Високо кръвно лекарства

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
peterhde
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юли 08, 2016 7:49 pm

Високо кръвно лекарства

Мнение от peterhde »

Здравейте,
Скоро ще пристигнем в Кбекек.Хипертоник съм.Как се процедира в началото с лични лекари и лекарства ? В смисъл , как да си набавя необходимите лекарства?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Високо кръвно лекарства

Мнение от Kan_Tangra »

Ако ти се занимава, може докато си в Бг да потърсиш доктор Емилова.
С гладуване се оправя хипертония.
Но трябва да се направи под наблюдение, поне първия път.
Имах 1 бивше гадже, баща и имаше високо кръвно и ходи.
От там я научих тая система.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Високо кръвно лекарства

Мнение от IRA »

Първите 3 месеца няма здравна застраховка, така че поне за 3 месеца трябва да си набавиш лекарствата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Високо кръвно лекарства

Мнение от agent Ozo »

Ако мислиш, че проблемът ти е да намериш точните аналози на твоите лекарства, то нямай грижа за това. Тукашните лекари си имат едни дебели справочници, в които е указано търговското наименование в Европа и Америка на всеки цяр.
Направи си официален превод на епикризата от България, за всеки случай. С нея и с лекарствата се вявяваш при първия намерен женералист в клиник сан ранде-ву, който ще ти даде рецепта за тукашните аналози на същите лекарства.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Високо кръвно лекарства

Мнение от miteto »

peterhde написа:Здравейте,
Скоро ще пристигнем в Кбекек.Хипертоник съм.Как се процедира в началото с лични лекари и лекарства ? В смисъл , как да си набавя необходимите лекарства?
Най-добре си вземи запаси за първите 3 месеца, така или иначе ако купиш лекарствата тук ще ти излезе още по-скъпо. Не забравяй да си сложиш и рецептата или някаква докторска бележка при лекарствата, да не вземе да се чуди някой митничар какви са тия хапчета. През тези първи 3 месеца нямаш покритие през държавната здравна каса, ще трябва да си направиш частна медицинска застраховка, но доколкото знам този тип полици не покриват съшествуващи и хронични заболявания. Също така не покриват и цената на лекарства. Та ако е възможно - запаси накуп от БГ за 3 месеца и после тукашен лекар ще ти изпише.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Високо кръвно лекарства

Мнение от 7George »

Няма проблем да си носите колкото си искате опаковки за първо време. Както и да влезете в първата уолк-инг клиника, да почакате малко и доктора да ви препише лекарство (и да му платите за прегледа, ако е през първите месеци). Точно лекарствата за високо кръвно са 1 от колосите, върху които се крепи тукашната здравна система. Ще ви предпишат такива до живот, без здравна застраховка са примерно $50 месечно.

Системата на доктор Емилова е лично пробвана от баща ми успешно преди 10-на години още, но иска време, нагласа и тнт., а вие сте под стрес от пристигането и едва ли ще ви се занимава точно сега.
Embrace your climate change!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Високо кръвно лекарства

Мнение от yahoo »

Не само за първите 3 месеца, а и за повече можете да си вземете лекарството и не би трябвало да имате проблем на границата ако е съпроводено с медицински документ че ви е необходимо. 40 таблетки например Фурантрил за високо кръвно в БГ е само 1.22 лв. а тук най-евтиния му еквивалент е 8 пъти по-скъп. Това е почти нормално за стандарта в Канада, но докато нямате още канадски доходи ще ви се вижда много скъпо.
Публикувай отговор