Финансов въпрос....

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Финансов въпрос....

Мнение от konstanta »

Здравейте ,
интересува ме каква е разликата между кредит и кредитна линия . Ако примерно имам 5000 $ кредитен лимит по кредитна карта и 3000 $ по кредитна линия от същата банка ,мога ли да ги използвам паралелно , след като ги имам и двете ?
Благодаря на всички компетентни отговори .
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Финансов въпрос....

Мнение от optics »

Кредитните карти и кредитната линия са абсолютно независими. От всеки си теглиш до колкото си е неговия лимит. Разликата е основно в това, че лихвата на линията е значително по-ниска от лихвата на кредитната карта.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Финансов въпрос....

Мнение от c200 »

Може да има и промоционални лихви, тогава за следващите 6-12 месеца кредитната карта става по-изгодна, примерно 2% годишна лихва. С две уговорки - никакви закъснения при плащанията и най-добре докато тече промоцията да не се ползва за други транзакции картата.
Освен това е добре да се знае, че лимитът по кредитната карта може да бъде променен едностранно от издателя - например ако в кредитното досие изведнъж изскочат още 5-6 кредитни карти, ипотека и кредитна линия :)
Може да се случи и с кредитната линия, но доста по-трудно.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Re: Финансов въпрос....

Мнение от konstanta »

Благодаря ви приятели за ценната информация. А като плащам с кредитната карта в която са и кредита и кредитната линия , как да посоча , че искам плащането да се извърши по кредитната линия , а не по кредита ?
Благодаря !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Финансов въпрос....

Мнение от ablood »

konstanta написа:каква е разликата между кредит и кредитна линия
konstanta написа:А като плащам с кредитната карта в която са и кредита и кредитната линия
Кредитната линия си е вид кредит.

Като си отвориш извлечението, или интернет банкирането виждаш какви сметки имаш.

Най-добрият вариант е да плащаш всички възможни сметки с кредитната карта и каквото не успееш да погасиш 3 седмици (важно е да не закъснееш и ден) след извлечението да го погасиш с кредитната линия. Не съм сигурен, че всички карти имат 3 седмичен гратисен период след извлечението (виж си го), но знам, че ако закъснееш даже и с един ден, с един смотан долар губиш тази привилегия за месеци и плащаш лихва от момента на покупката. В такъв случай трябва веднага да погасяваш за да няма после:

Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Финансов въпрос....

Мнение от optics »

konstanta написа:Благодаря ви приятели за ценната информация. А като плащам с кредитната карта в която са и кредита и кредитната линия , как да посоча , че искам плащането да се извърши по кредитната линия , а не по кредита ?
Благодаря !
Кредитната линия НЕ Е в кредитната карта. Няма какво да посочваш. Няма как да извършваш директно плащане от нея (линията), освен ако не го извършваш от сайта на банката. Примерно може да си платиш тока, водата и т.н. както и кредитната карта както е писал блъда.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Финансов въпрос....

Мнение от IRA »

Някой кредитни линии са вързани с кредитни карти . Аз имам кредитна линия към която имам кредитна карта.Един и същи е номера на сметката. То не е точно кредитна ли ния ,а е Scotia Total Equity Plan.Мисля, че стейтманта ще се бъде разделен на две, ако я ползваш. Всичко което е с чековете отива към кредитната линия, а това което е върху самата картата си отива към нея. Никога не съм я ползвала като кредитна карта та не знам как точно става, би трябвало да ти пише в документите.
Аз лично бих ти препоръчала да позваш само чековете и плащанията през интернет.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Финансов въпрос....

Мнение от ablood »

ablood написа:Най-добрият вариант е да плащаш всички възможни сметки с кредитната карта и каквото не успееш да погасиш 3 седмици (важно е да не закъснееш и ден) след извлечението да го погасиш с кредитната линия.
Май мнението ми е било напълно излишно. Ако се съди по другите теми, които konstanta пуска, май тя няма намерения да погасява каквото и да е в Канада. :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Финансов въпрос....

Мнение от KamPomme »

konstanta написа:Здравейте ,
интересува ме каква е разликата между кредит и кредитна линия .
Кредитния процент и нищо повече.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Публикувай отговор