На ШОМАЖ ..

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:Най-интересното е, че подобни мъдри съвети и "трикове" можеш да чуеш единствено от квебекари. :D Кой друг нормален човек би се дънил на новата си работа с голата цел да го изхвърлят след 3 месеца, за да може да получава някакъв мизерен "шомаж" (освен ако в същото време не бачка и на черно).
Не знам съветите дали са единствено от Квебек, но изглежда делата се развиват много добре в БК, както Пумпи изясни.

BTW все пак по-добре съвети за IE отколкото supervised drug injection sites.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа:Всъщност, не разбрах какво ще обжалваш... за това че правителството ще и плаща, но не виждам да си страна по случая или, че ще ти вдигнат вноските, което също ми се струва нереално анте-фактум.
След информацията във втория абзац предполагам ще я съдиш, защото продължавам да не виждам какво ще обжалваш, след като не си страна.

Социалистическите ти ридания ще ги пропуснем. Все пак говорим за Канада, не Куба. Или вече и Канада не е достатъчно добра!?
Ще обжалвам нейната теза, че е уволнена, докато е била в болнични.....това й дава право на обезщетения за безработица, редовни
Според мен, няма как да уволниш някого, който доброволно напуска работата си в понеделник, във вторник ти пише, че не иска да работи вече там защото не вярва в това, което върши и в четвъртък се разболява. После обяснява, че докато бил болен ти си наел нов човек и не си й позволил да се върне на работа, когато е оздравяла.
А съм страна, защото аз плащам по-голямата част от осигуровките й за безработица. Ако ня бях страна, то формуляра за обжалване нямаше да съществува и държавата да ми предлага да го попълня ако не съм съгласен в решението на агента по ИАй.
Случая въобще не го описа така по-рано и се разбра, че решението вече е взето и тя получава EI.
Всъщност те взимат решение без твоето мнение и после ти дават право да се изкажеш или?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:А със шомажа/EI се цели в повечето случаи да се спечели време - па макар и броени седмици, а не пари. Примерно за по-спокойно търсене на нова работа. Едно е да търсиш трескаво и да се явяваш на интервюта, когато си притиснат от тоталната липса на доходи. И друга е психиката и поведението, когато имаш някакви, макар и минимални месечни доходи от шомаж.
Това изобщо не отговаря на въпроса защо трябва да направиш така, че да те изритат от новата работа след 3 месеца. Или ще ми кажеш, че доходите от шомажа са по-добри от тия от работата ... Можеш да работиш и да търсиш и когато намериш нещо по-добро сам да напуснеш.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от agent Ozo »

Странджата написа:То ако е за няколко месеца с мед да ги намажеш Бай Линко,ама при някои трае петилетки,докато не вдигнат контейнера и котката към Каспичан!
Не си в час нещо, Странджа. За шомаж говорим тук, не за социал. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:Ще обжалвам нейната теза, че е уволнена, докато е била в болнични.....това й дава право на обезщетения за безработица, редовни
Според мен, няма как да уволниш някого, който доброволно напуска работата си в понеделник, във вторник ти пише, че не иска да работи вече там защото не вярва в това, което върши и в четвъртък се разболява. После обяснява, че докато бил болен ти си наел нов човек и не си й позволил да се върне на работа, когато е оздравяла.
Пумпи, ако тази фактология е документално доказуема, то няма как служителката ти да има право на шомаж. Мисля, че си отреагирал неадекватно на ситуацията с напускането и тя просто се е възползвала от този факт. Примерно, нейното заявление и твоето съгласие за напускането ѝ във въпросния понеделник е било вербално, а не писмено. И ти не си предприел никакви мерки да го документираш това обстоятелство. След което ти си намираш нов човек, а служителката се възползва от ситуацията - новото назначение и това, че доброволното ѝ напускане не е документирано и сменя тезата. Тя започва да твърди, че не е искала да напусне, а само ти е поискала разрешение да отсъства поради здравословни проблеми. Които проблеми в последствие са официално удостоверени и от медицинско лице. А ти, в нарушение на всякакви норми, си назначил на нейно място нов човек. Не че нямаш право на това, но си има опредлена процедура за това, която ти пак не си спазил. А в този случай, тя си има законно право на шомаж.
А съм страна, защото аз плащам по-голямата част от осигуровките й за безработица. Ако ня бях страна, то формуляра за обжалване нямаше да съществува и държавата да ми предлага да го попълня ако не съм съгласен в решението на агента по ИАй.
Това са глупости, Пумпи. Ти не си страна заради вноските ти за шомаж, а заради законовото изискване да извършиш определени действия при едната или другата процедура - в случай на напускане на работа на твой служител по взаимно съгласие или по болест, както и при назначаването на нов служител на неговото място.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

