На ШОМАЖ ..

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от Странджата »

seeker написа:Пумпи, току що прегледах една статия за жени спечелили дела за сексуален тормоз и как не могат да си намерят работа след като са получили милиони от обезщетение. :( Някой спомена, че жена ти е далече. Можеш да накажеш нахалната дама да остане без работа за цял живот. Просто давам идея.
Като спомена за библейски принцип,Пумпи е вярващ евреин и може да контрира евентуално обвинение с този факт!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа:
pumpy написа:Зависи как ще го изиграеш. Моята офис мениджър напусна на август 22, на 25 убеди лекар да и даде документ за стрес лийв и от тогава е на шомаж. Аз все още имам право да го обжалвам, но не съм решил как да постъпя и дали си струва да се боря с поредния търтей.
Защо ти да обжалваш!? Помощите за безработица се удържат от работниците и се изплащат от държавата. Какво точно ще обжалваш?
Иска ти се да е така, но не е. Аз плащам повече от работника и реално този измама ми бърка на мен в джоба, повече от колкото на работника, защото не само плащам повече, но и плащам за повече хора. Да не говорим, че и сигурно WorkSafeBC може да се размрънка и да ми вдигне премията за "нездравословни условия на труд" знам ли ? Затова и имам право да обжалвам.
Да не говорим, че момичето не напусна коректно и ако мога да й вгорча живота ще го направя с удоволствие....
С последното изречение трябваше да започнеш, обяснява всичко.
Когато ти я уволниш по твое усмотрение, тогава е коректно.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от agent Ozo »

Кпетров, въпросът ти остана неразбран. Ти имаше предвид плащането на обезщетенията за безработица на лицето по време на шомажа. А Пумпи ти отговори за осигурителните вноски за безработица и разпределението им между работника и работодателя. Които наистина са по-големи (1,4 пъти) за работодателя.

Но Пумпи, и всеки друг работотдател, не плаща обезщетенията на работника си по време на самия шомаж. Това го прави Сервис Канада от парите, събрани от вноските на работници и работодатели в този общ фонд за безработица.
Така че тази лъжа - "реално тази измама ми бърка на мен в джоба" на Пумпи, или е плод на незнание, или си е чиста проба манипулация. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Така че тази лъжа - "реално тази измама ми бърка на мен в джоба" на Пумпи, или е плод на незнание, или си е чиста проба манипулация. :)
Когато работотаделя пълни ОБЩАТА каца с пари, повече от работника, то на работотдадетя му струва повече злоупотребата с харченето на общите пари. Хората със социалистическо мислене не го виждат като проблем, но БЕЗПЛАТЕН обяд НЯМА никъде. Все някой, някакси ПЛАЩА за да се пълни общата каса. И колкото повече се харчи, толкова повече трябва да се събира и най-вероятно събирането ще е винаги ПОВЕЧЕ са сметка на "чорбаджията". Не очаквам от агента да го види, но това не значи, че е лъжа или манупулация.

А към петров е следното: когато аз уволнявам някого имат право и ПОЛУЧАВАТ или предупреждение или обещетение за времето на предупреждението. Закона е ясен и аз го спазвам. До сега съм уволнявал 3 души, винаги с чек в ръка. Също съм имал и двама напуснали, които ми дадоха по два месеца предизвестие и през това време не само продължиха да работят, но и правеха повече часове, защото теренираха някой да ги "наследи". В момента един от тези двама души е пак в офиса ми за един месец на пълно работно време, защото тренира нов човек на мястото на напусналата (която си тръгна по средата на смяната си и 4 дни по-късно се "разболя"). Но когато ми забиеш нож в гърба, можеш спокойно да очакваш същото от мен и това не го крия - всички в офиса го знаят много добре. Няма как да съм коректен към некоректни хора.
Закона е ясен и за обезщетенията за безработица, но както аз написах има и изключения - всичко е въпрос на това да си "продадеш" случая на лекара и агента от И Ай. И закона ми позволява да им "продам" моята версия, пък да видим. Ако не се разберем има съд и той решава. Ако в последните 5 години не съм стигнал до там, приемам, че спазвам закона и разпоредбите...
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от agent Ozo »

