Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Мнение от nekerman »

7George написа:
fighter написа:Тихо :)
Да не види ДОТ :)
Ама съм restricted on 65, на правата другите ме минават като малка гара, в Idaho, Utah, Arizona and Nevada
И ние имаме в Калгари едно Volvo daycab, дето е ограничено на 105 km/h, то май пак толкова идва. Не знам защо на толкова, трябва да е някакъв нов стандарт, повечето досега бяха на към 115 и даже повече. За града не е проблем, но ако бързаш за някъде - сигурно. Ако камиона си е твой, мисля в шоповете (PENSKE) могат да го барнат и регулират на друга цифра.
В Квебек (от юни 2008) и Онтарио има закон за мах. скорост на камионите от 105км/ч. Някои компании, които карат локално, си ограничават камионите на 90-95км/ч.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Мнение от 7George »

В Квебек (от юни 2008) и Онтарио има закон за мах. скорост на камионите от 105км/ч. Някои компании, които карат локално, си ограничават камионите на 90-95км/ч.
:y: Така се правят повече часове и се живее по-безопасно! Бързането за някъде само налива вода в мелницата на капиталиста, дето ви експлоатира.

"Whenever-thenever express" :party:
Embrace your climate change!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Мнение от the_coach »

7George написа:
В Квебек (от юни 2008) и Онтарио има закон за мах. скорост на камионите от 105км/ч. Някои компании, които карат локално, си ограничават камионите на 90-95км/ч.
:y: Така се правят повече часове и се живее по-безопасно! Бързането за някъде само налива вода в мелницата на капиталиста, дето ви експлоатира.

"Whenever-thenever express" :party:
Аа, не :D
Ако карам с лимита не мога да изкарвам хубави пари. Как се правят 600+ мили в Калифорния и Орегон при лимит 55? Например днес взех Napavine WA - Dunnigan CA за 10hr 53min, 637 miles. Ако спазвам лимита, няма как да стане.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Мнение от Странджата »

fighter написа:
7George написа:
В Квебек (от юни 2008) и Онтарио има закон за мах. скорост на камионите от 105км/ч. Някои компании, които карат локално, си ограничават камионите на 90-95км/ч.
:y: Така се правят повече часове и се живее по-безопасно! Бързането за някъде само налива вода в мелницата на капиталиста, дето ви експлоатира.

"Whenever-thenever express" :party:
Аа, не :D
Ако карам с лимита не мога да изкарвам хубави пари. Как се правят 600+ мили в Калифорния и Орегон при лимит 55? Например днес взех Napavine WA - Dunnigan CA за 10hr 53min, 637 miles. Ако спазвам лимита, няма как да стане.
Янков,по добре жив да си харчиш по-малкото, много пари.отколкото за жито и други разходи!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Мнение от Kan_Tangra »

Това ли ви е пре-голямото спокойствие и живот, за което така много се биете в гърдите?
Да спийдвате с тирове от Канада до Калифорния!?
Муха, Батка къде сте да си кажете мнението?
Май каквото и да си говорим, на българо канадците само парици са им в главата.
;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Мнение от the_coach »

Kan_Tangra написа:Това ли ви е пре-голямото спокойствие и живот, за което така много се биете в гърдите?
Да спийдвате с тирове от Канада до Калифорния!?
Муха, Батка къде сте да си кажете мнението?
Май каквото и да си говорим, на българо канадците само парици са им в главата.
;)
Спокойният живот е за хора с друг темперамент.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Мнение от the_coach »

Странджата написа:
fighter написа:
7George написа:
В Квебек (от юни 2008) и Онтарио има закон за мах. скорост на камионите от 105км/ч. Някои компании, които карат локално, си ограничават камионите на 90-95км/ч.
:y: Така се правят повече часове и се живее по-безопасно! Бързането за някъде само налива вода в мелницата на капиталиста, дето ви експлоатира.

"Whenever-thenever express" :party:
Аа, не :D
Ако карам с лимита не мога да изкарвам хубави пари. Как се правят 600+ мили в Калифорния и Орегон при лимит 55? Например днес взех Napavine WA - Dunnigan CA за 10hr 53min, 637 miles. Ако спазвам лимита, няма как да стане.
Янков,по добре жив да си харчиш по-малкото, много пари.отколкото за жито и други разходи!
А най-добре да лежа цял ден.
Не, мерси!
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Мнение от Pavel M »

мен ако питате и на 80 км/ч да стане лимита за мен е още по добре.не гоня кинти ,с 500 +- все тая,важен е конфорта
ама за гнусния капиталист не е така.той поставя задачата и диктува условията сметнати на едни 110 км/ч и ако не му покриеш изискванията си един мързеливец и негодник,с две думи слаб шофьор от което следва а ревоар да идва следвашия
нещата не са толкова прости както изглеждат
в масовия случай те пушват щото от това зависят и техните пари
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Мнение от the_coach »

Зависи от компанията Батка. Индийците за които работих преди никога не са ми давали зор. Но е факт, яе загубиха контракт със Сейфуей.
Сега работя в компания дето един кафяв за цвят няма. 70% от драйвърите са "дядковци" на по 60-70 години с по 40 години опит , на тях няма как да им дават зор.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Мнение от myhata II »

fighter написа:Зависи от компанията Батка. Индийците за които работих преди никога не са ми давали зор. Но е факт, яе загубиха контракт със Сейфуей.
Сега работя в компания дето един кафяв за цвят няма. 70% от драйвърите са "дядковци" на по 60-70 години с по 40 години опит , на тях няма как да им дават зор.
и ти ли дядка смяташ да ставаш там боец ?

я кажи сега на начинаещите имигранти, в България работил лиси толкова много ?


и пак ще те попитам нещо

наигра ли се ? :!:


пп с
събуди се майна ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Мнение от the_coach »

myhata II написа:
fighter написа:Зависи от компанията Батка. Индийците за които работих преди никога не са ми давали зор. Но е факт, яе загубиха контракт със Сейфуей.
Сега работя в компания дето един кафяв за цвят няма. 70% от драйвърите са "дядковци" на по 60-70 години с по 40 години опит , на тях няма как да им дават зор.
и ти ли дядка смяташ да ставаш там боец ?

я кажи сега на начинаещите имигранти, в България работил лиси толкова много ?


и пак ще те попитам нещо

наигра ли се ? :!:


пп с
събуди се майна ! :y:
Дядка ако стана, смятам да е в Мексико , майна :)
В България винаги съм работил много и не се оплаквам :) Тук играта продължава и отново не се оплаквам.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Мнение от Павел »

Файтър, кажи какви са тия знаци дето си давате с габаритните светлини (не фаровете) при разминаване/надминаване? Някаква тръкска "морзова" азбука ли имате?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Мнение от Pavel M »

Павел написа:Файтър, кажи какви са тия знаци дето си давате с габаритните светлини (не фаровете) при разминаване/надминаване? Някаква тръкска "морзова" азбука ли имате?

това се казва колегиална взаимопомощ
когато някой камион те изпреварва и вече те е задминал но все още е в лентата до теб и се колебае дали да започне маневра за да се влее в твоята лента му примигаш със светлините
това е сигнал да се мести и да е спокоен че ти държиш нещата под контрол
когато вече е направил маневрата и е заел мястото пред теб той ти благодари като премигне с червените стоп светлини отзад на ремаркето
счита се за голяма неколегиалност ако забравиш да благодариш
това се прави в тъмната част на денонощието щото е доста трудно да се прецени дистанцията и да се избегнат потрошени кабини и ремаркета :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Мнение от the_coach »

Батката е отговорил, явно го сърбят ръцете :lol:
Само да допълня, по тъмно е по-правилно да изгасил светлините за 3-4 секунди, камионите имат специален бутон на волана за тази цел. А най-добрата комуникация става по СБ радиото.
Павка, пак спах в ЛА, има страхотен дух тоя град :rock:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния

Мнение от Pavel M »

ей вие сега сте напред с матриала.по мое време преди едни десетина години бутона беше на даша и ми се откачаше рамото да се присягам да го натискам през няколко минути,ма кво да правиш от колегиалност
за ЦБто не знам кво да кажа.ко си на станцията на сивкавите как се разбираш с тях няаам идея :rofl:
ко им викаш гийо бари,гийо :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор