Проблем със собственика на сградата

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от Pyrelight »

Marto написа:Бе ти нещо много те засягат оплаквания срещу хазяи май ;) ;) ;)
Пука ми на шмайзера! Не съм нито наемател, нито наемодател. Ще ми се обаче да не съм и сеирджия на близнашки гръб, защото с такава перната майка, следващото включване май ще е от Булгаристан.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от agent Ozo »

Така си е, няма спор. Лошите наематели ги връщат в Булгаристан а лошите наемодатели си продават блокчетата със скапаните апартаменти и заминават да си карат старините в Калифорния.
Нема правда на тоя свят и туй то! :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от clairee »

Аз не мога да повярвам на това, което пишете. Майката била "перната", защото видиш ли имала нахалството да иска да извежда децата на разходка. Да си купела лека количка!!! И какво по-точно да прави с нея? Да нареди близнаците и надолу по стълбите с тях. Верно ли??? Някой от вас,които така компетентно се изказват, опитвал ли е това упражнение? Аз от личен опит говоря. Това ли е решението в Канада? Дори и в България все по-често се говори за достъпна среда и се правят опити да се осигури достъп в сградите на хора в неравностойно положение и на майки с колички, което очевидно в случая не е направено и което би следвало да е задължение на собственика. Аз като майка на близнаци съм изпадала в ситуация, в която не мога да отида до магазина за хляб, защото не мога да сваля сама количката с децата по стълбите. Доста унизителна ситуация. Чувството е, че си абсолютно безпомощна. И вие намирате това за нормално, а майката за някаква заядливка, която си проси да остане без количка?! И това не е дискриминация, така ли? Не защото е модерно да се спекулира с тази думичка, а защото това си е самата истина. Надявам се това да не е масовият начин на мислене в Канада, а само в този форум.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от Kan_Tangra »

Две неща са ми непонятни.
Първо, защо се мъчите да нагърбите собственика като някакво муле или магаре, което е длъжно да оправя на някой друг проблемите. Ми утре може да поискате да ви е по цял ден такси и да ви вози до магазина и обратно?
Ако вие не можете да се погрижите за собствените си деца и жилище, защо някой друг да е длъжен вместо вас.
Чак и асаньор искате да слага. Като сте наемали, не сте ли мислили, че ще трябва асаньор?
Прекалено социалистически (и социален) подход и начин на мислене.
А ако утре собственикът иска да си остави неговата количка във вашия хол, дали ще сте съгласни?
(този въпрос е основно към клерее, но може да се включи всеки, който има мнение)
Второ, кое ви кара да мислите, че непременно в Канада трябва да е по-добре, хората и наемодателите непременно трябва да са по-толерантни, по-усмихнати, да помагат безвъзмездно, да вършат повече работа за непознати, и да дават повече от България?
Само защото Канда е някакво име, Г-нещо си, а България, не?
(и този въпрос е основно към клерее, но може да се включи всеки, който има мнение)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от optics »

clairee, не си от вчераа тука, знаеш че Танграта е форумния канадо-хейтър.
Като дойдеш ще видиш че Канада е на светлинни години напред що се отнася до хората в неравностойно положение. А може дори и да потвърдиш във форума.

Аз нямам какво да кажа по конкретния проблем, освен едно съображение от общ характер. Като дойдат нашенци и като видят колко по-добре са нещата, умът им започва автоматично да екстраполира за още и още и още - и стига до положение в което очаква ВСИЧКО да е перфектно, а което не е, да се решава по-най-бърз, лек и елегантен начин. И започват да се възмущават за неща за които не само че не им е идвало наум да се възмущават в България, но и канадец не би дигал гири. Има го тоя феномен.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от roumensp »

clairee написа:И това не е дискриминация, така ли? Не защото е модерно да се спекулира с тази думичка, а защото това си е самата истина. Надявам се това да не е масовият начин на мислене в Канада, а само в този форум.
Не, не е дискриминация и ако беше живяла достатъчно дълго тук щеше да знаеш, че с тая дума доста се злоупотребява и се ползва под път и над път и там където изобщо не й мястото. Дискриминация щеше да е, ако на съседката й квебекарка разрешаваха да си оставя количката, а на нея - не. Според някои дискриминация било и когато не ги вземат на работа и причината била, че са имигранти, а не защото не знаят добре езика или материята, а според други забраната на персони с членове да ползват женската тоалетна, въпреки че те самите се считат за жени.
Фоайетата на жилищните сгради не са места за колички, велосипеди и ски, колкото и да не им се вярва на някои и лично аз не бих живял в сграда с подобна цигания на партера.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от roumensp »

optics написа:clairee, не си от вчераа тука, знаеш че Танграта е форумния канадо-хейтър.
Може и да е, но доста от аргументите му са си съвсем валидни. Някои хора (и особено в Квебек) трябва да схванат, че обществото не им е длъжно с нищо и че има правила и закони, които трябва да се спазват, независимо дали ни е удобно или не.
Последно промяна от roumensp на Вто Май 09, 2017 12:01 pm, променено общо 1 път.
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от спеца »

и логични.
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от Marto »

Kan_Tangra написа:Две неща са ми непонятни.
Те да бяха само две :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от optics »

roumensp написа:
optics написа:clairee, не си от вчераа тука, знаеш че Танграта е форумния канадо-хейтър.
Може и да е, но доста от аргументите му са си съвсем валидни. Някои хора (и особено в Квебек) трябва да схванат, че обществото не им е длъжно с нищо и че има правила и закони, които трябва да се спазват, независимо дали ни е удобно или не.
Е те точно това ми беше мисълта, но се отплеснах да кажа за феномена "как стават по развитите страни нещата". Друг пример е - понеже всички са гледали филми и слушали от една жена на спирката че по чужбина и особено по Америка "много се съдят" и си мислят че ако не им харесва съседа как си е накривил шапката, ще му кажат - алоу ей ти ме дискриминираш бе, знайш ли че ще те осъдя.... Очакваната реакция е съседа като чуе думата "осъдя" да застане мирно и да си оправи шапката, щото ние знаем че "в ония страни има ред", ама някак си допускаме че съседа (нали е тъп) не знае, и просто е въпрос да му се припомни.
На имиграционния контрол гледах една такава нашенка която стъпваше за първи път в Канада но беше подкована от мъжа си и като почна едни скандали, едни викове, па супервайзор да дойде, па с него не става, па неговия супервайзор да дойде. Резил. Що - щото я били бавили.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от pumpy »

optics написа: На имиграционния контрол гледах една такава нашенка която стъпваше за първи път в Канада но беше подкована от мъжа си и като почна едни скандали, едни викове, па супервайзор да дойде, па с него не става, па неговия супервайзор да дойде. Резил. Що - щото я били бавили.
Ей колко познато :). Преди да замина за оттатък Голямата Вода, спрях за една седмица при брат ми в Белгия. Той живееше там повече от 15 години по-това време вече. Та ходим ние насам, натам няколко дни заедно и един ден той ме спира и ми казва "по този начин там, в Канада няма да се получи. Тази агресивност трябва да я оставиш в България и да забравиш за нея." Това не го разбрах, но го послушах. Днес 13 години по-късно го разбирам МНОГО добре.....
Явно на някои трябва да "им изчезне количката" за да го схванат и те
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от miteto »

pumpy написа:Мен лично ако някой ме заплаши, грантирам, че ще му се наложи да си купува нова количка, и ще трябва да черпи ако е само една, и да си търси ново жилище в края на наемния срок.
Само от любопитство, как точно ще му се наложи? Ще му откраднеш количката или ще платиш на някой да я открадне?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от miteto »

roumensp написа:Дискриминация щеше да е, ако на съседката й квебекарка разрешаваха да си оставя количката, а на нея - не.
Тя не написа ли в първия пост точно това? Количките на съседките квебекарки са седяли с години там и сега децата им са порастнали и са ги прибрали. Но за нейната количка не можело вече. Поне аз така го разбрах.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от Pyrelight »

Аз бих я преместил от външната страна на вратата на входа....като не и е там мястото. Само давам идеи, за да не ме обвини някой пак в пристрастие. :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от Marto »

Две уточнения.

Никъде не пише, че съседките са квебекарки.

Второ, дискриминацията в случая, ако има такава, не се състои в това, което първо Линко, после Румбата, а сега и Митето описвате. Ако полита беше единствената наемателка на апартамент в света, пак може да е дискримирана в случая. Няма нужда от сравнения с квебекарки, хлебарки и т.н. Не е дефиницията от речника, което важи.
Публикувай отговор