Когато работотаделя пълни ОБЩАТА каца с пари, повече от работника, то на работотдадетя му струва повече злоупотребата с харченето на общите пари. Хората със социалистическо мислене не го виждат като проблем, но БЕЗПЛАТЕН обяд НЯМА никъде. Все някой, някакси ПЛАЩА за да се пълни общата каса. И колкото повече се харчи, толкова повече трябва да се събира и най-вероятно събирането ще е винаги ПОВЕЧЕ са сметка на "чорбаджията". Не очаквам от агента да го види, но това не значи, че е лъжа или манупулация.
Aха, имало и от двете, значи. Имаме и незнание и неразбиране, и опит за манипулация. :)

Първо, човек с капиталистическо и по-точно експлоататорско мислене няма как да види, че бройката на прецаканите работници т.е. на онези, които са имали право и не са получили обезщетения е много по-голяма от тази на прецаканите чорбаджии. Да не говорим, че по принцип рядко работникът си търси правата, тъй като няма пари или не вярва във възможността системата да го защити. Докато при чорбаджията е обратното. :)

А пък манипулацията е, че работникът плаща много по-малко от собственикът-капиталист. Пумпи и себеподобните му винаги разглеждат и сравняват даваните суми като прости числа, а не като съотношение между даденото и доходите. Защото една вноска от $10 или $100, съотнесена към седмичен доход от $500, е много повече от $14 или $140 но съотнесени към седмичен доход от $1К, $5К или $10К.

Затова, Пумпи и при даряване, е много по-ценен жестът да дариш последните си $10 или $100, отколкото да дадеш $1К или $10К когато притежаваш милиони.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:Затова, Пумпи и при даряване, е много по-ценен жестът да дариш последните си $10 или $100, отколкото да дадеш $1К или $10К когато притежаваш милиони.
Nope, за обществото като цяло е по-важен нетния ефект и крайния резултат, а не жеста и чувствата на един човек. Не случайно в обявите за работа търсят т.н. "results-driven" хора, защото никой не го интересува особено колко усилия и време си вложил, а какъв е крайния резултат и доколко полезен можеш да бъдеш на колектива.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: А пък манипулацията е, че работникът плаща много по-малко от собственикът-капиталист. Пумпи и себеподобните му винаги разглеждат и сравняват даваните суми като прости числа, а не като съотношение между даденото и доходите. Защото една вноска от $10 или $100, съотнесена към седмичен доход от $500, е много повече от $14 или $140 но съотнесени към седмичен доход от $1К, $5К или $10К.

Затова, Пумпи и при даряване, е много по-ценен жестът да дариш последните си $10 или $100, отколкото да дадеш $1К или $10К когато притежаваш милиони.
Това е социалистическата пропаганда :
Когато месеца ми започне, аз ВИНАГИ гледам в банковата ми сметка да имам поне 40к и никога да не подам под тази сума. Знаеш ли защо ? Защото това са ми разходите, наема, ЗАПЛАТИТЕ, всичко което дължа за месеца, преди още да е почнал. И когато всичко това е платено, тогава идва моя ред. Да плащам на себе си преди да платя на CRA, но това е единственото изключение. И няма НИКАКВА причина да сравяваш моя личен доход с този на работника. Напусналата пикла има средно образование. Аз има 10.5 години след средното, което за разлика от средното не е безплатно, да не говорим за труда и усилията. Все си мисля, че е нормално да правя повече от нея. Колко повече не е от твоята компетенция да прецениш. Имаш един строй, в който едни определяха колко и как да живеят всички останали. Това вече го няма, поне не за мен. Освен това, ако мен ме няма тук 6 души ще са безработни и ще за хранилка от общата каца.

Така, след като премахнем безсмисленото и много удобно сравнение на труд и заплата, остава да сравним, че на 1000 долара заплата работника плаща по-малко осигуровки, отколкото работотдателя на същата работническа заплата. Тоест на работодателя ИАй му струва ПОВЕЧЕ, отколкото на работника. Тези осигуровки не идват от моята заплата, а от приходите на фирмата, ерго няма причина да ги сравняваме.

Инсинуациите ти за дарението изобщо ще ги прескоча....
Последно промяна от pumpy на Съб Дек 17, 2016 3:28 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от pumpy »

roumensp написа:
agent Ozo написа:Затова, Пумпи и при даряване, е много по-ценен жестът да дариш последните си $10 или $100, отколкото да дадеш $1К или $10К когато притежаваш милиони.
Nope, за обществото като цяло е по-важен нетния ефект и крайния резултат, а не жеста и чувствата на един човек. Не случайно в обявите за работа търсят т.н. "results-driven" хора, защото никой не го интересува особено колко усилия и време си вложил, а какъв е крайния резултат и доколко полезен можеш да бъдеш на колектива.
Е това няма смисъл за някой, който няма цел да допринесе нещо за себе си и обществото....
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от agent Ozo »

Пумпи, ни най-малко не съм изненадан, че се изживяваш като благодетел и бащица на работещите за теб. И със сигурност си убеден, че те трябва да ти бъдат благодарни, и съответно - покорни, за това, че им даваш хляб в ръцете. Абе направо ти ги храниш, това е. :D

Но това е друга тема. Както и това кой колко е учил, колко работи и какво заслужава.
И аз не се интересувам от доходите ти, дадох примерни съотношения за онагледяване на тезата си.
Харчи си парите със здраве! Твои са си. На мен ми е достатъчно това, което имам.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от Stoynev »

На мене ми казаа следния трик, но не съ пробвал дали работи. Та сеняш фирмата/работата с нова. На новата работа си на 3 месеца изпитателен срок. Там се правиш на тапа и те изхфърлят естествено. Thank you very much -те те гонят, не ти напускаш.
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от roumensp »

Най-интересното е, че подобни мъдри съвети и "трикове" можеш да чуеш единствено от квебекари. :D Кой друг нормален човек би се дънил на новата си работа с голата цел да го изхвърлят след 3 месеца, за да може да получава някакъв мизерен "шомаж" (освен ако в същото време не бачка и на черно).
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от agent Ozo »

Глупости говориш, Румене. Просто в този форум преобладаващото мнозинство от потребителите са в Квебек. Във ванкувърския, торонтовския или калгарския форум ще чуеш същите съвети от бритиш-колумбийци, онтарийци и албертианци.
Ти и другите 2-3 човека ванкувърци, пишещи редовно във форума, не сте представителна извадка на българката общност в Британска Колумбия. Никой не си въобразява, че всичи нашенци във Ванкувър са все в IT сферата и то на мениджърски позиции.

А със шомажа/EI се цели в повечето случаи да се спечели време - па макар и броени седмици, а не пари. Примерно за по-спокойно търсене на нова работа. Едно е да търсиш трескаво и да се явяваш на интервюта, когато си притиснат от тоталната липса на доходи. И друга е психиката и поведението, когато имаш някакви, макар и минимални месечни доходи от шомаж.
От шомаж плюс работа на черно за няколко несеца няма как човек да забогатее. А и след приключване на този шомаж, задължително трябва да се мине на бяло за да се заработи за следващия такъв. Ако приемем, че щомажът е някаква самоцел.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от Странджата »

То ако е за няколко месеца с мед да ги намажеш Бай Линко,ама при някои трае петилетки,докато не вдигнат контейнера и котката към Каспичан!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
agent Ozo написа: Така че тази лъжа - "реално тази измама ми бърка на мен в джоба" на Пумпи, или е плод на незнание, или си е чиста проба манипулация. :)
Когато работотаделя пълни ОБЩАТА каца с пари, повече от работника, то на работотдадетя му струва повече злоупотребата с харченето на общите пари. Хората със социалистическо мислене не го виждат като проблем, но БЕЗПЛАТЕН обяд НЯМА никъде. Все някой, някакси ПЛАЩА за да се пълни общата каса. И колкото повече се харчи, толкова повече трябва да се събира и най-вероятно събирането ще е винаги ПОВЕЧЕ са сметка на "чорбаджията". Не очаквам от агента да го види, но това не значи, че е лъжа или манупулация.

А към петров е следното: когато аз уволнявам някого имат право и ПОЛУЧАВАТ или предупреждение или обещетение за времето на предупреждението. Закона е ясен и аз го спазвам. До сега съм уволнявал 3 души, винаги с чек в ръка. Също съм имал и двама напуснали, които ми дадоха по два месеца предизвестие и през това време не само продължиха да работят, но и правеха повече часове, защото теренираха някой да ги "наследи". В момента един от тези двама души е пак в офиса ми за един месец на пълно работно време, защото тренира нов човек на мястото на напусналата (която си тръгна по средата на смяната си и 4 дни по-късно се "разболя"). Но когато ми забиеш нож в гърба, можеш спокойно да очакваш същото от мен и това не го крия - всички в офиса го знаят много добре. Няма как да съм коректен към некоректни хора.
Закона е ясен и за обезщетенията за безработица, но както аз написах има и изключения - всичко е въпрос на това да си "продадеш" случая на лекара и агента от И Ай. И закона ми позволява да им "продам" моята версия, пък да видим. Ако не се разберем има съд и той решава. Ако в последните 5 години не съм стигнал до там, приемам, че спазвам закона и разпоредбите...
Всъщност, не разбрах какво ще обжалваш... за това че правителството ще и плаща, но не виждам да си страна по случая или, че ще ти вдигнат вноските, което също ми се струва нереално анте-фактум.
След информацията във втория абзац предполагам ще я съдиш, защото продължавам да не виждам какво ще обжалваш, след като не си страна.

