Обмяна на кан. долари в евро???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Обмяна на кан. долари в евро???

Мнение от konstanta »

Здравейте ,
предстои ми пътуване до Европа и България и смятах да си купя ЕВРО от Монреал. Но забелязвам , че курса е доста неизгоден -коефициент 1,5345 от Монреал
Има ли някой идея от къде може да се купят евра по-изгодно ?
Мерси на всички !
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Обмяна на кан. долари в евро???

Мнение от Panem et Circenses »

Ако първо отивате в България, а след това е пътуването по "Европата", ви съветвам да си купите еврата в България. Разликата между курс купува и курс продава за CAD$ в добри чендж бюра в София (за провинцията не знам) е само 1 стотинка или дори по-малко - ако днес курса на БНБ е 1.33568 то курс купува ще е около 1.33, а курс продава около 1.34.
Покупката на евра с левове е практически без комисионна - примерно за 100 евра разликата между курс купува и курс продава е само 20 стотинки.

По евтино от банките тук е ако ползвате компании като CALFOREX (https://www.calforex.com" ) - от тях дори може да си поръчвате кеш онлине с доставка с куриер навсякъде в Канада. Те обикновено имат и офиси в големите градове и е възможно да купите евра на място - но за съжаление нямам опит, за да знам дали курса е по-изгоден от този онлине.

Най-евтино (с малки изключения) е ако ползвате услугите на XE.com - но това обикновено е за хора, които имат периодична нужда от евра (бизнес, учене на деца в Европа и т.н) и затова е необходимо да имате банков акаунт в евро, независимо къде по света.
Ако си пазите такъв акаунт от България - с онлине банкиране и имате банкова АТМ карта - то не ви трябва нищо друго.
За в Канада - може да си отворите евро акаунт в Scotia bank - доколкото знам това е единствената от големите канадски банки с такава услуга.
http://www.scotiabank.com/ca/en/0,,54,00.html"
Недостатъка е, че ще трябва да държите 200 евра там за да избегнете месечните феес. И ако ви трябва по-голяма сума - обадете се предварително в банковия клон, за да сте сигурни, че я имат в кеш.
Връзвате двата акаунта с XE.com и почвате да си сменято когато ви трябва. Може да вържете и US$ акаунт

Лек път и приятно изкарване! И внимавайте, че днес за голямо съжаление Европата не е това което беше преди 20 или дори преди 10 години.
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Обмяна на кан. долари в евро???

Мнение от roumensp »

Навремето ползвах xe.com, малко по-добре са от банка. В Канада чат-пат има чейндж бюра, в които печалбата е около 2%, също по-добре от банка. Щом в България е само 1% това очевидно е най-добрия вариант, стига да е възможен в конкретния случай.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Обмяна на кан. долари в евро???

Мнение от optics »

Аз имам обратния проблем - имам евра в България които трябва да станат CAD. Имаме ли някой общ познат да послужи за буфер?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Обмяна на кан. долари в евро???

Мнение от Marto »

Да ти имам проблемите...
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Обмяна на кан. долари в евро???

Мнение от ivandaman »

За тези които са във Ванкувър препоръчвам http://charliescurrency.ca" (Charlie's Currency Exchange) 827 Granville Street
Vancouver, BC V6Z 1B7.

Oт години го ползвам.. По-добър от него просто няма. Каквото ми излиза на гугъла това ми дава и той.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Обмяна на кан. долари в евро???

Мнение от optics »

А в Отава - Хълбой! ;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор