Молба за съдействие.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
georgi_po1
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 11:56 am

Молба за съдействие.

Мнение от georgi_po1 »

Здравейте,
преди 7 години живеех в Монреал.
Наложи се по спешност да се прибера в България, при заминаването не успях да си закрия банковата си сметка в Банка Laurentienne.

Въпроса ми е дали банковата ми сметка се е закрила автоматично, тъй като повече от 7 години не се е ползвала, мога ли от Европа да е закрия.

Как да процедирам.

Благодаря Предварително.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Молба за съдействие.

Мнение от agent Ozo »

Единственият начин да се закрие една сметка в тази банка (а и във всяка друга) е притежателят ѝ да отиде лично в банковия офис.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
georgi_po1
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 11:56 am

Re: Молба за съдействие.

Мнение от georgi_po1 »

Благодаря Ви, аз не се притеснявам от факта, че имам банкова сметка която не ползвам, притесненията ми идват от натрупването на таксите за обслужване. Във сметката имаше останала сума, която във един момент се е изчерпала и сметката ще започне да излиза на минус. Във един момент да не започнат да ме търсят, че имам да давам пари, въпреки че не ползвам сметката и живея в Европа.
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Молба за съдействие.

Мнение от ivannklv »

Обади им се и им обясни,че си в БГ. Ако имаш взети такси и си на минус могат да ти ги върнат.Правил съм го в RBC. За закриване не съм сигурен-попитай ги,но аз също мисля,че трябва да си лично там.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Молба за съдействие.

Мнение от speedy »

Google - rbc closing a chequing account

Първият линк - Manage my Banking Accounts - RBC Royal Bank

Под "How do I:" намираме "Closing a personal account"
You will have to visit your branch to close your account if:

you are not transferring the balance to another RBC account, OR
if your account is one of the following types:
  • Alliance
    RateLink
    V.I.P
    Estate
    Staff
    Joint 'AND'
You'll be able to close your account by phone at 1 800 769-2511 (ако не може да се използва този номер от България се звъни на 506-864-2275) or by sending us a secure email - click on the 'You have messages' or 'Go to message centre' link at the top of your Online Banking Home page, if
  • it isn't one of the types of accounts listed above, AND
    your account has a zero balance, OR
    you've instructed us to transfer the balance to another RBC account in your name.
You can expect your account to be closed within 5 business days of submitting your request to close it.

After we've closed your account, any pre-authorized payments or cheques to be deposited into or debited from your account will be returned.

There's a $15 fee for closing your account 16 to 90 days after you've opened it, unless it contains a balance that you're transferring to another RBC deposit or investment account.

Please Note: Once the account is closed, the listing will be removed from Online Banking within 30 days.

If you get electronic statements with this account, you may want to print them for your records -- you won't be able to view them through RBC Online Banking once your account is closed.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Молба за съдействие.

Мнение от agent Ozo »

Звъннах на банката - на номер (514) 252-1846, за да проверя дали и тази банка няма някаква опция за закриване на сметка по телефона както е в RBC, според пейстнатото от Спииди. Отговориха ми, че става само лично и на място - в банковия клон.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Молба за съдействие.

Мнение от Kpetrov »

Аз имам сметка там заради стара ипотека и кредитна линия която ми дадоха заедно с нея.
Първо сметките бяха две: една operational и една saving.
След като изтеглих всичко освен няколко долара от спестовната, един ден без никакви съобщения и т.н. се логвам и що да видя... спестовната закрита заедно с няколкото долара в нея. При това продължавах да си плащам ипотеката през обикновената сметка.
Вече не ползвам и обикновената, но все още имам кредитната линия и ми е интересно да видя какво ще се случи.

С две думи - няма страшно. Най-много да я закрият сами
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Молба за съдействие.

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Единственият начин да се закрие една сметка в тази банка (а и във всяка друга) е притежателят ѝ да отиде лично в банковия офис.
Това не е точно така. Можеш да се обадиш в банката и да си закриеш сметката по телефона.
Правил съм го множество пъти с RBC, BMO, CIBC, Scotia. В последната даже си отворих ипотека: банкера дойде до офиса ми да подпиша :o

Според мен, банкова сметка неползвана от 7 години, тодавна е замразена, точно заради неплатените такси. Обади им се и виж какво става, няма как да ти направят каквото и да е било по телефона.
Аз имах сметка в Английска банка през далечната 1995 и най-вероятно отдавна е закрита поради неплатени такси и липса на транзакции...
georgi_po1
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 11:56 am

Re: Молба за съдействие.

Мнение от georgi_po1 »

Благодаря Ви, някой ден ще се обадя в банката.
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Молба за съдействие.

Мнение от KamPomme »

georgi_po1 написа:Наложи се по спешност да се прибера в България, при заминаването не успях да си закрия банковата си сметка в Банка Laurentienne.
Аз имах сметка в тази банка преди. Голяма болка е тая банка .... защото има следната особеност:
не само че сметката се закрива в банката лично (никакви телефонни и интернет опций нямат), но и се закрива САМО в клона в който си я отворил.
Голямо дърво е но .... такава им е политиката.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Публикувай отговор