ЧН

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:
pumpy написа:Ще обжалвам нейната теза, че е уволнена, докато е била в болнични.....това й дава право на обезщетения за безработица, редовни
Според мен, няма как да уволниш някого, който доброволно напуска работата си в понеделник, във вторник ти пише, че не иска да работи вече там защото не вярва в това, което върши и в четвъртък се разболява. После обяснява, че докато бил болен ти си наел нов човек и не си й позволил да се върне на работа, когато е оздравяла.
Пумпи, ако тази фактология е документално доказуема, то няма как служителката ти да има право на шомаж. Мисля, че си отреагирал неадекватно на ситуацията с напускането и тя просто се е възползвала от този факт. Примерно, нейното заявление и твоето съгласие за напускането ѝ във въпросния понеделник е било вербално, а не писмено. И ти не си предприел никакви мерки да го документираш това обстоятелство. След което ти си намираш нов човек, а служителката се възползва от ситуацията - новото назначение и това, че доброволното ѝ напускане не е документирано и сменя тезата. Тя започва да твърди, че не е искала да напусне, а само ти е поискала разрешение да отсъства поради здравословни проблеми. Които проблеми в последствие са официално удостоверени и от медицинско лице. А ти, в нарушение на всякакви норми, си назначил на нейно място нов човек. Не че нямаш право на това, но си има опредлена процедура за това, която ти пак не си спазил. А в този случай, тя си има законно право на шомаж.
А съм страна, защото аз плащам по-голямата част от осигуровките й за безработица. Ако ня бях страна, то формуляра за обжалване нямаше да съществува и държавата да ми предлага да го попълня ако не съм съгласен в решението на агента по ИАй.
Това са глупости, Пумпи. Ти не си страна заради вноските ти за шомаж, а заради законовото изискване да извършиш определени действия при едната или другата процедура - в случай на напускане на работа на твой служител по взаимно съгласие или по болест, както и при назначаването на нов служител на неговото място.
Сега остава да ми пратиш сметка си за консултацията и аз ще я сравня с този на адвоката по трудово законодателство, който позлвам по случая. До сега ми е струвало почти 900 кинта, та ако ще ми взимаш по-малко може и да те наема ;)

Сега сериозно - иска ми се да ти кажа, че си прав, но не мога, защото не обичам да лъжа. Суужителката ми обаче обича и документите, който е представила пред ИАй, не са същите, до които аз имам достъп. И това го знам, защото те ми казаха какво им е представила на тях. Освен това ясно ми казаха защо имам право да обжалвам и то е точно защото парите в общата каца са И мои пари. Човек може да твърди много неща и ти си доказателство за това, но когато напишеш черно на бяло на работотдателя си, че си си тръгнал, защото не искаш повече да ти губи времето и защото не вярваш повече в това, което правиш, то няма как да кажеш, че е било недоразумение и било устно разбирателство. Особено, когато си напускал работното си място по същия начин в миналото и това е документирано в досието ти. След това си написан на колегите си как си кандидатствал на три нови места за работа и как имаш намерение да отидеш при лекаря за да ползваш шомаж. И видиш ли на следващия ден си купуваш билет за един месец ваканция (неразрешена все още) в Нова Зеландия и на следващия ден (най-накрая) се разболяваш и взимаш медицинска бележка.
Ако агента от шомажа знаеше ВСИЧКО това не смятам, че бил й одобрил плащанията, но те не знаят това, а знаят нейната версия: как в нарушение на закона, докато е била болна съм я уволнил - колко удобно. Но аз имам още няколко дни да преценя дали ще се занимавам или ще я оставя да източва общата каца. Щ ети кажа е четвъртък и ако обжалвам ще ти напиша и решението след това
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от agent Ozo »

E, все пак се оказах прав. Недей забравя с какво започнах - цитат: "Пумпи, ако тази фактология е документално доказуема, то няма как служителката ти да има право на шомаж."

