ШОФЬОРИ ЗА КАЛИФОРНИЯ И ФЛОРИДА

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
valka_m
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 9:55 pm

ШОФЬОРИ ЗА КАЛИФОРНИЯ И ФЛОРИДА

Мнение от valka_m »

Шофьори клас 1 за работа тим и сингъл за Калифорния и Флорида-на тим 0,46 на миля и 0,44 на сингъл. За повече информация:(514) 621-9039.
Аватар
Мъхеста Брада
Изгонен от форума
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2015 11:04 am
Местоположение: MTR
Обратна връзка:

Re: ШОФЬОРИ ЗА КАЛИФОРНИЯ И ФЛОРИДА

Мнение от Мъхеста Брада »

valka_m написа:Шофьори клас 1 за работа тим и сингъл за Калифорния и Флорида-на тим 0,46 на миля и 0,44 на сингъл. За повече информация:(514) 621-9039.
Това ще рече че на тим на човек се пада 0,23 цента, което прави среден чек от порядъка 1700,00 CAD ако се кара до Калифорния за 1 седмица отиване и връщане. От тях се махат 15% защото за да се работи като такъв предварително трябва всеки да си е регистрирал INC. Та INC-а трябва да върне таксите от 15 % на държавата, и после като човека си вземе парите от фирмената сметка в личната се маxат още 15% данък певчалба. Освен това по близо 800,00 - 1000,00 на година за счетоводител.
Та за да има смисъл всичко това трябва да се правят по 3 курса на месец.
Стандартно на тим се дават 0,50 цента на миля.

Ако си симгъл е още по-зле. До Калифорния отиване и връщане са 2 седмици, а парите са с 2 цента по-малко. Освен това няма да могат да се изкарват същите пари като тим въпреки че е уж приблизително двойно (-0,02 цента).

Освен това се не се казва колко плащате рекапването и колко давате на повече от 1 разтоварване или товарене. Стандартно е по 50,00 CAD

Освен това при вас трябва да се говори освен френски и английски ..... и руски.
Ено Рауд: Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: ШОФЬОРИ ЗА КАЛИФОРНИЯ И ФЛОРИДА

Мнение от miteto »

Мъхеста Брада написа:
valka_m написа:Шофьори клас 1 за работа тим и сингъл за Калифорния и Флорида-на тим 0,46 на миля и 0,44 на сингъл. За повече информация:(514) 621-9039.
Това ще рече че на тим на човек се пада 0,23 цента, което прави среден чек от порядъка 1700,00 CAD ако се кара до Калифорния за 1 седмица отиване и връщане. От тях се махат 15% защото за да се работи като такъв предварително трябва всеки да си е регистрирал INC. Та INC-а трябва да върне таксите от 15 % на държавата
Чакай, чакай. HST се връща на държавата, ама преди това INC-а ги начислил тези 15% отгоре на сумата за извършена услуга във фактурата (т.е. отгоре на $1700).
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Re: ШОФЬОРИ ЗА КАЛИФОРНИЯ И ФЛОРИДА

Мнение от Дякон Игнатий »

Предлаганите пари са добри така,че ако някой иска да бачка да се хваща.
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
Мъхеста Брада
Изгонен от форума
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2015 11:04 am
Местоположение: MTR
Обратна връзка:

Re: ШОФЬОРИ ЗА КАЛИФОРНИЯ И ФЛОРИДА

Мнение от Мъхеста Брада »

miteto написа:Чакай, чакай. HST се връща на държавата, ама преди това INC-а ги начислил тези 15% отгоре на сумата за извършена услуга във фактурата (т.е. отгоре на $1700).
Ще се опитам да обясня не защото казвам че е хубаво или лошо а за да може всеки да си прави сметката.
Та .....

1700
- 15% дето INC-а трябва да ги върне на държавата
- от това което остане данък не трябва да се плаща ако парите стоят във фирмената сметка. Но ако си ги вземе шофьора са още -15%
- освен това средно по 85-90 долара средно на месец за счетоводител на края на годината
- надяваме се шофьора да няма дете, което ходи на детска градина ..... защото тогава не само че детските ще му се стопят, но и ще почне да плаща по 800 на месец за градина.
- освен това жената на шофьора какво ще прави сам сама с малко дете цяла седмица.

Общо взето както Дякон Игнатий казва парите са добри .... но с тях идват и добри раззходи ..... та реалната представа е след като се плати всчко, какво остава и заслужава ли си.
Ено Рауд: Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: ШОФЬОРИ ЗА КАЛИФОРНИЯ И ФЛОРИДА

Мнение от pumpy »

Мъхеста Брада написа: Общо взето както Дякон Игнатий казва парите са добри .... но с тях идват и добри раззходи ..... та реалната представа е след като се плати всчко, какво остава и заслужава ли си.
Е добре де, има ли работа където има само добри приходи и няма разходи ?
Аватар
Мъхеста Брада
Изгонен от форума
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2015 11:04 am
Местоположение: MTR
Обратна връзка:

Re: ШОФЬОРИ ЗА КАЛИФОРНИЯ И ФЛОРИДА

Мнение от Мъхеста Брада »

pumpy написа: Е добре де, има ли работа където има само добри приходи и няма разходи ?
Това също е добър въпрос.
Проблем с товарите от Монреал за Калифорния или Флорида няма. Товари кокото щеш. Проблема обаче е обратно.
Като пример ще дам че края на юли и целия август във Калифорния се чака средно между 7 и 10 дни преди да се получи товар. Та през това време камиона седи на тръкстоп и ..... шофьора пари не печели. Сега от средата на декември до средата на януари пак се чака.
Всичко опира до това до колко собственика на камионите е блисък с работниците в отдела логистика които разпределят товарите. Много често в играта влизат разни бутилки от безмитния. Абе балканска работа.
Ено Рауд: Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: ШОФЬОРИ ЗА КАЛИФОРНИЯ И ФЛОРИДА

Мнение от Pavel M »

Мъхеста Брада написа:
pumpy написа: Е добре де, има ли работа където има само добри приходи и няма разходи ?
Това също е добър въпрос.
Проблем с товарите от Монреал за Калифорния или Флорида няма. Товари кокото щеш. Проблема обаче е обратно.
Като пример ще дам че края на юли и целия август във Калифорния се чака средно между 7 и 10 дни преди да се получи товар. Та през това време камиона седи на тръкстоп и ..... шофьора пари не печели. Сега от средата на декември до средата на януари пак се чака.
Всичко опира до това до колко собственика на камионите е блисък с работниците в отдела логистика които разпределят товарите. Много често в играта влизат разни бутилки от безмитния. Абе балканска работа.

пълни глупости мен.явно не си от бранша
калифорния е единственният стейт в който товар се взема 2 часа преди последното ти деливъри
правя едно условно уточнение да караш рифер/хладилник/,но 95% от транспортните фирми карат такива защото целта на бизнеса им е не да закарат нещо до калифорния ,а да откарат нещо за канада
а това нещо е плод и зеленчук и за да го откарат до канада даже могат и да пътуват празни до калиф.
няма такива филми със сезонноста на селскостопанската реколта,там е целогодишно,садиш береш и дупки няма,ако няма да е грозде ще е арпаджик,всичко което го виждаш в супер Ц и лоблаус идва от там ,само за картофите се ходи в Айдахо.ако има някаква дупка се ходи до юма , ногалес и ларедо да се товари плод зеленчук от Мексико он бонд

така,че да се чака за товар от Кал за Кан по една седмица ми звучи като научна фантастика.подкрепено от личен опит
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Мъхеста Брада
Изгонен от форума
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2015 11:04 am
Местоположение: MTR
Обратна връзка:

Re: ШОФЬОРИ ЗА КАЛИФОРНИЯ И ФЛОРИДА

Мнение от Мъхеста Брада »

Явно не си в бранша ти.
- И децата знаят че август когато температурите удрят близо 50С в Калифорния нищо не разте защото просто изгаря.
- И децата знаят че в калифорния голям % са мексиканци и като запразнуват от 15 декември до средата или края на януари да не ги търсиш.

Ама ти едва ли ще научиш колкото децата. Като ти гледам описанието под името явно ти си форумния шут и ставаш само за да разсмиваш хората тук.
Ено Рауд: Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: ШОФЬОРИ ЗА КАЛИФОРНИЯ И ФЛОРИДА

Мнение от Pavel M »

Мъхеста Брада написа:Явно не си в бранша ти.
- И децата знаят че август когато температурите удрят близо 50С в Калифорния нищо не разте защото просто изгаря.
- И децата знаят че в калифорния голям % са мексиканци и като запразнуват от 15 декември до средата или края на януари да не ги търсиш.

Ама ти едва ли ще научиш колкото децата. Като ти гледам описанието под името явно ти си форумния шут и ставаш само за да разсмиваш хората тук.
кво да ти кажа освен,че си пълна скръб.пишеш пълни глупости дочути от тук и от там
бил ли си някога в калиф,ако си бил трябва да знаеш че арпаджика не го берат в мухаве ,а си има едни други места
ко ме питаш от де ги знам тия неща,ми знам ги.1 год въртях геврека от бейкърсфийлд до Салинас и на обратно
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Мъхеста Брада
Изгонен от форума
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2015 11:04 am
Местоположение: MTR
Обратна връзка:

Re: ШОФЬОРИ ЗА КАЛИФОРНИЯ И ФЛОРИДА

Мнение от Мъхеста Брада »

Pavel M написа:.....ко ме питаш от де ги знам тия неща,ми знам ги.1 год въртях геврека от бейкърсфийлд до Салинас и на обратно
Аааааа ми така да беше казал бе човек. А аз ти се връзвам. Че то с 1 година стаж няма да те вземат и за 0,05 цента на миля.
Явно бая си неопитен. Като стажа ти стане двуцифрено число тогава ще седна с теб да споря.
Много ми е интересно сега по Коледа кой ще ти бере в Мухаве .... ама карай де. Теб практика те чака.
Ено Рауд: Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: ШОФЬОРИ ЗА КАЛИФОРНИЯ И ФЛОРИДА

Мнение от Pavel M »

Мъхеста Брада написа:
Pavel M написа:.....ко ме питаш от де ги знам тия неща,ми знам ги.1 год въртях геврека от бейкърсфийлд до Салинас и на обратно
Аааааа ми така да беше казал бе човек. А аз ти се връзвам. Че то с 1 година стаж няма да те вземат и за 0,05 цента на миля.
Явно бая си неопитен. Като стажа ти стане двуцифрено число тогава ще седна с теб да споря.
Много ми е интересно сега по Коледа кой ще ти бере в Мухаве .... ама карай де. Теб практика те чака.

карай да върви.мен не ми пука.в калифорния съм срал преди 10 години а ти сега ядеш
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Мъхеста Брада
Изгонен от форума
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2015 11:04 am
Местоположение: MTR
Обратна връзка:

Re: ШОФЬОРИ ЗА КАЛИФОРНИЯ И ФЛОРИДА

Мнение от Мъхеста Брада »

Pavel M написа:в калифорния съм срал преди 10 години
Като гледам не си спирал въпреки че вече не си там .... !
Ено Рауд: Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада
Публикувай отговор