Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от IFF »

Kan_Tangra написа:
silvestur написа: Супер ми е гот да се съберем с приятели "на готвене" и да си лумпенясваме в задния двор през лятото. Леко се смутих обаче, щото оказва се, че е малко еснафско ли, що ли...А и бирата ми е от коцко...Както и да е, равносметката показва, че все още има хора със запазен вкус към живота по зададените от Тангра критерии. А цените на полетите и хотелските стаи си ги проверяват и американците, и французите и най-вече германците, стига твоите критерии за средна класа, Тангра, да не са пичовете от Уестмаунт (Павка, ще прощаваш), щото тук бихме влезли в лек спор.
Разбира се, че не е еснафско!
Еснафско е, ако само това правиш, и нищо, ама нищо друго!
Иначе е в топ най-готините неща за правене.

Мойта бира също е от коцко! Не съм чак толкова прос'!
Стела и тук там хайнекен.
Но един път седмично обичам да пийна и по някой гинес в задния двор на 'айриш ембъси', а и на други подобни. И не ми се свиди да платя паркинга на даунтауна. Ако ще и 20 кинта да е.
Пия си и много яко еспресо у дома, но много обичам уикендите да изпия и по едно кафе навън, на някой старбъкс с тераска отвън на центъра, и хем се препека на слънце, хем да разменя някой поглед и усмивки с някоя млада и красива студентка, хем и е по-различно и разнообразно от това да си седя вечно у дома.
И ако това, да ида на кафе 1 път в седмицата ме прави 'като българите от България', дето 'само киснат по кафетата', 'и само пушат цигари' то нека съм такъв, па макар и никога в живота си да не съм пушил!
Та кой говори негативно, не знам! Но аз за България съм прочел мнооого повече негативни постинги!
За това става въпрос. Иначе нищо лошо! Хората са най-различни. И дали хората са изцяло честни спрямо себе си и спрямо останалите!
Ми ти нямаш деца бе пич, мислиш ли че и на нас не ни се излиза на кафенце и биричка. Ама се съобразяваме с тях и ходим на други места, за които ти не си и чувал.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от yahoo »

IFF написа:Ми ти нямаш деца бе пич, мислиш ли че и на нас не ни се излиза на кафенце и биричка. Ама се съобразяваме с тях и ходим на други места, за които ти не си и чувал.
Точно за да има деца и семейство се налага да излезе навън и затова се разминава по разбирания с тези които вече са минали по този път и сега приоритетите им са други. Много от описаните неща нямат много общо със субективното усещане за "успял", което се мени през целия ни живот и дефинициите не са общовалидни. Ако в понятието успял се включва да можем да си позволим всичко което ни се иска то аз още не познавам такъв човек. Затова се въвеждат приоритети на желанията и понеже желанията и приоритетите им са различни за всеки то цялото понятие за успял става прекалено субективно.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от Kan_Tangra »

И к'во излиза? 'Успелите' в една от първите държави по стандарт в света, като имат деца, не могат да си позволят 1 кафе в месеца!?
Баси 'стандарта', баси 'успелостта', баси амбициите за развитие.

И отново не говорим за пари, а за живот, свобода!
Свободата ... бате Санчо, никаква я няма! Ово е стандарт! ;)

И след това се огъват и извъртат по всички параграфи и от 100 кладенеца вода ще донесат, само и само за да твърдят, че уж получават по 10к на месец семейно, а нямат 2 лева за 1 кафе в месеца.

За мен успял човек е 'СВОБОДЕН' преди всичко!!!
Това не пречи да си има семейство и да си гледа децата.
Щом ти ТЕЖИ, да плащаш разходите на децата си, как може да говорим за свобода и успялост!?
Ако в тая развита държава, с такова развито и евтино образование децата ти не могат сами да се погрижат за себе си, и трябва ти целия си живот и смисъла му да ги ползваш за оправдание, че 'живееш за децата си', за какво си говорим? Нима е толкова трудно децата да учат в университет, да си купят къща и да успеят, че се налага и ти цял живот да служиш на тая цел!?

Сега разбирам защо някои тук са такива фенове на соца. И там се раздаваха панелки на всеки селянин, а и на децата по-късно, и там образованието за децата беше платено и осигурено. Какво му трябва повече на човек!? (риторичен въпрос)
Явно това е екзистенциалната мечта и смисъл на живота!
Не се впрягайте, пиша си!
8) ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от myhata II »

Тангра кога ще пуснеш темата "В името на бунгалото и вещите !" ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от yahoo »

Kan_Tangra написа:Не се впрягайте, пиша си!
Не се впрягаме, но въпроса изобщо не опира до няколкото долара за нещо си. Аз също не съм си мислил, че за години наред ще си сменя приоритетите на излизанията и те ще се определят там където на малката ми дъщеря предимно и е интересно, а не толкова на мен или майка и. Какво би правило едно малко дете редовно в кафене? Понякога е много сложно и уж имаме свобода и средства да направим почти всичко, а някак си приоритетите се променят и не винаги става точно това което на теб ти се иска. Признавам си го - поне за мен е така.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от scoubidou »

Kan_Tangra написа:И к'во излиза? 'Успелите' в една от първите държави по стандарт в света, като имат деца, не могат да си позволят 1 кафе в месеца!?
Баси 'стандарта', баси 'успелостта', баси амбициите за развитие.

И отново не говорим за пари, а за живот, свобода!
Свободата ... бате Санчо, никаква я няма! Ово е стандарт! ;)

И след това се огъват и извъртат по всички параграфи и от 100 кладенеца вода ще донесат, само и само за да твърдят, че уж получават по 10к на месец семейно, а нямат 2 лева за 1 кафе в месеца.

За мен успял човек е 'СВОБОДЕН' преди всичко!!!
Това не пречи да си има семейство и да си гледа децата.
Щом ти ТЕЖИ, да плащаш разходите на децата си, как може да говорим за свобода и успялост!?
Ако в тая развита държава, с такова развито и евтино образование децата ти не могат сами да се погрижат за себе си, и трябва ти целия си живот и смисъла му да ги ползваш за оправдание, че 'живееш за децата си', за какво си говорим? Нима е толкова трудно децата да учат в университет, да си купят къща и да успеят, че се налага и ти цял живот да служиш на тая цел!?

Сега разбирам защо някои тук са такива фенове на соца. И там се раздаваха панелки на всеки селянин, а и на децата по-късно, и там образованието за децата беше платено и осигурено. Какво му трябва повече на човек!? (риторичен въпрос)
Явно това е екзистенциалната мечта и смисъл на живота!
Не се впрягайте, пиша си!
8) ;)
Сещам се нещо от фейса за ергените - ''Когато си вечер сам в къщи, това за някои е самота, а други го наричат свобода.'' :rofl:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:И к'во излиза? 'Успелите' в една от първите държави по стандарт в света, като имат деца, не могат да си позволят 1 кафе в месеца!?
Тангра, хората с деца си "позволяват" много повече от биричка и кафе - аз лично имам бюджет от 350 кинта на месец за училищата на децата - разни сникми, екскурзии, парита, материали и каквото можеш да се сетиш и/или да не сетиш. И което е интересно, бюджета винаги се използва на годишна база. Колко бири и старбъкса са това, правил ли сметката ?
И един ден когато са в колеж, тези 350 кинта на месец пак ще са си "мой", но до тогава имам отговорности и задължения.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от Pavel M »

Kan_Tangra написа:И к'во излиза? 'Успелите' в една от първите държави по стандарт в света, като имат деца, не могат да си позволят 1 кафе в месеца!?
Баси 'стандарта', баси 'успелостта', баси амбициите за развитие.