Служителката ти се оказва, че е просто тъпа. И с едностранчивата си и непълна информация е заблудила и умния човек, който ѝ е дал идеята как да се добере до шомажа. :)
И да не бе писала на колегите си, а дори само вербално споделила намеренията си, пак е вътре и с двата крака. Разбира се, ако някой от въпросните колеги е готов да свидетелства за това.
Имаше тук в Монреал подобен случай с една санитарка. Която се наложи да връща пари от застраховка само защото бе споделила с колежката си как смята да изкара пари като претендира, че се е почувствала зле именно по време на работа. А всъщност това е станало в почивните дни.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:......Разбира се, ако някой от въпросните колеги е готов да свидетелства за това. ....
Въпросните колеги ми препратиха съобщенията й до тях веднага. Нали съм им "бащица" и без мен не могат ;)
Все си мисля, че не това е причината, а просто съм страхотен работодател, ама знам ли. Още не съм решил дали да обжалвам и все си мисля, че спора ми с теб не е добра причина да го направя. В крайна сметка не е моя работа да възпитавам хорските деца - да ги възпитава и учи живота
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от roumensp »

pumpy написа:Още не съм решил дали да обжалвам и все си мисля, че спора ми с теб не е добра причина да го направя. В крайна сметка не е моя работа да възпитавам хорските деца - да ги възпитава и учи живота
Аз не бих си губил времето, к'во ти дреме в крайна сметка, нито пари ще ти върнат, нито си от тия дето се борят за световна справедливост (предполагам). Остави я да се радва и това е ...
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от agent Ozo »

Ще загуби вярата на подчинените си в строгостта и справедливостта на своя "бащица".
И ще започнат да вярват, че всеки може да го прецака. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от IFF »

agent Ozo написа:Ще загуби вярата на подчинените си в строгостта и справедливостта на своя "бащица".
И ще започнат да вярват, че всеки може да го прецака. :)
Няма кого да съди, случката е измислена. Пумпалов си търси теми, в лоито небрежно да сподели колко е велик, какъв холем му е бизнеса и т.н. Пълно игнориране на този смешник е решението.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от pumpy »

IFF написа:
agent Ozo написа:Ще загуби вярата на подчинените си в строгостта и справедливостта на своя "бащица".
И ще започнат да вярват, че всеки може да го прецака. :)
Няма кого да съди, случката е измислена. Пумпалов си търси теми, в лоито небрежно да сподели колко е велик, какъв холем му е бизнеса и т.н. Пълно игнориране на този смешник е решението.
И това мнение от поредния форумен фантом - всеки има глава на раменете си, да си решава какво и как да прави ;)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от Странджата »

agent Ozo написа:
Странджата написа:То ако е за няколко месеца с мед да ги намажеш Бай Линко,ама при някои трае петилетки,докато не вдигнат контейнера и котката към Каспичан!
Не си в час нещо, Странджа. За шомаж говорим тук, не за социал. :)
Да,грешка,извинявам се,но подобна логика се излага и за социала!
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от Pavel M »

seeker написа:Пумпи, току що прегледах една статия за жени спечелили дела за сексуален тормоз и как не могат да си намерят работа след като са получили милиони от обезщетение. :( Някой спомена, че жена ти е далече. Можеш да накажеш нахалната дама да остане без работа за цял живот. Просто давам идея.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от Pavel M »

seeker написа:Пумпи, току що прегледах една статия за жени спечелили дела за сексуален тормоз и как не могат да си намерят работа след като са получили милиони от обезщетение. :( Някой спомена, че жена ти е далече. Можеш да накажеш нахалната дама да остане без работа за цял живот. Просто давам идея.

ей това вече не го разбирам
кви са тия уродки
згънала милионите от обезщетения и се жалва че после никой не я вземал на работа
абе п**ки непоръбени ква работа кви 5 лева в простите ви тикви ви тормозят с няколко милиона кеш в джоба
бати и тъпите кифли :D
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор