Счетоводител в МОНРЕАЛ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Yordan-g
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 5:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Счетоводител в МОНРЕАЛ

Мнение от Yordan-g »

Здравейте съфорумници !
От известно време жена ми завърши Comptabilité d'entreprise (AEC), но няма местен
експерианс и не може да си намери работа въпреки положените усилия в търсене.
Виждам ,че губи кураж и все по-често ми задава въпроса защо емигрирахме.

Ако може някой да помогне ще съм много задължен!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Счетоводител в МОНРЕАЛ

Мнение от ablood »

Не искам да звуча гадно, но явно положените "усилия" не са толкова мотивирани. Познавам 3 български счетоводителки тук и трите не са оставали за дълго без работа, макар че едната я съкратиха веднъж, а другата 2 пъти. В голям Монреал има няколко стотин хиляди фирми и счетоводител с МЕСТНО образование да стои без работа си е негова грешка. Въпрос на напън, ровене, мотивация...

Да но съм полезен, макар и гаден.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Счетоводител в МОНРЕАЛ

Мнение от IRA »

Това въобще не е вярно. Това със съкращенията е доста неподходящ юпример, това са хора с местен опит и контакти. Не може да сравняваш някой който си е намерил работа преди няколко години с човек търсещ работа в момента. Сега е доста по трудно, дори за хора с местен опит. Първата работа се намира най трудно, а в момент на криза си е почти невъзможно. Опитайте се да търаситв работа чрез познати дори и на по ниска заплата. Може да се пробва да работи като доброволец към някоя организация за попълване на даначни декларации, да има нещо като местен опит.
Последно промяна от IRA на Чет Апр 14, 2016 9:52 am, променено общо 1 път.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Счетоводител в МОНРЕАЛ

Мнение от ablood »

Ами преди да бъдат съкратени нали някак са си намерили първата работа?!?

При това 2 от тях започнаха баш по време на кризата. Третата преди няколко години.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Счетоводител в МОНРЕАЛ

Мнение от silvestur »

Добре де, защо винаги, винаги, винаги ще се намери някой да ти начука канчето. Не може ли просто да премълчим, да си наврем емигрантската премъдрост някъде и просто да се опитаме да помогнем, ако можем!
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Счетоводител в МОНРЕАЛ

Мнение от seeker »

silvestur написа:Добре де, защо винаги, винаги, винаги ще се намери някой да ти начука канчето. Не може ли просто да премълчим, да си наврем емигрантската премъдрост някъде и просто да се опитаме да помогнем, ако можем!
Ами не може, силвестре!
Децата ми имат една метална кутия с манивелка - въртиш и най-неочаквано изскача един палячо. Така е и тук. Натрупат се наболели въпроси и хоп аблуд-ът изскача. Приеми, че той (и една друга кака понякога) са бонус към форума.
Другия начин е модераторите да трият неуместните коментари, но явно не са ентусиазирани от това. Не за друго, ами защото някои от тях ще трябва да трият много от своите си писания. В побъркан свят живеем! :tmi:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Счетоводител в МОНРЕАЛ

Мнение от ablood »

Yordan-g написа:Виждам ,че губи кураж и все по-често ми задава въпроса защо емигрирахме.
Понякога малко злобна критика като моята горе е полезна. Аз самият признах, че е гадна.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Счетоводител в МОНРЕАЛ

Мнение от silvestur »

Още преди години, когато преподавах в моето си българско училище, колегата по физическо правеше сравнение между български и най-общо казано "западен" треньор (тогава тези определения бяха все още валидни). Та, българинът по време на състезание казва: "Стегни се!!", другият: "Спокойно, ще се справиш". Малко опростенческо може би, но толкова вярно...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Счетоводител в МОНРЕАЛ

Мнение от ablood »

Тоест за теб "стегни се!" и "спокойно" задължително са различни неща? При някои като спортната стрелба да, но в повечето случай са синоними на "съсредоточи се!"

А в конкретния случай жената е започнала да пили на мъжа си. Той едва ли е пуснал темата във форума от скука.

Аз просто по гадноват начин (сякаш има тактичен) напомних, че с повече мотивация и напън нещата ще се оправят. Не съм и очаквал положителни отзиви.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Счетоводител в МОНРЕАЛ

Мнение от todor73 »

Сигурно и моето мнение ще прозвучи не на место, но мотивацията ми се струва че е малка, и май си личи по това което е цитирал аблъда. Колко св-та е пуснала, колко отговора има, интервюта, за какви позиции... За вкарване на данни за 12 на час е по-лесно в началото.

Ето и един личен пример, жената завърши също АЕС по счетоводство, пусна 10 св-та, ходи на 3 интервюта и без малко да я вземат, но мотивацията и беше малка :) , 3 интервюта за столицата на пюр-лен-а си е много добре, още повече че тук хич няма индустрия, само чиновници. После си намери работа в друга област де и сега кеси на гюме за ревеню кебек банката на кандидати. Да пробва на саита на ревенюто, държавната работа е най-сладка и добре платена, особено за техници, бавно става процедурата, изпити, интервюта, но един път влезе ли, шапка на тояга.

Знам сития на гладния не вярва, но има ли мотивация и търпение всичко става, никои бг не е дошъл с кебекарски опит от БГ, а почти всички си намират работа после.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Счетоводител в МОНРЕАЛ

Мнение от grozdan »

Yordan-g написа:Здравейте съфорумници !
От известно време жена ми завърши Comptabilité d'entreprise (AEC), но няма местен
експерианс и не може да си намери работа въпреки положените усилия в търсене.
Виждам ,че губи кураж и все по-често ми задава въпроса защо емигрирахме.

Ако може някой да помогне ще съм много задължен!
Принципно сега е удачен момент за работа в данъчната сфера. Вкарване и изчисляване на декларации. Добър опит от два-три месеца за начало.
Може обаче да е малко късничко, все пак сме средата на април вече.

Друг вариант е в по-малка фирма, ако уцели добър момент няма да има много конкуренция.
Ако обаче въобще не стига до интервюта въпреки многото подавани св-та, то може да е въпрос на оформление на последното. Такива над 1.5 страници обикновено отиват в кръглата папка.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Счетоводител в МОНРЕАЛ

Мнение от Koko »

Yordan-g написа:Здравейте съфорумници !
От известно време жена ми завърши Comptabilité d'entreprise (AEC), но няма местен
експерианс и не може да си намери работа въпреки положените усилия в търсене.
Виждам ,че губи кураж и все по-често ми задава въпроса защо емигрирахме.

Ако може някой да помогне ще съм много задължен!
Йордане, каква контретна помощ очакваш? Ако очакването е някой да намери работа на жена ти тук от форума, за съжаление това е малко вероятно да стане.
За съжаление наистина е така - намирането на първата работа е най-трудно, след като човек успее веднъж да влезе в професията и почне да трупа опит, нещата се променят, но в момента това едва ли е голямо успокоение. Кажи на жена ти да въоръжи с търпение и упоритост и да продължи да опитва.
Ако искате, пратете ми копие от резюмето й, можеш да махнеш името й, мога евентуално да ви дам някой и друг съвет какво евентуално може да се подобри по него.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Счетоводител в МОНРЕАЛ

Мнение от ablood »

Koko написа:Ако искате, пратете ми копие от резюмето й, можеш да махнеш името й, мога евентуално да ви дам някой и друг съвет какво евентуално може да се подобри по него.
Това ми напомня, че тук е масова практика имигрантите да започват кариерата си с професионални псевдоними. Например когато Хасан Мехмед смени името е резюмето си на Харви МакМед поканите за интервю нарастват двойно. Наистина - - ДВОЙНО. Тази цифра не си я измислям аз.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Счетоводител в МОНРЕАЛ

Мнение от emilcho »

Можете да се обърнете към Emploi Quebec - от там често насочват към организации, които помагат на квалифицирани емигранти да търсят работа по специалността си. Късмет :y:
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Hris4o
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Май 31, 2015 8:08 am

Re: Счетоводител в МОНРЕАЛ

Мнение от Hris4o »

Споделям стратегия, която проработи за мен. Разглеждах обявите на една от агенциите за работа - Рандщад и харесах обявите на определен агент. Свързах се с дамата в ЛинкдИн и обясних, че имам голямо желание да се срещнем, за да и представя кандидатурата си и професионалните си планове. Жената се съгласи веднага и организира интервю. Хареса ме и каза, че ще започне да ме препоръчва на клиенти. Аз естествено нямах големи претенции. Няма и седмица по-късно ме изпрати на интервю за временна работа - 1 месец само. Хората ме харесаха, имайте предвид, че бяха на зор и нямах и много конкуренция (кой иска договор за 1 месец). Започнах и нещата се развиха добре, работих 3 месеца през агенцията и след 3 месец ми предложиха постоянен договор с всички бенефити и т.н. Да не пропусна да отбележа, че става дума за счетоводна работа :) Дано опитът ми да е от полза и успех!
Публикувай отговор