Домашен любимец - пътник

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Домашен любимец - пътник

Мнение от Павел »

feather написа:Явно "мизерията" и нищоправенето до го е довела до необратима дегенерация. :x Постоянно говори на някаква си Бистра. Какво толкова му е бръкнала в г**а не мога да разбера? :fubar:
По този повод се сетих за един познат, който се запознава с дама в нета. Та тя му представя като референция, че е потомка на активни борци.Каква грешка в този случай! :rofl:
Аз лично бих се срамувал да го призная, ама явно има хора, които се гордеят, че са потомци на крадци.
По темата. Дай я в приют! И без това ще ти се наложи да я пуснеш на улицата след като ти свършат парите от Канада. :D
Стрино, ако ще и снимка с присаден дик да ни постнеш, пак не би могла да заблудиш никого - дори и Неумелко; и от другия край на света си личи запазената ти марка - неподплатено самочувствие, нищословие, никому ненужно и постоянно натрапвано досадно присъствие.

ОТ ДНЕС ОФИЦИАЛНО ПРЕКРЪСТВАМ МАДАМ ПОМПАДУР НА ФИФИ-ПЕРОТО!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Домашен любимец - пътник

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Ха, ха, ха...напълно очаквана реакция от Бистрето. :D
Според Бистревата логика, не са виновни големите банки за лакомията си при раздаването на кредити. Която лакомия поглъща в последствие стотици милиарди долари обществени пари. А виновният е потребителят, неуспяващ или неискащ да си върне кредита от няколко хиляди или дори няколко десетки хиляди долари.
Абе банките никогаш не са виновни.
Еталон за промито и полирано мозъче. ;)
До сега не се сещам да са ми сложили пистолет до главата за да получа кредит (а не е като да нямам такива);
Всеки път съм "попълвал" молба, на хартия или по телефона;
Всеки път съм се съгласявал да ми проверат кредитното досие;
Всеки път съм се съгласил с условията и дребния шрифт на всяки един кредит/кредитна линия;
Онзи ден ми се обадиха от Скоша (с тях имам кредитна линия и ипотека), че съм pre approved за 15к кредитна карта. Отговора ми беше много прост: "благодаря, но не ме интересува, дочуване". И колкото и да е невероятно не ме застреляха по телефона, жив съм и до днес за да чета небивалици...
До сега не се бях сетил да обвинявам банките, че харча чужди пари, които нямам и които си нямам ни най-малка идея как ще връщам. Това е мислене на 4-5 годишно дете. Га го питаш кой му оака гащите отговора е "мечо". Да чуеш същото от възрастен индивид, който на всичкото отгоре е носил отговорност за живота на хората е меко казано страшно.

Имаше една приказка за курвата и търговеца, които се раждали. Крадците се възпитават. Това, което е относително спокойно, е че напускат тази ужасна страна Канада и се връщат в рая на земята България, за да го превърнат в още по-голям рай.....
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Домашен любимец - пътник

Мнение от Павел »

konstanta написа:Не мога да повярвам , че никой не е превозвал домашен любимец през граница, за да сподели практически опит .
А аз не мога да си представя, че някой ще си прави труда да пренася по самолети най-коварния и тъп домашен любимец - 5 минути след като го оставиш в приюта, няма да се сеща вече за теб. В БГ ще си земеш друга котка, която непременно да кръстиш Ауреус :)
Преди месец на една позната котката, дето я има от 5 години, внезапно и скочи и започна да и дере лицето, та се наложи да лежи в болница една седмица на системи/антибиотици, защото получи жестока стафилококова инфекция - все едно лицето и беше жилено от 100 оси. Историята познава и случаи, когато от ревност, котка ляга върху и задушава новородено бебе.
Знам-знам, аз мразя котки и съм човек без сърце.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Домашен любимец - пътник

Мнение от Павел »

pumpy написа:
agent Ozo написа:Ха, ха, ха...напълно очаквана реакция от Бистрето. :D
Според Бистревата логика, не са виновни големите банки за лакомията си при раздаването на кредити. Която лакомия поглъща в последствие стотици милиарди долари обществени пари. А виновният е потребителят, неуспяващ или неискащ да си върне кредита от няколко хиляди или дори няколко десетки хиляди долари.
Абе банките никогаш не са виновни.
Еталон за промито и полирано мозъче. ;)
До сега не се сещам да са ми сложили пистолет до главата за да получа кредит (а не е като да нямам такива);
Всеки път съм "попълвал" молба, на хартия или по телефона;
Всеки път съм се съгласявал да ми проверат кредитното досие;
Всеки път съм се съгласил с условията и дребния шрифт на всяки един кредит/кредитна линия;
Онзи ден ми се обадиха от Скоша (с тях имам кредитна линия и ипотека), че съм pre approved за 15к кредитна карта. Отговора ми беше много прост: "благодаря, но не ме интересува, дочуване". И колкото и да е невероятно не ме застреляха по телефона, жив съм и до днес за да чета небивалици...
До сега не се бях сетил да обвинявам банките, че харча чужди пари, които нямам и които си нямам ни най-малка идея как ще връщам. Това е мислене на 4-5 годишно дете. Га го питаш кой му оака гащите отговора е "мечо". Да чуеш същото от възрастен индивид, който на всичкото отгоре е носил отговорност за живота на хората е меко казано страшно.

Имаше една приказка за курвата и търговеца, които се раждали. Крадците се възпитават. Това, което е относително спокойно, е че напускат тази ужасна страна Канада и се връщат в рая на земята България, за да го превърнат в още по-голям рай.....


Съгласен, обаче се надявам и ти да си съгласен, че когато преди 8 години честият данъкоплатец, дето си плащаше карточките на време, бейлва аут най-големите американски банки със скромната сума от 500 милиарда долара, нито един тлъст банкер (95% от твоите хора :) ) не бе подведен под отговорност, не отиде в затвора и не върна милионите долари взети бонуси; за кокошка няма прошка, за милиони няма закони. а сега!
Последно промяна от Павел на Нед Сеп 25, 2016 1:55 pm, променено общо 1 път.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Домашен любимец - пътник

Мнение от feather »

pumpy написа:
agent Ozo написа:Ха, ха, ха...напълно очаквана реакция от Бистрето. :D
Според Бистревата логика, не са виновни големите банки за лакомията си при раздаването на кредити. Която лакомия поглъща в последствие стотици милиарди долари обществени пари. А виновният е потребителят, неуспяващ или неискащ да си върне кредита от няколко хиляди или дори няколко десетки хиляди долари.
Абе банките никогаш не са виновни.
Еталон за промито и полирано мозъче. ;)
До сега не се сещам да са ми сложили пистолет до главата за да получа кредит (а не е като да нямам такива);
Всеки път съм "попълвал" молба, на хартия или по телефона;
Всеки път съм се съгласявал да ми проверат кредитното досие;
Всеки път съм се съгласил с условията и дребния шрифт на всяки един кредит/кредитна линия;
Онзи ден ми се обадиха от Скоша (с тях имам кредитна линия и ипотека), че съм pre approved за 15к кредитна карта. Отговора ми беше много прост: "благодаря, но не ме интересува, дочуване". И колкото и да е невероятно не ме застреляха по телефона, жив съм и до днес за да чета небивалици...
До сега не се бях сетил да обвинявам банките, че харча чужди пари, които нямам и които си нямам ни най-малка идея как ще връщам. Това е мислене на 4-5 годишно дете. Га го питаш кой му оака гащите отговора е "мечо". Да чуеш същото от възрастен индивид, който на всичкото отгоре е носил отговорност за живота на хората е меко казано страшно.

Имаше една приказка за курвата и търговеца, които се раждали. Крадците се възпитават. Това, което е относително спокойно, е че напускат тази ужасна страна Канада и се връщат в рая на земята България, за да го превърнат в още по-голям рай.....
:y: Тя скоро няма да съществува, просто защото ще стане придатък на Русия. Изненадващото е, че мен това въобще не ме засяга.
Още по-хубавото, в горният случай, че нямат шанс да се върнат. Канадският паспорт не ти дава право да наемеш апартамент примерно, ако имаш задължения към канадска банка или си обявявал фалит.
Заради това и казах, ако мислиш за котето...канадският приют е по-доброто бъдеще за него от българската улица.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Домашен любимец - пътник

Мнение от optics »

Това заглавие звучи малко като че ли котето е тръгнало на зле.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Домашен любимец - пътник

Мнение от agent Ozo »

Пумпи, не виждам какво променя в казаното от мен фактът, че кредит се дава при поискване.
Кое от изброените неща не е вярно?
И кой е виновен когато банката раздава необезпечени кредити?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Домашен любимец - пътник

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Пумпи, не виждам какво променя в казаното от мен фактът, че кредит се дава при поискване.
Кое от изброените неща не е вярно?
И кой е виновен когато банката раздава необезпечени кредити?
Променя се ФАКТА, че когато искаш кредит и не го върнеш реално КРАДЕШ....Когато смяташ това за нещо нормално, реално се превръщаш в крадец също.
Дали крадения е имал намерение да го крадат или не е размътване на водата и по никакъв начин не променя факта, че някой е откраднал. И в затвора затворниците вярват, че някой им е винаги виновен, но когато крадците станат повече от нормалните хора, тогава последните ще са по затворите, защото ще са малцинство....
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Домашен любимец - пътник

Мнение от feather »

Фалитът на американските банки не беше породен от лоши кредити, а от спекулата с последните на световните борси.
Заради това има няколко европейски и азиатски банки, които са изплатили и продължават да изплащат глоби на Щатите.
Да не говорим, че за спекула и измама пътят към панделата в нашата южна съседка е твърде кратък, включая СЕО и едри банкери.
Та в резюме: Такива лъжи и кьорфишеци могат да вървят само в български форум, където по лесно би присадил на някого дик, отколкото мозък.
П.П. И да лъжеш и да крадеш трябва да знаеш как. Нашите хора са кокошкари и в едното, и в другото. Абе то в к'во ли са добри, ама нейсе! :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Домашен любимец - пътник

Мнение от ablood »

feather написа: Да не говорим, че за спекула и измама пътят към панделата в нашата южна съседка е твърде кратък, включая СЕО и едри банкери.
Някакви данни за такава практика? Или си го дочула от някъде?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Домашен любимец - пътник

Мнение от feather »

Смятам да престана да отговарям при неподходящо обръщение към мен. Нищо лично, но нямам много време за губене.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Домашен любимец - пътник

Мнение от ablood »

Уважаем/а feather,
Някакви данни за такава практика? Или си го дочул/а от някъде?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Re: Домашен любимец - пътник

Мнение от konstanta »

Моля темата да бъде закрита . Разочарованието ми е голямо от толкова недостойни и злостни коментари.
Заключено