Петиция за пътните знаци в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Петиция за пътните знаци в Квебек

Мнение от nekerman »

ablood написа:
nekerman написа:Няма ли петиция за 120км/ч по магистралите и против фоторадарите?
Скоростта наистина е скромна в сравнение с Европа, но махането на камерите е тъпо решение.
Защо да е тъпо решение?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Петиция за пътните знаци в Квебек

Мнение от ablood »

Защото ако има ограничение 130 и камери, мнозинството ще карат със 130 в бързата лента. Спокойствие и ред.

Ако има ограничение 100 без камери мнозинството в бързата лента ще кара със 110 с немалко изключения каращи със 130+. Опасен хаос + глоби. Да не говорим, че на местата с дежурните полицейски засади всички ще намаляват пак до 100.

Изобщо правилата са цивилизовано нещо. Ако едно правило е морално остаряло трябва да се осъвремени, а не да се игнорира.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Петиция за пътните знаци в Квебек

Мнение от Павел »

roumensp написа:
ablood написа:И това според теб е разумно и цивилизорано решение, вместо вдигането на лимита?
Лимитът трябва да е по-висок според мен, защото 100 км/ч е абсурден. А фоторадарите са за полицейски държави (и провинции).
Ти се радвай, че все пак вдигнаха лимита от 80 на 100 (и то не навсякъде). В София по Цариградско е по-висок :)

А аз се замислям, дали да не започна петиция за намаляване милионната бройка на идиотските пешеходни светофари и най-после започване строенето на подлези и надлези, каквито в момента липсват в най-скъпия град в света в 21 век! Само дрънкат за замърсяването на въздуха и загубените часове в трафика, а на никой не му прави впечатление, на колко места в града по всяко едно време на деня, поне по 50 коли чакат един безделник, разхождащ кучето си да пикае или забързан за никъде китайски пенсионер.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Петиция за пътните знаци в Квебек

Мнение от Kpetrov »

В квартала в който живея има едно много полезно нововъведение. На повечето кръстовища има инсталирани сензори и свети зелено само на главната улица, докато не пристигне автомобил на пряката. Движението е много по-не натоварено и предсказуемо.
Само където два пъти съм излизал от колата да съобщя на текстващата мацка пред мен, че ко не се приближи до линията може да почакаме доста. ;) Де да знам може и това да е целяла, да завърши sms-а.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Петиция за пътните знаци в Квебек

Мнение от nekerman »

ablood написа:Защото ако има ограничение 130 и камери, мнозинството ще карат със 130 в бързата лента. Спокойствие и ред.

Ако има ограничение 100 без камери мнозинството в бързата лента ще кара със 110 с немалко изключения каращи със 130+. Опасен хаос + глоби. Да не говорим, че на местата с дежурните полицейски засади всички ще намаляват пак до 100.

Изобщо правилата са цивилизовано нещо. Ако едно правило е морално остаряло трябва да се осъвремени, а не да се игнорира.
При ограничение 100 карайки със 115-118 няма проблеми с полицията, но пък има проблеми с фоторадарите. Ти май не караш много много ми се струва или си от тия абонираните за лявата лента. Фоторадари трябва да има само за преминаване на червено.
yuriy_cska
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:44 am
Местоположение: Montréal/Verdun

Re: Петиция за пътните знаци в Квебек

Мнение от yuriy_cska »

emilcho написа:
roumensp написа:
Kpetrov написа:Искаме за десен завой на червено, не да харчат пари за глупости.
Ама той не е ли разрешен в Квебек ? Или става дума за нещо друго ?
Не е разрешен в Монреал, на острова.
Не само в Монреал. Не е разрешен и на други места като Лавал, Бросар, Сейнт Совьор и да не изброявам още.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Петиция за пътните знаци в Квебек

Мнение от margaret »

yuriy_cska написа:
emilcho написа:
roumensp написа:
Kpetrov написа:Искаме за десен завой на червено, не да харчат пари за глупости.
Ама той не е ли разрешен в Квебек ? Или става дума за нещо друго ?
Не е разрешен в Монреал, на острова.
Не само в Монреал. Не е разрешен и на други места като Лавал, Бросар, Сейнт Совьор и да не изброявам още.
В Лавал пък точно си е разрешен :)
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Петиция за пътните знаци в Квебек

Мнение от Странджата »

yuriy_cska написа:
emilcho написа:
roumensp написа:
Kpetrov написа:Искаме за десен завой на червено, не да харчат пари за глупости.
Ама той не е ли разрешен в Квебек ? Или става дума за нещо друго ?
Не е разрешен в Монреал, на острова.
Не само в Монреал. Не е разрешен и на други места като Лавал, Бросар, Сейнт Совьор и да не изброявам още.
След Монреал,спри да изброяваш още!
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Петиция за пътните знаци в Квебек

