Пенсиониране в Кебек......

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Пенсиониране в Кебек......

Мнение от klisurov »

Pavel M написа:... я бързо в час малко да се образовате
Батка, може и да си прав, ама докато не докажеш (че сестра ти не е кyрв@), няма пенЦия.
Така че, ако искаш канаТска пенЦия, включвай принтера.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Пенсиониране в Кебек......

Мнение от Pavel M »

klisurov написа:
Pavel M написа:... я бързо в час малко да се образовате
Батка, може и да си прав, ама докато не докажеш (че сестра ти не е кyрв@), няма пенЦия.
Така че, ако искаш канаТска пенЦия, включвай принтера.

ама какъв принтер.нали това казвам,че след 15 год хартията ще е забранена
тинк абаут диз-ти сеа що нямаш няколко пачки долари притегнати с ластик в джоба си,ами ходиш с няколко пластини в портфейла и ако сеа все пак виждаш от време на време банкнота от 20 долара на цяло след 15 години ще можеш да я видиш само в музея
същото и с доказателствения матриал
аз,ако знам че след 15 год хартията още ще е вървежна не 2 ,а 20 принтера ще си взема,ама ако не е както ще е тогава кво правим
те няма да ми я искат щото ще е забранена,сестра ми вече ще е пенционерка и нея никой няма да я иска.
леле и шибания живот
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Пенсиониране в Кебек......

Мнение от agent Ozo »

Rhea, в каква валута си получавате пенсиите - канадски долари или в левове?
А разходите по превода и обръщането на валутата (ако има такова) кой ги поема?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Пенсиониране в Кебек......

Мнение от MrGeek »

Pavel M написа: абе я се вземете малко по насериозно.то в българия поне от 10 год никой не ти иска никакви хвърчащи хартийки и пейпъри с които да доказваш стаж за пенция щото всичко е дигитал в нои и се знае,даже и голия ти задник се вижда дигитал там
На колко чаши пърцуца си тази вечер, батка? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Пенсиониране в Кебек......

Мнение от dimana »

Rhea, благодаря за споделения опит. Бихте ли допълнили как стои въпросът със здравното осигуряване в България, ако е удобно. Предполагам, че съпругът ви е осигурен като български пенсионер от държавата. А на вас на каква база ви определиха размера на здравно-осигурителната вноска?
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Пенсиониране в Кебек......

Мнение от Kpetrov »

Не знам кой на колко пърцуци е, но щом като за подновяване на ипотеката им пращам каквито и измислени документи им трябват...

Да не говорим какво се случва, като поискат доказателство за фамилията на омъжените извън Канада дами!!!
Лично преживяване от преди месец. Подновяване здравната карта на съпругата, на гишето - покажете доказателство за фамилията по рождение!!!
WTF, какво за вече изписаното от вас име на скоро изтичащата карта? Да не го сменяме случайно? Макар, че смяната е още по-фрапираща.
Първи паспорт, на документите за гражданство няма снимки, ми дайте тогава да сложим фамилията по рождение от здравната карта макар, че няма гражданин с такова име.
Подновяване на паспорта след 5 години, вече подготвени с хартийки, хайде новата фамилия след женитбата.

Те не могат да докажат кои си, а за престой не ми се мисли.

Мисля си хипотетично, след като са толкова отворени с измислените им доказателства, какво ще стане ако регистрирам още едно социално номерче с първия оригинален канадски паспорт и здравна карта?
И за да сме по темата щом толкова искат доказателства, мога и втора пенсия да издействам за жената. :lol: Толкова за доказателствата.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Пенсиониране в Кебек......

Мнение от agent Ozo »

Kpetrov, когато съответната хартийка бъде приета от съответния държавен орган/институция, то значи тя е доказателство и то бетон. Пък на нас дали това ни изглежда логично или смешно, няма да никакво значение в случая.

А пък ти ако можеш да осигуриш 2-ра пенсия на жена ти, ми направи го.
Пък се надявай да не те разкрият докато си още на този свят. След това - майната им. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Пенсиониране в Кебек......

Мнение от roumensp »

Много станахте тия на по няколко пърцуци. Аз се басирам, че вероятността те да те прекарат е много по-голяма отколкото ти тях.
Питай ме мен колко са "отворени" за документи ... от месеци данъчните ме дърлят за 10К неплатени дългове, защото не ми харесват "хартиите" за доказателство, а съм в правото си. Ако се измъкна ще черпя (не теб де, който ми е под ръка). BTW, последните "хартии" им ги пратих електронно като PDF, нема само батката да е "дигитал". :D
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Пенсиониране в Кебек......

Мнение от klisurov »

Kpetrov написа:... фамилията на омъжените извън Канада дами ...
Учим френски.
Аз съм на социал.
Един колега също.
Един ден идва угрижен.
- Какво става? - питам го аз.
- Спират ми социална. Викат ме утре, защото съм бил измамник. Не знам още за какво иде реч. - отговаря ми той.

След два дена разказва:
Отивам аз, влизам при някаква дама и тя ми обяснява, че не само ми спират социалн, ами даже трябвало да връщам, защото съм бил живял незаконно с две жени.
Едната ходила преди време като моя съпруга и се легитимирала със здравна карта като Петрова, а втората по-късно, също като моя съпруга, с шофьорска книжка като Иванова.
Половин час по-късно жена ми бе там, с двата китапа.
Единият с фамилното име след брака, а втория с моминското - нали задължиха всички да ползват само и единствено моминското.
Ама картата издадена преди разпоредбата, а книжката, след.

Та така, този мой познат трябвало да доказва, че има само една единствена съпруга.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Пенсиониране в Кебек......

Мнение от MrGeek »

Kpetrov написа:Лично преживяване от преди месец. Подновяване здравната карта на съпругата, на гишето - покажете доказателство за фамилията по рождение!!!
Онли ин Кебек!!! При нас такива неща няма - лично преживяване. Нямахме никакви подобни проблеми и аз и съпругата ми. Подновяването на здравните карти направихме по телефона. При това и на двамата картите ни бяха със сгрешени имена (разбира се по тяхна вина).
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Пенсиониране в Кебек......

Мнение от Павел »

MrGeek написа:
Kpetrov написа:Лично преживяване от преди месец. Подновяване здравната карта на съпругата, на гишето - покажете доказателство за фамилията по рождение!!!
Онли ин Кебек!!! При нас такива неща няма - лично преживяване. Нямахме никакви подобни проблеми и аз и съпругата ми. Подновяването на здравните карти направихме по телефона. При това и на двамата картите ни бяха със сгрешени имена (разбира се по тяхна вина).
Не е ли по-удобно да ги обедините с шофьорските книжки? Едно нещо по-малко за подновяване
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Пенсиониране в Кебек......

Мнение от MrGeek »

Павел написа:Не е ли по-удобно да ги обедините с шофьорските книжки? Едно нещо по-малко за подновяване
Когато всичката важна информация ти е в един документ риска е по-голям. Аз лично предпочитам да са ми на различни документи. Подновяването така или иначе е "парче от торта". :)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Пенсиониране в Кебек......

Мнение от roumensp »

MrGeek написа:
Kpetrov написа:Лично преживяване от преди месец. Подновяване здравната карта на съпругата, на гишето - покажете доказателство за фамилията по рождение!!!
Онли ин Кебек!!! При нас такива неща няма - лично преживяване. Нямахме никакви подобни проблеми и аз и съпругата ми. Подновяването на здравните карти направихме по телефона. При това и на двамата картите ни бяха със сгрешени имена (разбира се по тяхна вина).
Какво е това подновяване, след като на нея няма expiration date ? :o Да не са решили да ги заменят с някакви по-модерни ? Иначе знам, че можеш да я обединиш със шофьорската книжка, което и смятам да направя, когато му дойде времето.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Пенсиониране в Кебек......

Мнение от tonny »

Като взех шоф изпит и подадох документи за книжка ме питаха искам ли да е обединена със здр карта и казах защо пък не. Друг е въпроса, че взех изпита от 2-я път и карах известно време без книжка. :rofl:
А даже не знаех, че това чудо има давност. :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Пенсиониране в Кебек......

Мнение от IRA »

MrGeek написа:
Kpetrov написа:Лично преживяване от преди месец. Подновяване здравната карта на съпругата, на гишето - покажете доказателство за фамилията по рождение!!!
Онли ин Кебек!!! При нас такива неща няма - лично преживяване. Нямахме никакви подобни проблеми и аз и съпругата ми. Подновяването на здравните карти направихме по телефона. При това и на двамата картите ни бяха със сгрешени имена (разбира се по тяхна вина).

То и аз нямам, ама не съм си сменяла името. Не знам въобще защо тия хора си сменят имената. Аз сменям шофьорска книжка и медицинска карта едновременно, но са си два различни документа. Подаваш един лист с подпис и евентуално те снимат, получаваш документа по пощата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор