Гатино - работа в Отава

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
hrisito1
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Дек 01, 2014 9:25 am

Гатино - работа в Отава

Мнение от hrisito1 »

Здравейте, искам да попитам запознатите, в случай че жиевя в Гатино, а работя в Отава водя ли се жител на Квебек и данъците от заплата в коя провинция отиват. Интересува ме, тъй като попълних декларация че живея в Квебек, а в последствие трябва да спонсорирам приятелката ми и не искам да имам проблеми с имиграционните, че не отговарям на изискванията заради неспазване на тази декларация.
Благодаря предварително.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Гатино - работа в Отава

Мнение от pumpy »

Не съм специалист, но аз имам сестра (не кръвна), което "живее" в Онтарио и когато й плащам си мисля, че и удържам провинциални данъци според БК, но тя плаща според Онтарио и винаги ми мрънка че има разлика между удържаното и данъчнта й декларация накрая

Тоест, че нищо не казах: важно е къде живееш, а не къде работиш, тоест си жител на Кебек. Имаш ли здравна карта и книжка от Кебек и подаваш ли данъчна декларация в Кебек ?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Гатино - работа в Отава

Мнение от roumensp »

hrisito1 написа:Здравейте, искам да попитам запознатите, в случай че жиевя в Гатино, а работя в Отава водя ли се жител на Квебек и данъците от заплата в коя провинция отиват. Интересува ме, тъй като попълних декларация че живея в Квебек, а в последствие трябва да спонсорирам приятелката ми и не искам да имам проблеми с имиграционните, че не отговарям на изискванията заради неспазване на тази декларация.
Благодаря предварително.
Плащаш данъци и си жител на провинцията, в която е адресът ти на местоживеене. Щом живееш в Гатино, жител си на Квебек и на тях плащаш данъци.
hrisito1
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Дек 01, 2014 9:25 am

Re: Гатино - работа в Отава

Мнение от hrisito1 »

Благодаря за отговорите.Да всички документи ще са ми Квебекски.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Гатино - работа в Отава

Мнение от Ascao »

Привет,
работил съм в Онтарио като жител на Квебек. Единтвения детайл е че работодателя в Онтарио ти удържа данъци според тяхните данъчни ставки. Накрая обаче подаваш квебекарска данъчна декларация и изненадата е неприятна: трябва да доплащаш :@
Препоръчвам ти да си изчислиш какво биха ти удържали ако вземаш същата заплата в Квебек и си заделяй разликата за да не се наложи да вадиш всичко накуп накрая.
Късмет!
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Публикувай отговор