Мнение от seeker »

Единствено на влизане в Монреал съм виждал табела обобщаваща забрана за десен завой на червено на териоторията на целия град. Извън Монреал има много кръстовища, където съществува такава забрана, която е сигнализирана със съответния пътен знак. Интересно, че съм виждал подобни знаци и на територията на Монреал.
Особеноето при завой надясно на червено, е че той се съчетава със знак „Стоп/Арет". Нужно е да се спре преди да се завие. В противен случай наказанието е като за неспазване на „Стоп/Арет“.

Лично мен ме дразни факта, че табелите за лимита на скороста се поставят на големи разстояние от 1-2 километра, а понякога след навлизане на определен път ограничението е променено, но няма информация какво е то на новия път.
От друга страна полицаите правят засади най-често на места със сравнително ясни лимити. В повечето случаи :) Дори съм виждал полицейски коли фантоми, които следвайки няколко коли включват лампите след подминаване на знак с определен лимит.
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Петиция за пътните знаци в Квебек

Мнение от KamPomme »

IRA написа:Ако искате пътните знаци в Квебек да бъдат написани на двата официални езика в Канада подпишете тази петиция.
Number of signatures : 6938
Явно не искаме. 7000 души не са и половината дори от Уестномт. Така че да си седят както са.
roumensp написа:
Kpetrov написа:Искаме за десен завой на червено, не да харчат пари за глупости.
Ама той не е ли разрешен в Квебек ? Или става дума за нещо друго ?
Навсякъде в Квебек може да се завива на дясно на червено. Единствено и САМО в Монреал не може и за това си има причина. Искащите първо да прочетат ... и тогава да си помислят дали ще искат пак.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Петиция за пътните знаци в Квебек

Мнение от Kpetrov »

Продължаваме да искаме, защо какъв е проблема?
Монреал е 1/3 от населението на Квебек и спънато движение. Точно там е най-важно да е разрешен.
В индустриялната зона в която работя си направиха експеримент на главното кръстовище да поставят знак забранен завой на дясно при червен светофар и една седмица беше трагедия.
Завоя на дясно при червено облекчава неимоверно движението.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
yuriy_cska
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:44 am
Местоположение: Montréal/Verdun

Re: Петиция за пътните знаци в Квебек

Мнение от yuriy_cska »

Странджата написа:
yuriy_cska написа:
emilcho написа:
roumensp написа:
Kpetrov написа:Искаме за десен завой на червено, не да харчат пари за глупости.
Ама той не е ли разрешен в Квебек ? Или става дума за нещо друго ?
Не е разрешен в Монреал, на острова.
Не само в Монреал. Не е разрешен и на други места като Лавал, Бросар, Сейнт Совьор и да не изброявам още.
След Монреал,спри да изброяваш още!
Добре. Не се изразих правилно. Има места в Лавал,Бросар и т.н., където завоят на червено е забранен.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Петиция за пътните знаци в Квебек

Мнение от ablood »

yuriy_cska написа: Добре. Не се изразих правилно. Има места в Лавал,Бросар и т.н., където завоят на червено е забранен.
Пак се изразяваш неправилно.В цяла Канада десен завой на червено е забранен АКО има знак за това. В Монреал е забранен и без знак.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
yuriy_cska
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:44 am
Местоположение: Montréal/Verdun

Re: Петиция за пътните знаци в Квебек

Мнение от yuriy_cska »

ablood написа:
yuriy_cska написа: Добре. Не се изразих правилно. Има места в Лавал,Бросар и т.н., където завоят на червено е забранен.
Пак се изразяваш неправилно.В цяла Канада десен завой на червено е забранен АКО има знак за това. В Монреал е забранен и без знак.
Съгласен :handshake:
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Петиция за пътните знаци в Квебек

Мнение от Marto »

Kpetrov написа:В квартала в който живея има едно много полезно нововъведение. На повечето кръстовища има инсталирани сензори и свети зелено само на главната улица, докато не пристигне автомобил на пряката. Движението е много по-не натоварено и предсказуемо.
Само където два пъти съм излизал от колата да съобщя на текстващата мацка пред мен, че ко не се приближи до линията може да почакаме доста. ;) Де да знам може и това да е целяла, да завърши sms-а.
Абе тези сензори ги има от десетилетия и не мога да разбера, как толкова много хора не знаят за това и спират или преди сензора, или след.

https://en.wikipedia.org/wiki/Induction ... _detection"
Публикувай отговор