Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от Panem et Circenses »

ivandaman написа:
roumensp написа:Никак не беше кратко, отне ми над 20 минути онлайн, въпросите бяха над 50.
Странно..
Аз ги попълних преди два дни, защото и аз отлагах (като janyz) и ми почукаха на вратата.
Попълних го за 5 минути и въпросите не бяха много.. Имената, възраста и какви езици говорим (майчини и в къщи)..
И горе долу това беше..
Може би за нас мързеливите да са съкратили въпросника :)
Вече има две форми - къса и подробна - и всичко зависи от късмета ти (???) каква ще ти се падне този път.

До 2010 подробната беше задьлжителна, за преброяването от 2011 тя беше направена "доброволна", но статистиците се разсърдиха че им се връзват ръцете и сега подробната се е върнала като задължителна за някои - не знам какво е съотношението между тях и дали наистина е "рандом" или пък подробната се изпраща предимно на хора, които имат наематели, продали са реал естейт, имат разрешително за оръжие и т. н.
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Питаха ли те дали си visible minority защото ми направи впечатление че този въпрос при мен го нямаше.. Нещо друго по-инвазивно питаха ли? Като "инкъм" и други подобни?
За income изобщо не става дума, защото си го получават наготово от данъчните. Питат неща от типа с какви точно хора живееш (Opposite-sex husband or wife, Same-sex common-law partner, Father, Foster child, ...), къде си роден, дали си White / South Asian / Chinese / Black / Filipino / Latin American / Arab / ..., къде са родени родителите ти, образование, работа (каква, къде, как ходиш на работа), в какво живеете, здравословно състояние и т.н.
Общо-взето full profiling. Ето ти въпросите, ако си любопитен:
https://www12.statcan.gc.ca/nhs-enm/201 ... ns-eng.cfm"
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от ivandaman »

Toва е много по-подробен въпросник от моя, който беше наистина много basic.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от Koko »

janyz написа:Благодаря на всички....... ДОБРЕ ДОШЛИ В < ДЕМОКРАТИЧНА КАНАДА < .......
Преброяване на населението се прави навсякъде - и в демократинчни, и в не толкова демократични държави, какъв е проблема с демокрацията в Канада според тебе?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от janyz »

Има въпроси ,които са нетактични ,например къде и какво работя.......Ами ако в работният ми договор е посочено , че нямам право да обявявам каква е дейността на фирмата и моята персонална такава.....?.
Драги "демократи" , скоро ще започне масово чипиране ,......Знаете ли какво е това изобщо и ще се съгласите ли ????Това е ТОТАЛ контрол , а не " невинно" преброяване на гоите .Айде помислете малко.......
А в много така наречени "недемократични" държави , тази статистика изобщо не задължителна.......
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от roumensp »

В такъв случай ще трябва да се ориентираш към някоя африканска държава, защото и в България участието е задължително.
Чл. 35. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 2010 г.) Лице, което не предостави на преброителите данните по чл. 6 - 8 или предостави неверни данни, се наказва с глоба 120 лв.
Закон за Преброяване 2011
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от MrGeek »

janyz написа:Има въпроси ,които са нетактични ,например къде и какво работя.
Какво и къде работиш е нетактичен въпрос????? При това зададен от държавата? Подобен въпрос може да е нетактичен единствено ако работиш drug dealer или hitman. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от optics »

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от ablood »

janyz написа:Има въпроси ,които са нетактични ,например къде и какво работя....
Не мисля, че целта на едно задължително преброяване е да подхожда "тактично", ама на теб така или иначе не може да ти се угоди.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от Kpetrov »

ivandaman написа:
Kpetrov написа: Друг е въпроса, че много от въпросите са малко бутафория и се повтарят и натрапват.
Какво толкова ги интересува на какъв език говоря в къщи, освен него ползвам ли и други езици вкъщи и какви други езици знам?
Елементарно Уотсън.

Правят ти racial/ethnic profile и добиват представа какви етноси живеят в държавата без да ти задават политическия некоректен (вече) въпрос дали си част от visible minority ..
Да, явно си попълвал съкратената версия. Както Румен вече каза въпросите какъв вид индианец си не бяха пропуснати в пълната версия, това не ме дразни, нито въпроса какъв език говоря вкъщи, но като почнаха и какви други езици знам ми станаха досадни. ;)
Без да се замислям за днешната действителност обаче и възможността за многобройни варианти на отговор, щях да напраскам, че с жена ми сме same sex marriage. :D
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от speedy »

Kpetrov написа: Без да се замислям за днешната действителност обаче и възможността за многобройни варианти на отговор, щях да напраскам, че с жена ми сме same sex marriage. :D
Ами то това е правилния отговор, щото ако жена ти види, че си писал another sex marriage, ще почне да те разпитва коя пък е тази другата и ще ти сложи чип да те следи още преди държавата да се сети...

:)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от Independent »

janyz написа:Има въпроси ,които са нетактични ,например къде и какво работя.......Ами ако в работният ми договор е посочено , че нямам право да обявявам каква е дейността на фирмата и моята персонална такава.....?.
Драги "демократи" , скоро ще започне масово чипиране ,......Знаете ли какво е това изобщо и ще се съгласите ли ????Това е ТОТАЛ контрол , а не " невинно" преброяване на гоите .Айде помислете малко.......
А в много така наречени "недемократични" държави , тази статистика изобщо не задължителна.......
Интересно как от едно преброяване скокна на теория на конспирацията :rofl:
Много филми гледаш
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от Koko »

janyz написа:Има въпроси ,които са нетактични ,например къде и какво работя.......Ами ако в работният ми договор е посочено , че нямам право да обявявам каква е дейността на фирмата и моята персонална такава.....?.
Драги "демократи" , скоро ще започне масово чипиране ,......Знаете ли какво е това изобщо и ще се съгласите ли ????Това е ТОТАЛ контрол , а не " невинно" преброяване на гоите .Айде помислете малко.......
А в много така наречени "недемократични" държави , тази статистика изобщо не задължителна.......
Ето, признавам си - не знам какво е това чипиране, още по-малко съм наясно кога се очаква да започне. Поне ще ни спестили пролема да попълваме формуляри за статистиката?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от optics »

Koko написа: Ето, признавам си - не знам какво е това чипиране, ...
Да не би да е нещо на носа... като Майкъл Джексън?
;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Статистик Канада -нужна ли ние .......?

Мнение от Guinness »

optics написа:
Koko написа: Ето, признавам си - не знам какво е това чипиране, ...
Да не би да е нещо на носа... като Майкъл Джексън?
;)
Нещо такова ще да е


Изображение
Публикувай отговор