Деклариране на парични средства при пътуване....

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Деклариране на парични средства при пътуване....

Мнение от konstanta »

Моля , някой да е пътувал за България , носейки сума в брой , над 10 000 Евро , декларирана в митническата декларация при влизане в България? Интересува ме , има ли някакви проблеми при внасянето на сума ,примерно от 40 - 50 000 канадски долара.
Моля , очаквам отговори точно по темата ! Благодаря !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Деклариране на парични средства при пътуване....

Мнение от pumpy »

Проблем няма нито при изнасянето им, нито при внасянето им, стига ДА СА декларирани и на двете места. Проблема идва ако някой се заяде и поиска да докажеш от къде ги имаш. Аз често (всеки две седмици) минавам границата със суми в чекове, по-големи от 10к, което се декларира. Доста често минавам вторична проверка и трябва да се обяснявам от къде и защо ги имам тези суми)
Да не говорим, че трябва да стигнеш от летището до някъде, където да ги оставиш тези пари в БГ и представа си нямаш кой още освен теб знае за тях (това последното е лична спекулация, но не е невъзможно)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Деклариране на парични средства при пътуване....

Мнение от optics »

То си е по темата. Пумпи, тя би могло да си изкара банков чек на свое име. Никой няма интерес да го обере, защото няма как да го осребри.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Ventsi66
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 4:24 pm

Re: Деклариране на парични средства при пътуване....

Мнение от Ventsi66 »

Ами ето точно по темата:
konstanta написа:Моля , някой да е пътувал за България , носейки сума в брой , над 10 000 Евро , декларирана в митническата декларация при влизане в България?
Да
Интересува ме , има ли някакви проблеми при внасянето на сума ,примерно от 40 - 50 000 канадски долара.
Има.
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Деклариране на парични средства при пътуване....

Мнение от clairee »

Ventsi66 написа:Ами ето точно по темата:
konstanta написа:Моля , някой да е пътувал за България , носейки сума в брой , над 10 000 Евро , декларирана в митническата декларация при влизане в България?
Да
Интересува ме , има ли някакви проблеми при внасянето на сума ,примерно от 40 - 50 000 канадски долара.
Има.
Би било полезно, ако споделите какви точно.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
Ventsi66
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 4:24 pm

Re: Деклариране на парични средства при пътуване....

Мнение от Ventsi66 »

clairee написа:Би било полезно, ако споделите какви точно.
Да, така е, но няма такова искане, а само благодарности ако се пише по темата. :rofl:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Деклариране на парични средства при пътуване....

Мнение от Koko »

konstanta написа:Моля , някой да е пътувал за България , носейки сума в брой , над 10 000 Евро , декларирана в митническата декларация при влизане в България? Интересува ме , има ли някакви проблеми при внасянето на сума ,примерно от 40 - 50 000 канадски долара.
Моля , очаквам отговори точно по темата ! Благодаря !
При попълването на декларацията за сумата в брой с която се влиза в България трябва да се посочат също какъв е произхода на парите, както и предназначението им. Така че трябва да имаш приемливи отговори и на тези два въпроса, а ако се окаже че отговорите не са приемливи - да, може да възникнат проблеми.

http://info.mitnica.com/index.php?p=wmd"

Бих добавил и малко разсъждения на глас - не мисля че е особено добра идея да се пътува с толкова голяма сума пари в брой, като се започне от това че не е удобна за носене от чисто практическа гледна точка, след това същественият риск да бъде загубена или открадната по пътя, както и вероятността да си създадеш проблеми с митническите или финансовите власти при преминяването на всяка една от границите през които ще минеш по пътя.
Мисля също че трябва да отчиташ фактора корупция и организирана престъпност в България - ако оставиш в Митницата на летището декларация че си влезнал с голяма сума в брой, заедно с информацията как се казваш и къде живееш - доста е вероятно буквално в рамките на часове да се окаже че са те освободили от грижити по парите.
Не на последно място - ако влезнеш в банка и искаш да депозираш такава сума пари донесени в брой, е доста вероятно и в банка да започнат да ти задават въпроси и да искат документи за произхода на парите, а също може и просто да откажат да ги приемат.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Деклариране на парични средства при пътуване....

Мнение от tonich »

Свърши ли вече екскурзията "Канада"?
Гледам изнасяш пари за България, котки и т.н. :)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор