Зов за помощ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Зов за помощ

Мнение от AnnaR »

Събират се средства за семейството от следващата статия.

http://www.journaldemontreal.com/2017/0 ... e-jumelles"


Това е линка за дарения:

https://www.gofundme.com/support-for-newborn-twins"

Благодаря.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Зов за помощ

Мнение от IRA »

Мисля, да пратя пари . Някой запознат ли е с случая? Истина е нали?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Зов за помощ

Мнение от jasmin_veni »

Да. за жалост. вижте и коментарите под статия, достатъчно хора потвърждават случая.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Зов за помощ

Мнение от silvestur »

Пускам същото съобщение и в другата тема.

Това е линк към статия на английски.

http://globalnews.ca/news/3164807/my-wi" ... royal-vic/

Семейството са ни близки приятели и всичко е точно така, както е описано в статията. За щастие, има много съпричастни хора готови да помогнат с каквото могат. Съпругът на Фани не може да разчита на помощ от роднини в дългосрочен план при отглеждането на децата, затова приоритет е намирането на човек, който да му помага с бебетата. Това, разбира се, е свързано и с много разходи. Всяка помощ е добре дошла. Благодаря на всички, които вече се включиха предоставяйки дрешки, оборудване, средства и време.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зов за помощ

Мнение от pumpy »

Има ли начин да промените целта на даранието. Малко е демотивиращо да се търсят 500 долара и да са събрани 16к вече. Това не ме спря, но може да спре някой да дари. Да отгледаш деца е дългосрочна грижа и тази кампания не решава проблема, но поне помага краткосрочно в момента
terra nova
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 6:01 am

Re: Зов за помощ

Мнение от terra nova »

Историята е съвсем истинска, за жалост! И е трагична. Семейството (Лъчо, Фани и тяхното момче на 11 години) са наши съседи и приятели. Много от българите, живеещи в близост до колежа Bois de Boulogne в Аhuntsic, ги познават лично. Предполагам, че понеже дарителската кампания е открита от колеги на Лъчо, може би затова целевата сума е такава (500 долара). Вероятно те не са искали да прекрачват границите на скромността, нито да го накарат да се почувства неудобно. Или пък просто това е сумата по подразбиране в този сайт и не са й обърнали внимание да я променят, когато са откривали кампанията. Поне така си го обяснявам.
В такъв момент всеки има нужда от помощ и подкрепа - морална, финансова, приятелска, междубългарска (няма такава дума, но би било хубаво да има). Малцина са тези обаче, които ще поискат такава сами. Причините могат да бъдат всякакви - неудобство, обърканост, тичане по уреждане на документи, страх какво ще стане с бебетата, тревога и грижа за по-голямото скърбящо дете, шок и болка от внезапната загуба на любимия човек. Затова, според мен, тази спонтанна кампания е непоискана, но оказана помощ - дарена от сърцето на всеки, който се чувства съпричастен към мъката на едно макар и непознато българско семейство. Бащата остава съвсем сам (тук нямат роднини), с две новородени момиченца-близначета и син на 11 години. Знаете, че разходите, пред които е изправен един човек в такава ситуация, не са свързани само с грижата по децата. Точно в този момент вероятно са необходими средства и за други неща - уви, безкрайно тъжни, но належащи за организиране. Затова си мисля, че събраната до момента сума, макар и да надхвърля многократно целевата, ще стигне за покриване само на част от разходите. Така че, нека всеки, който има желание и възможност да дари дори и съвсем скромни средства, да не го спира сумата от 500 долара, посочена като целева, която вече е надхвърлена (тук Pumpy е прав, но не знам как може да се направи промяна в сайта).
Изказвам най-искрена благодарност на всеки, който дори само сподели посочения от АnnaR (благодаря Ви, АnnaR!) линк на дарителската кампания, където прецени, че би било уместно.

Позволих си да се включа с това обяснение с цел да се опитам да разсея съмненията, ако такива съществуват (нормално е, всякакви недобросъвестни хора има на този свят, но тук случаят не е такъв). Също така смятам, че българите сме добри и състрадателни хора, които се отзовават на чуждата болка и страдание. Поне аз съм срещнала много такива през живота си - и в България, и в Монреал.

Погребението ще е утре, неделя, 8 януари 2017 г. Допълнителна информация може да се получи от Българската църква в Монреал.

Почивай в мир, мила Фани!
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Re: Зов за помощ

Мнение от maria29 »

Бих искала да помоля администраторите да качат (копират) тази тема и в другите подфоруми за да я видат повече хора ..Голяма трагедия, горките дечица...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Зов за помощ

Мнение от the_coach »

Бог да ги пази.......
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Re: Зов за помощ

Мнение от fe_ya »

При такива кампании често има условие, че ако не се набере исканата сума, парите се връщат на дарителите - може би затова са сложили сума, която са сигурни, че ще се събере.
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Зов за помощ

Мнение от mmp »

Здравейте, ще дам линка за дарения на една моя приятелка румънка, надявам се да е още актуален. Тя ми поиска телефон за връзка и дарителска сметка, понеже хората в тяхната църква са чули за случая и са събирали дарения в неделя. Следващата неделя ще има нова дарителска кампания.
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Зов за помощ

Мнение от sunrise16 »

Здравейте,

Може ли да дадете номера на сметката, банката и друго, което е необходимо, за да се превеждат даренията. Бих искала да преведа скромна сума от Пейпал сметката си.

Благодаря
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Зов за помощ

Мнение от AnnaR »

За съжаление, аз не познавам лично хората и не мога да ви дам никаква друга информация за сметки. Единственият линк, който знам за дарения , съм го посочила по-горе.
Публикувай отговор