Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Chanliev
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Фев 25, 2004 1:26 pm
Обратна връзка:

Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Мнение от Chanliev »

По телевизията коментираха наличието на радиоктивен газ Радон навсякъде в Кебек. Влиза в къщите от покнатините, при вдишване може да предизвика рак. Мазетата са опасни места за живеене, там може да се натрупа в големи концентрации. Ей къде попаднахме пак?
http://sante.gouv.qc.ca/conseils-et-pre ... iciliaire/"
Живей както желаеш, но не пречи.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Мнение от pumpy »

Дома се инспектира от специалист, монтира се един вентилатор и всичко е ОК. В моя квартал ВСИЧКИ къщи я имат тази система.
А ние попаднахме на място, където тези неща се знаят за разлика от Чернобил и майската манифестация .....
Chanliev
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Фев 25, 2004 1:26 pm
Обратна връзка:

Re: Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Мнение от Chanliev »

Вентилираш от къщи то отива на улицата а там си го дишаме на рахат и спокойствие като на майска манифестация. Ами от марулите дали го вентилират, от картофите, от зеления лук от всички зелени разтения тето го абсорбират радиация кат спортист допинг. Ако знаех преди 10 години немаше да се заседявам въобще тука. Май пак ще летим?
Живей както желаеш, но не пречи.
Chanliev
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Фев 25, 2004 1:26 pm
Обратна връзка:

Re: Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Мнение от Chanliev »

А то пък и "специалист" ми трябва да ми пусне дозиметъра (гайгермюлеровия брояч)!!! :rock:
Живей както желаеш, но не пречи.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Мнение от pumpy »

Chanliev написа:Вентилираш от къщи то отива на улицата а там си го дишаме на рахат и спокойствие като на майска манифестация. Ами от марулите дали го вентилират, от картофите, от зеления лук от всички зелени разтения тето го абсорбират радиация кат спортист допинг. Ако знаех преди 10 години немаше да се заседявам въобще тука. Май пак ще летим?
Майна много е сложно да ти го обясня - по-добре отивай да оправяш България, там радиационен фон НЯМА, там е само патриотизъм
Chanliev
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Фев 25, 2004 1:26 pm
Обратна връзка:

Re: Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Мнение от Chanliev »

Майна ва викаш на някой друг. За теб може да ти е сложно, но на мен си ми е пределно ясно. Кат не го разбираш няма смисъл да продължаваш.
Живей както желаеш, но не пречи.
Chanliev
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Фев 25, 2004 1:26 pm
Обратна връзка:

Re: Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Мнение от Chanliev »

Радиационен фон има навсякъде по света.
Живей както желаеш, но не пречи.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Мнение от pumpy »

Chanliev написа:Майна ва викаш на някой друг. За теб може да ти е сложно, но на мен си ми е пределно ясно. Кат не го разбираш няма смисъл да продължаваш.
:y:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Мнение от Ivan1007 »

Chanliev написа:А то пък и "специалист" ми трябва да ми пусне дозиметъра (гайгермюлеровия брояч)!!! :rock:
Като не ти трябва специалист би ли ми обяснил как с Гайгер-Мюлеров брояч ще измериш радиоактивността дължаща се на радон само и ще я отделиш от сумарната радиоактивност в мазетото ти да речем.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Мнение от Bistra »

Атом отляво, атом отдясно!...Напомня ми за онази простотия военното обучение...Та правиме си фън ше знаиш. Фърляме се ту у лево, ту у десно да запушваме дупките на талашитките. :party: :rock: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Мнение от optics »

Братовчед на Миеле ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Мнение от pumpy »

Вчера на фейса видях следното, постнато от една приятелка:

" Please do not confuse your Google search with my medical degree"

Та горното казано, може ли всички да сме "пенкелер майстори" да му се невиди. Аз вярвам, че къщата ми е минала правилната инспекция и инсталацията монтирана там е с определена цел и всичко е ОК.
Аз между другото по улици не ходя, а си карам колата , но това е друг разговор ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Мнение от optics »

Chanliev написа:Вентилираш от къщи то отива на улицата а там си го дишаме на рахат и спокойствие като на майска манифестация. Ами от марулите дали го вентилират, от картофите, от зеления лук от всички зелени разтения тето го абсорбират радиация кат спортист допинг. Ако знаех преди 10 години немаше да се заседявам въобще тука. Май пак ще летим?
Chanliev ти зорлем на луд ли се правиш или наистина мислиш че радона по някакви причини е харесал да се въди предимно в Онтарио ?
Къде ще летиш ???
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Мнение от klisurov »

Извинявай за тъпия въпрос: Града ли визираш или цялата провинция?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Радиоактивен газ РАДОН в Кебек?

Мнение от optics »

Не знам той какво визира, аз просто не исках да пиша кой му е града.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор