
Това ли ти е толерантната Канада, която рекламираш непрекъснато?

Когато някой, с рогата напред ще ме заплашва с дискриминации и всякакви други глупости, аз лично бих се погрижил да няма количка още дълго време. Лично мнение.....

Извинявай, ама т'ва си е селяния твойто,
първо не става дума изобщо за теб, второ до сега са били 3 колички и т'ва говедо, изведнъж променя правилата.
Питай в Режи-то, това е, или в Проджект Дженезис, те също евентуално биха помогнали(до метрото Коте сейнт Катрин.
Обясни че НЯМА асансьор, а сте на 3-тия етаж, че мъжа ти ходи на работа и не може да ти помага да извеждаш децата или да ги водиш на лекар/консултация, когато се налага, защото си сама с близнаците и няма на кого да ги оставяш, а да ги оставяш сами без надзор е незаконно, така че си в шах и мат, а и че количката е тежка. От това зависи здравето на децата ти и е редно този идиот да измисли начин за количката. Имаш не малко причини да победиш в подобен спор и според мен ще успееш, ако знаеш как да поднесеш нещата. Обясни също, че сте останали на 3-тия етаж защото собственика ви е позволявал да държите количката и че сега заради договора от една година не може да напуснете, а той сменя неписаните правила.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Май 21, 2017 9:17 pm 

Полита, вземи си кенгуру за близнаци. Товариш бебетата и на разходка. Цена употребявано 150 долара.
https://twingaroo.com/

http://www.kijiji.ca/v-bebe-siege-auto- ... nFlag=true

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Май 21, 2017 10:22 pm 
Модератор
Аватар

Вие докато обсъждате Мар То, ;) той си гледа кефа из бютифул БиСи, съответно Виктория и Ванкувър и среща съответните баровци. :handshake:

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 22, 2017 2:53 am 
Аватар

Е, то и ние си гледаме кефа! ;)
И срещаме съответните баровци.

Powered by bateto

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 23, 2017 10:40 am 

На тази тема и е сгрешено заглавието, трябва да се казва "проблем с противопожарните изисквания в Квебек", а не сегашното.

Предполагам, че когато госпожата се нуждае от дрехи не си купува такива от детският щанд с 2-3 номера по-малки и не разчита, че са достатъчно разтегателни за да и станат.
Създаването и отглеждането на деца е процес който обикновенно се планира предварително в детайли, един от тях е подходящото жилище където всички ваши потребности да са задоволени, а не да разчитате на това някой да пренебрегне основни изисквания за сигурност на сградата и нейните обитатели за да ви угоди.
Лендлорда има 100% основание да не допуска безнадзорни колички в предверието и коридорите на блока, всеки може да се обади в пожарната и те ще бъдат насилствено отстранени защото не им е там мястото и пречат за свободното придвижване в случай на пожар.
Преди време когато притежавах недвижима собственост за отдавне под наем 2 пъти съм бил на съд с подобен казус и 2-та пъти съм печелил. Ако имате излишни средства за пилеене можете и вие да опитате, но изхода от делото е ясен, нито един съдия няма да пренебрегне мерките за сигурност за да ви осигури безплатен конфорт.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 23, 2017 11:22 am 

analgin написа:
На тази тема и е сгрешено заглавието, трябва да се казва "проблем с противопожарните изисквания в Квебек", а не сегашното.

Предполагам, че когато госпожата се нуждае от дрехи не си купува такива от детският щанд с 2-3 номера по-малки и не разчита, че са достатъчно разтегателни за да и станат.
Създаването и отглеждането на деца е процес който обикновенно се планира предварително в детайли, един от тях е подходящото жилище където всички ваши потребности да са задоволени, а не да разчитате на това някой да пренебрегне основни изисквания за сигурност на сградата и нейните обитатели за да ви угоди.
Лендлорда има 100% основание да не допуска безнадзорни колички в предверието и коридорите на блока, всеки може да се обади в пожарната и те ще бъдат насилствено отстранени защото не им е там мястото и пречат за свободното придвижване в случай на пожар.
Преди време когато притежавах недвижима собственост за отдавне под наем 2 пъти съм бил на съд с подобен казус и 2-та пъти съм печелил. Ако имате излишни средства за пилеене можете и вие да опитате, но изхода от делото е ясен, нито един съдия няма да пренебрегне мерките за сигурност за да ви осигури безплатен конфорт.

Вече веднъж обясних, че количката ми не нарушава никакви мерки за безопасност. Стои в страни от стълбите и никой не притеснява. Доскоро си стоеше там, заедно с още две колички. Сега на това място има саксии с цветя. Цветята застрашават ли безопасността? Точно толкова, колкото и количките.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 23, 2017 11:27 am 

dea написа:
Полита, вземи си кенгуру за близнаци. Товариш бебетата и на разходка. Цена употребявано 150 долара.
https://twingaroo.com/

http://www.kijiji.ca/v-bebe-siege-auto- ... nFlag=true

Благодаря за съвета :rofl: :rofl: Сигурно не си раждала близнаци, за да обсъждаме състоянието на гръбните мускули. А близнаците в момента са по над 10кг всяко. Едното го носих в кенгуру веднъж, когато беше около 6кг и беше "РАЙ", какво остава за сега двете :rofl:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 23, 2017 12:30 pm 

Наистина е по-лесно да се намират разни опавдания и "нередности" в околните вместо да се предприемат адекватни действия за отстраняване на проблема.
Bonne chance!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 23, 2017 6:12 pm 
Аватар

Тази седмица се оказах свидетел на подобен спор. Наематели-турско семейство с 3-седмично бебе искат от собственика да махне дървения под, че много скърцал и будел бебето. Да бил сложел ламинат.

Собственикът побесня - "Лани като се нанасяще не ти скърцаше, а? Хареса ти прясно изцикления дървен под. Сега се сети, че дървото скърца?"

Турчина обаче вика, настоява и плаши с РЕЖИ-то.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 24, 2017 9:15 am 

За жалост си прав Блуди, много емигранти влизат доста успешно в ролята на нашите мургави сънародници на които всички са им длъжни и имат безброй права, обичат да придобиват облаги за който не са склонни да платят пазарната цена ....
Емиграцията не е за всеки, но малко хора го разбират навреме, а когато го осъзнаят е късно да се върнат обратно от където са дошли.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юни 28, 2017 10:46 pm 

Включвам се отново с прясна информация по случая, за всички, които ми обясняваха как трябва да се откажа и за онези, които ще имат нужда от информация по повод проблеми със собствениците на сградите, където живеят. Régie du logement имат представителни офиси по квартал, където работят позитивни и отзивчиви хора готови да помогнат за всеки проблем. В моят случай няма закон, който да задължава собственика да ми позволи да си оставя количката във фоайето на сградата, но има морални норми и опит за дискриминация, които ме защитават. Така че на китаеца-собственик вече му е повдигнато обвинение и за жалост не много скоро, но ще се обяснява пред съда. Шансовете ми за успех са много големи според представителите на режито, с които контактувах, а и за да го заболи китаеца, ще има и финансово обезщетение, което не съм измислила аз, а е норма при подобни процеси. Така, че борете се за правата си!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юни 28, 2017 11:23 pm 
Аватар

pollita написа:
Включвам се отново с прясна информация по случая, за всички, които ми обясняваха как трябва да се откажа и за онези, които ще имат нужда от информация по повод проблеми със собствениците на сградите, където живеят. Régie du logement имат представителни офиси по квартал, където работят позитивни и отзивчиви хора готови да помогнат за всеки проблем. В моят случай няма закон, който да задължава собственика да ми позволи да си оставя количката във фоайето на сградата, но има морални норми и опит за дискриминация, които ме защитават. Така че на китаеца-собственик вече му е повдигнато обвинение и за жалост не много скоро, но ще се обяснява пред съда. Шансовете ми за успех са много големи според представителите на режито, с които контактувах, а и за да го заболи китаеца, ще има и финансово обезщетение, което не съм измислила аз, а е норма при подобни процеси. Така, че борете се за правата си!

Това са ФАКТИ
Това са спекулации, но се надявам след години да се включиш пак и да ни кажеш какви са ФАКТИТЕ, след съдебното решение ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 29, 2017 1:25 am 
Аватар

Моят дългогодишен опит в този форум показва, че почти никога никой не се връща да сподели фактите.