Социалистическите ти ридания ще ги пропуснем. Все пак говорим за Канада, не Куба. Или вече и Канада не е достатъчно добра!?
Излиза, че за всичко плащаш повече от работниците ти и се чувстваш вътре или?
Учил си бил 10 години и какво... лекарят, учил не по-малко е казал, че жената си е дала здравето и е под стрес.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: На ШОМАЖ ..

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:
pumpy написа:
agent Ozo написа: Така че тази лъжа - "реално тази измама ми бърка на мен в джоба" на Пумпи, или е плод на незнание, или си е чиста проба манипулация. :)
Когато работотаделя пълни ОБЩАТА каца с пари, повече от работника, то на работотдадетя му струва повече злоупотребата с харченето на общите пари. Хората със социалистическо мислене не го виждат като проблем, но БЕЗПЛАТЕН обяд НЯМА никъде. Все някой, някакси ПЛАЩА за да се пълни общата каса. И колкото повече се харчи, толкова повече трябва да се събира и най-вероятно събирането ще е винаги ПОВЕЧЕ са сметка на "чорбаджията". Не очаквам от агента да го види, но това не значи, че е лъжа или манупулация.

А към петров е следното: когато аз уволнявам някого имат право и ПОЛУЧАВАТ или предупреждение или обещетение за времето на предупреждението. Закона е ясен и аз го спазвам. До сега съм уволнявал 3 души, винаги с чек в ръка. Също съм имал и двама напуснали, които ми дадоха по два месеца предизвестие и през това време не само продължиха да работят, но и правеха повече часове, защото теренираха някой да ги "наследи". В момента един от тези двама души е пак в офиса ми за един месец на пълно работно време, защото тренира нов човек на мястото на напусналата (която си тръгна по средата на смяната си и 4 дни по-късно се "разболя"). Но когато ми забиеш нож в гърба, можеш спокойно да очакваш същото от мен и това не го крия - всички в офиса го знаят много добре. Няма как да съм коректен към некоректни хора.
Закона е ясен и за обезщетенията за безработица, но както аз написах има и изключения - всичко е въпрос на това да си "продадеш" случая на лекара и агента от И Ай. И закона ми позволява да им "продам" моята версия, пък да видим. Ако не се разберем има съд и той решава. Ако в последните 5 години не съм стигнал до там, приемам, че спазвам закона и разпоредбите...
Всъщност, не разбрах какво ще обжалваш... за това че правителството ще и плаща, но не виждам да си страна по случая или, че ще ти вдигнат вноските, което също ми се струва нереално анте-фактум.
След информацията във втория абзац предполагам ще я съдиш, защото продължавам да не виждам какво ще обжалваш, след като не си страна.

Социалистическите ти ридания ще ги пропуснем. Все пак говорим за Канада, не Куба. Или вече и Канада не е достатъчно добра!?
Ще обжалвам нейната теза, че е уволнена, докато е била в болнични.....това й дава право на обезщетения за безработица, редовни
Според мен, няма как да уволниш някого, който доброволно напуска работата си в понеделник, във вторник ти пише, че не иска да работи вече там защото не вярва в това, което върши и в четвъртък се разболява. После обяснява, че докато бил болен ти си наел нов човек и не си й позволил да се върне на работа, когато е оздравяла.
А съм страна, защото аз плащам по-голямата част от осигуровките й за безработица. Ако ня бях страна, то формуляра за обжалване нямаше да съществува и държавата да ми предлага да го попълня ако не съм съгласен в решението на агента по ИАй.

А Канада е добра в харченето на общите пари, спор няма. В САЩ работотдателят оспорва всяка неоснователна молба за безработица, защото му бърка ДИРЕКТНО в джоба като повишени вностки за безработица след това. Аз лично намирам тази система за по-справедлива, но това е лично мнение.
Публикувай отговор