И отново не говорим за пари, а за живот, свобода!
Свободата ... бате Санчо, никаква я няма! Ово е стандарт! ;)

И след това се огъват и извъртат по всички параграфи и от 100 кладенеца вода ще донесат, само и само за да твърдят, че уж получават по 10к на месец семейно, а нямат 2 лева за 1 кафе в месеца.

За мен успял човек е 'СВОБОДЕН' преди всичко!!!
Това не пречи да си има семейство и да си гледа децата.
Щом ти ТЕЖИ, да плащаш разходите на децата си, как може да говорим за свобода и успялост!?
Ако в тая развита държава, с такова развито и евтино образование децата ти не могат сами да се погрижат за себе си, и трябва ти целия си живот и смисъла му да ги ползваш за оправдание, че 'живееш за децата си', за какво си говорим? Нима е толкова трудно децата да учат в университет, да си купят къща и да успеят, че се налага и ти цял живот да служиш на тая цел!?

Сега разбирам защо някои тук са такива фенове на соца. И там се раздаваха панелки на всеки селянин, а и на децата по-късно, и там образованието за децата беше платено и осигурено. Какво му трябва повече на човек!? (риторичен въпрос)
Явно това е екзистенциалната мечта и смисъл на живота!
Не се впрягайте, пиша си!
8) ;)


:y:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от klisurov »

Kan_Tangra написа:Нима е толкова трудно децата да учат в университет, да си купят къща и да успеят ...
Ами едното е на 17 и учи в Marianopolis College ($6'000 годишно), а другото на 11 и навярно ще ходи в Collège Jean-de-Brébeuf ($5'000 годишно). Учебници, активитета и т.н. са отделно. Сещаш ли се що бира е това ;)
Не знам за теб, но според мен, на тази възраст им е рано да работят. А и стипендия (на голямото) не дават, щото доходите ни били над незнамсиколко.
И за пореден път: На 50 критериите за удоволствие/приятно изкарваме са различни от тези на 20.

ПП
Впрочем, преди време тук имаше и Успял, и Преуспял.
Аз лично не се имам за успял.
Просто удовлетворен.
Удовлетворен от начина на живот, който имаме тук. След като в БГ на два пъти създадохме дом от жилище, сега отново успяхме. А на 50 дом, където семейството се събира вечер, значи много повече от който и да е ресторант с "бели покривки".
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от plamsht »

Kan_Tangra написа:И к'во излиза? 'Успелите' в една от първите държави по стандарт в света, като имат деца, не могат да си позволят 1 кафе в месеца!?
Баси 'стандарта', баси 'успелостта', баси амбициите за развитие.

И отново не говорим за пари, а за живот, свобода!
Свободата ... бате Санчо, никаква я няма! Ово е стандарт! ;)

И след това се огъват и извъртат по всички параграфи и от 100 кладенеца вода ще донесат, само и само за да твърдят, че уж получават по 10к на месец семейно, а нямат 2 лева за 1 кафе в месеца.

За мен успял човек е 'СВОБОДЕН' преди всичко!!!
Това не пречи да си има семейство и да си гледа децата.
Щом ти ТЕЖИ, да плащаш разходите на децата си, как може да говорим за свобода и успялост!?
Ако в тая развита държава, с такова развито и евтино образование децата ти не могат сами да се погрижат за себе си, и трябва ти целия си живот и смисъла му да ги ползваш за оправдание, че 'живееш за децата си', за какво си говорим? Нима е толкова трудно децата да учат в университет, да си купят къща и да успеят, че се налага и ти цял живот да служиш на тая цел!?

Сега разбирам защо някои тук са такива фенове на соца. И там се раздаваха панелки на всеки селянин, а и на децата по-късно, и там образованието за децата беше платено и осигурено. Какво му трябва повече на човек!? (риторичен въпрос)
Явно това е екзистенциалната мечта и смисъл на живота!
Не се впрягайте, пиша си!
8) ;)
Навсякъде е хубаво като имаш парици(т.е. свободно ти е около врата)...
Иначе е като в приказката за малката кибритопродавачка - глееда през запотеното стъкло как си живеят хорицата ;)
Може и културен шок да е - представи си в Бургас да си програмист с тукашна заплата.На местните им е мъчно за реката и кръчмите по Crescent Street ако идат на друго място най-вероятно.Гледах един филм с един от съфорумците в главната роля.
Едно семейство от Монреал - мъжът е българин а жената квебекарка, отварят ресторант в София и тя се оплака, че и липсва реката.Един бивш колега, родом от Монреал ми сподели, че като ходил в Торонто много грозно му се видяло разнообразието от архитектурни стилове :D ...Ама хора разни.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от Странджата »

klisurov написа:
Kan_Tangra написа:Нима е толкова трудно децата да учат в университет, да си купят къща и да успеят ...
Ами едното е на 17 и учи в Marianopolis College ($6'000 годишно), а другото на 11 и навярно ще ходи в Collège Jean-de-Brébeuf ($5'000 годишно). Учебници, активитета и т.н. са отделно. Сещаш ли се що бира е това ;)
Не знам за теб, но според мен, на тази възраст им е рано да работят. А и стипендия (на голямото) не дават, щото доходите ни били над незнамсиколко.
И за пореден път: На 50 критериите за удоволствие/приятно изкарваме са различни от тези на 20.

ПП
Впрочем, преди време тук имаше и Успял, и Преуспял.
Аз лично не се имам за успял.
Просто удовлетворен.
Удовлетворен от начина на живот, който имаме тук. След като в БГ на два пъти създадохме дом от жилище, сега отново успяхме. А на 50 дом, където семейството се събира вечер, значи много повече от който и да е ресторант с "бели покривки".
:y: Аз кафе не пия,по дискотеки и в първа младост не ходех,заради музикалните изпълнения,много ходехме на палатка край морето,понякога му казвах,, на чувал,,щото нямаше и една палатка,по планините скитахме,последните години преди да дойда тук се запалих по народни песни-Копривщица,Рожен...незабравимо!Сега имам други приоритети,всичко с времето си.Сега нито поляните край морето са същите,нито планинските хижи,вече едва ли ще правя същите изпълнения по реки и езера!Кой знае,един ден може и кафе да пропия и по ресторанти да проходя :) Та мисълта ми е,за много хора Канада е един последващ етап в живота,след буйната младост.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от IFF »

Kan_Tangra написа:И к'во излиза? 'Успелите' в една от първите държави по стандарт в света, като имат деца, не могат да си позволят 1 кафе в месеца!?
Баси 'стандарта', баси 'успелостта', баси амбициите за развитие.

И отново не говорим за пари, а за живот, свобода!
Свободата ... бате Санчо, никаква я няма! Ово е стандарт! ;)

И след това се огъват и извъртат по всички параграфи и от 100 кладенеца вода ще донесат, само и само за да твърдят, че уж получават по 10к на месец семейно, а нямат 2 лева за 1 кафе в месеца.

За мен успял човек е 'СВОБОДЕН' преди всичко!!!
Това не пречи да си има семейство и да си гледа децата.
Щом ти ТЕЖИ, да плащаш разходите на децата си, как може да говорим за свобода и успялост!?
Ако в тая развита държава, с такова развито и евтино образование децата ти не могат сами да се погрижат за себе си, и трябва ти целия си живот и смисъла му да ги ползваш за оправдание, че 'живееш за децата си', за какво си говорим? Нима е толкова трудно децата да учат в университет, да си купят къща и да успеят, че се налага и ти цял живот да служиш на тая цел!?

Сега разбирам защо някои тук са такива фенове на соца. И там се раздаваха панелки на всеки селянин, а и на децата по-късно, и там образованието за децата беше платено и осигурено. Какво му трябва повече на човек!? (риторичен въпрос)
Явно това е екзистенциалната мечта и смисъл на живота!
Не се впрягайте, пиша си!
8) ;)
Искрено се забавлявах на това, което си написал :D Отдалеч си личи че нямаш деца. Това което не достига, когато имаш малки деца е времето, просто няма откъде да го вземеш, вечер докато напишем с тях домашните и ги сложим да спят и станало 9 часа, уикенда е само два дена, и те чакат да ги заведем някъде, ама те бира не пият, пък и заведението трябва да се избира, къде има място да търчат когато ги хване съклета. Трябва да се ходи все някаква дреха да им се купува, за супера да не говорим, намразил съм го пазаруването, не искам да видя магазин. А като отидеш някъде без тях постоянно се оглеждаш, защото си мислиш че си ги загубил някъде. Такива ми ти работи, семейни.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от Marto »

Kan_Tangra написа:
Като абсолютна стойност, все още Канада има повече средна класа. Примерно 10 ина 20%.
:rofl:

Между другото, поне за САЩ, но предполагам важи и за Канада:
Costco shoppers spend so much because they can. The average member is a college educated homeowner earning nearly a hundred grand a year, twice the national average.
Хората се опитват да ти обяснят, че с времето приоритетите им се променят. Това, че не могат да си позволят едно кафе си си го наумил ти. И странно как арабите, от които по принцип много обичаш да се оплакваш, имат подобни на твоите предпочитания. Аз пак ще ти кажа, че колкото и да не ти харесва, манталитета ти е много близък до техния.
Kan_Tangra написа: хем да разменя някой поглед и усмивки с някоя млада и красива студентка
Може би да са ти отвърнали някоя друга неловка усмивка, мислейки "why is this creepy old guy staring at me".
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от klisurov »

Marto написа:
Kan_Tangra написа: ...
Хората се опитват да ти обяснят, че с времето приоритетите им се променят.
Днес съм тук. Безплатно е, но не затова съм тук, а защото предпочитанията са ми други.

Успяхме да "избягаме" от децата и сега се стряскаме къде ги изгубихме.
Впрочем, опитваме се да развиваме подобни вкусове и у тях, за което Монреал определено ни помага.

BTW аз тук чалми и забрадки не виждам, както и черни.
За съжаление, младежите се броят на пръсти.

http://ville.montreal.qc.ca/portal/page ... herche.cal"
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Бъдещи емигранти в Квебек (може би) !?

Мнение от Kan_Tangra »

Marto написа:
Kan_Tangra написа:
Като абсолютна стойност, все още Канада има повече средна класа. Примерно 10 ина 20%.
:rofl:

Между другото, поне за САЩ, но предполагам важи и за Канада:
Costco shoppers spend so much because they can. The average member is a college educated homeowner earning nearly a hundred grand a year, twice the national average.
Хората се опитват да ти обяснят, че с времето приоритетите им се променят. Това, че не могат да си позволят едно кафе си си го наумил ти. И странно как арабите, от които по принцип много обичаш да се оплакваш, имат подобни на твоите предпочитания. Аз пак ще ти кажа, че колкото и да не ти харесва, манталитета ти е много близък до техния.
Kan_Tangra написа: хем да разменя някой поглед и усмивки с някоя млада и красива студентка
Може би да са ти отвърнали някоя друга неловка усмивка, мислейки "why is this creepy old guy staring at me".
Като минаваш през Монреал, обади ми се, и ела да видиш как стават тези работи, за да не говориш измислици!
Точно тая вечер се връщам с 3 нови телефона на млади и красиви мадами.
Крипи олд гай може да си ти, но не ми приписвай качества, без да се познаваме .. ! 8) ;)
Аз лично не се заяждам с теб, не започвай ти с мен! Иначе пак ще ме трият модераторите ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор