Финансов ФАЛИТ ....????

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Финансов ФАЛИТ ....????

Мнение от janyz »

Здравейте ,
моля , интересува ме при взимане на кредит ,след което НЕвъзможност за връщане на кредита , каква е процедурата за обявяване на ФАЛИТ за физическо лице ? Какви са санкциите на финансовите институций към този ,който не може да възстанови сумата ? И изобщо каква е процедурата и закона ,който решава такъв проблем ? Има ли фирми , които могат да съдействат и помогнат за излизане от такава ситуация. Не разглеждам рефинансиране.
Примерна ситуация: Родителите са в България и се нуждаят от спешна , скъпо струваща операция. Ти взимаш кредит от Канада и заминаваш в България за да се погрижиш за родителите си. Това отнема няколко години ,през които не обслужваш задълженията си , наличните пари са похарчени . Нямаш възможност да върнеш кредитите си към банките в Канада ,както и да се върнеш за да ги връщаш.
Това е ситуация , която може да се случи на мнозина , не дай Бог.
Моля , ако някой е запознат с подобен финансов въпрос , моля сподели компетентно !
Благодаря на всички.
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Финансов ФАЛИТ ....????

Мнение от ablood »

Не знам банките да дават лесно кредити от 5-цифрени суми без гаранция-ипотека, или подобно. Може и да бъркам.

Иначе да обявиш далит заради десетина-20 бона звучи странно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Финансов ФАЛИТ ....????

Мнение от Koko »

janyz написа:Здравейте ,
моля , интересува ме при взимане на кредит ,след което НЕвъзможност за връщане на кредита , каква е процедурата за обявяване на ФАЛИТ за физическо лице ? Какви са санкциите на финансовите институций към този ,който не може да възстанови сумата ? И изобщо каква е процедурата и закона ,който решава такъв проблем ? Има ли фирми , които могат да съдействат и помогнат за излизане от такава ситуация. Не разглеждам рефинансиране.
Примерна ситуация: Родителите са в България и се нуждаят от спешна , скъпо струваща операция. Ти взимаш кредит от Канада и заминаваш в България за да се погрижиш за родителите си. Това отнема няколко години ,през които не обслужваш задълженията си , наличните пари са похарчени . Нямаш възможност да върнеш кредитите си към банките в Канада ,както и да се върнеш за да ги връщаш.
Това е ситуация , която може да се случи на мнозина , не дай Бог.
Моля , ако някой е запознат с подобен финансов въпрос , моля сподели компетентно !
Благодаря на всички.
Трябва да си намериш адвокат или друг посредник - специалист по обяваване на фалит, доколкото знам процедурата не е толкова лесна и банките няма така с лека ръка да се откажат от това да си търсят поне част от парите. Посредника е този който има за задача да се свърже с кредиторите ти и да ги уведоми че не можеш да си обслужваш задълженията, но знам какво точно следва след това като процедура и по какъв начин става минаването през съда.
Възможно е вместо фалит банките да ти предложат разсрочване и/или консолидиране на задълженията, а от друга страна - ако успееш да фалираш юридически, след това през следващите седем години, ако си в Канада разбира се, няма да можеш да притежаваш нищо друго освен общо взето дрехите на гърба си, също така в някои професионални области - ако си обявил фалит няма да можеш да работиш в съответната област.

Мисля че този материал в Уикипедията също ще ти бъде полезен:
https://en.wikipedia.org/wiki/Bankruptc ... lvency_Act"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Финансов ФАЛИТ ....????

Мнение от klisurov »

ablood написа:Не знам банките да дават лесно кредити от 5-цифрени суми без гаранция-ипотека, или подобно. Може и да бъркам.

Иначе да обявиш далит заради десетина-20 бона звучи странно.
Зависи какъв ти е лимита по кредитните карти и кредитната линия.
Сумата от $50'000 си е напълно реална ;)

Знам за такъв случай, но не знам подробности.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Финансов ФАЛИТ ....????

Мнение от dimana »

Описваш една от най-тежките ситуации, която може да ни се случи. Знам, че не бива да се говорят големи думи, но при подобен случай останах само около 40 дни в България И се върнах тук. Наех лице да се грижи за родителя, не всичко беше наред, но мина.
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Re: Финансов ФАЛИТ ....????

Мнение от janyz »

В живота има и много по-тежки ситуации . Мнозина от нас , оставили възрастни родители сами , трябва да са готови на всякакви удари на съдбата. Мнозина от нас не успяха да погребат родителите си , устремили се към мечтаното "благоденствие" в Канада...... Това е цената на мечтата за по-добър живот , ...., а отделен е въпроса дали това е така и .... заслужава ли си усилията........
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Re: Финансов ФАЛИТ ....????

Мнение от fe_ya »

Виж ей тук какво са описали хората според ситуацията има различни решения и понякога фалита е по-добър избор от изплащане със зор https://www.raymondchabot.com/en/"
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Re: Финансов ФАЛИТ ....????

Мнение от fe_ya »

И тук също може да прочетеш http://pierreroy.com/en/personal-bankruptcy/"

Сайтовете съм запазила от една дискусия в група във фейсбук - там един от коментарите беше:

"Instead of a bankruptcy, if he is able to. he can make a proposition and he would have to pay them only about 30% of the debt"

Не знам до колко е вярно копирам само за информация че може и да е възможно.
Публикувай отговор