Дата и час: Сря Фев 21, 2018 5:27 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 12:55 am 
Аватар

Kpetrov написа:
pumpy написа:
Преди да замина за оттатък Голямата Вода, спрях за една седмица при брат ми в Белгия. Той живееше там повече от 15 години по-това време вече. Та ходим ние насам, натам няколко дни заедно и един ден той ме спира и ми казва "по този начин там, в Канада няма да се получи. Тази агресивност трябва да я оставиш в България и да забравиш за нея." Това не го разбрах, но го послушах. Днес 13 години по-късно го разбирам МНОГО добре.....
Явно на някои трябва да "им изчезне количката" за да го схванат и те

Не знам как си го разбрал брат ти за агресивността, но от намеците ти за "изчезващата количка" хич не си личи!

Е точно там е разликата: нашенеца е с рогата напред, канадецът ще ти се усмихне мили и хоп количката ти изчезнала на следващия ден. А кажи нещо ако можеш ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 1:47 am 
Аватар

IRA написа:
А то наскоро някъде в Канада имаше някакъв случай с някаква бабка която паркирала ххх на брой години в парцела на съседите, били разрешили, обаче Продали парцела новия собтвеник казал не може повече така и тя го осъди и паркинга вече се води на бабата.

Анатема!
То Канада, че е социализъм, социализъм е, ама това вече дори мен ме изненадва!
:rofl: :rofl:

ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 5:13 am 
Аватар

IRA, тази басня не вярвам да се е развила точно по начина по който я разказваш.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 8:52 am 

Kan_Tangra написа:
IRA написа:
А то наскоро някъде в Канада имаше някакъв случай с някаква бабка която паркирала ххх на брой години в парцела на съседите, били разрешили, обаче Продали парцела новия собтвеник казал не може повече така и тя го осъди и паркинга вече се води на бабата.

Анатема!
То Канада, че е социализъм, социализъм е, ама това вече дори мен ме изненадва!
:rofl: :rofl:

Ако е бабата на Трудо, дори ще я обезщетят по случая, но с нормални хора това не се случва.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 9:17 am 
Аватар

Спокойно, хора, това няма нищо общо със социализма, ами е древна правна доктрина:

https://en.wikipedia.org/wiki/Adverse_possession

Има я и в Римското право, и в Наполеоновия кодекс, и в английското common law, и днес в квебекарския кодекс под името prescription acquisitive.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 11:04 am 
Аватар

Marto написа:
Спокойно, хора, това няма нищо общо със социализма, ами е древна правна доктрина:

https://en.wikipedia.org/wiki/Adverse_possession

Има я и в Римското право, и в Наполеоновия кодекс, и в английското common law, и днес в квебекарския кодекс под името prescription acquisitive.

Може, ама ако беше нещо нормално и част от ежедневието нямаше да пишат за случая в пресата.
То и аз четох за едни дето спечелиха 50 милиона от джакпота .... :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 11:11 am 
Аватар

Ами няма как да е част от ежедневието, защото това нещо изисква човек да използва чужд имот като свой десетилетие/я без някой да му направи забележка.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 11:24 am 
Аватар

Четох за случая. Става дума за един фут разлика между реалното разположение на драивуея и някакви стари планове, които неочаквано са изскочили при някакъв ремонт.

Тъй като никой не знае каква е била делаверата между едновремешните собственици, а новите ползват и знаят за границите в този им вид, съдията просто е узаконил това, което и двамата собственици са си мислели, че купуват. Няма ощетени.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 11:44 am 

http://journalmetro.com/actualites/nati ... e-voisins/

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 12:59 pm 
Аватар

Я, познал съм!

http://www.scc-csc.ca/case-dossier/info ... ?cas=36694

Цитат:
The appellants, Mr. Ostiguy and Ms. Savard, purchased a mountainside chalet on Mont Brome in Bromont, Quebec in 2011. A few months after they arrived, they noticed that their parking space, which could hold up to four cars, was being used by the son of the respondent, Ms. Allie. They gave the respondent’s son formal notice to stop using their parking space. Because he continued to use it, the appellants applied to the Superior Court for a permanent injunction to assert the registration of their title of ownership in the register of land rights against the respondent. In a cross demand, the respondent claimed ownership of half of the appellants’ parking space by way of acquisitive prescription under the Civil Code of Québec.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 8:11 pm 

pumpy написа:
Е точно там е разликата: нашенеца е с рогата напред, канадецът ще ти се усмихне мили и хоп количката ти изчезнала на следващия ден. А кажи нещо ако можеш ?

По-лошо е, откакто си го представях. Хазяинът е от азиатски произход. Не искам да черногледствам, ама Полита направо си е намерила белята. :D
Аз бих помислил за 3 месечно предизвестие и смяна на жилището. В предизвестието може да пишете, че е поради неудобен достъп заради децата. Да видим, може пък той да направи отстъпки, ако сте му толкова ценни наематели. |(

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 9:21 pm 
Аватар

Pyrelight написа:
pumpy написа:

По-лошо е, откакто си го представях. Хазяинът е от азиатски произход. Не искам да черногледствам, ама Полита направо си е намерила белята. :D
Аз бих помислил за 3 месечно предизвестие и смяна на жилището. В предизвестието може да пишете, че е поради неудобен достъп заради децата. Да видим, може пък той да направи отстъпки, ако сте му толкова ценни наематели. |(

Абе не знам, доколкото съм чел във форума, поне в Монтреал най-гадните хазяи са българи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 9:52 pm 

Да бяха смо хазяи би било добре! Аз съм чел за какви ли не собственици на дребни бизнеси и професионалисти.
seeker написа:
Нямахме съседи българи и тук завистта е чуждо явление.

Не съм го казал аз все пак. :D
Успех с китаеца! На китаец при стиснат г*з и игла не можеш измъкна.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 9:58 pm 
Модератор
Аватар

Добре, ти докога ще се правиш на мъж?

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 10:45 pm 

optics написа:
Добре, ти докога ще се правиш на мъж?
Оптика, някое старо женско IP ли ти излезна? А не допускаш ли, че може преди да се е правил на жена?

pumpy написа:
...и хоп количката ти изчезнала...
Пъмпи, стига я краде тази количка, бе! Шест страници я крадеш вече! Стига с тази агресия!

Никой ли не забеляза, че докато китайката е имала нужда да държи количката си във входа е било позволено и на останалите? Щом найната нужда изчезва, изчезват и количките на некитайците. Не съветвам pollita да отива до крайности, но много се говореше за дискриминация, а никой не видя това - китайците са в комбина :D Марто не го търсете да види това. Той няма да работи против родата си. Мисля, че у тях го наричат Мар То. :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]