Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Sote
Мнения: 184
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 3:59 pm
Местоположение: Aeroporta na Montreal

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от Sote »

Според мен ако си женен или има с теб жена питай нея .Това е истината ...Иначе всеки си хвали района дето си е избрал.А и зависи кой от двата езика ти е любим за да избереш в коя част да отидеш.УСПЕХ !
"В живота не винаги можем да имаме това, което искаме,но нищо не се знае"
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от ablood »

Sote написа:Иначе всеки си хвали района дето си е избрал.
Всъщност повечето съфорумници са достатъчно обективни и с отворено съзнание. "Всеки" е твърде пресилено.

Аз лично първо търсих къща на западния остров, но в ценовия ми обхват бяха само дърти боклуци, та се налага ежедневно да пресичам мостове за да идвам в Монреал. Не мога да изтъкна нито едно предимство на Фабревил пред Къркланд (освен цената).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от yahoo »

ablood написа:Аз лично първо търсих къща на западния остров, но в ценовия ми обхват бяха само дърти боклуци, та се налага ежедневно да пресичам мостове за да идвам в Монреал. Не мога да изтъкна нито едно предимство на Фабревил пред Къркланд (освен цената).
Много по-добре е да не си прекалено далеч от работата си защото връщането в къщи ще изглежда че е само за да спиш там. Имам няколко приятели които се наложи да продават къщи и да се местят след години по-близо до работата си за да им остане все пак и малко свободно време, а не да го прекарват на работа и по пътя. Особено когато с годините им нарастне дохода, а усещането им е че са попаднали в капан. А нещата се усложняват допълнително и когато децата малко порастнат и трябва да ги карат до доста далечно добро училище. Цените обаче в по-търсените райони са убийствено високи. Твърдо мисля че са нереално надути, но не очаквам много да паднат през следващите години. Така че напълно разбираем е компромиса който си направил да спестиш пари срещу по-малко свободно време.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от Kan_Tangra »

Sote написа:Според мен ако си женен или има с теб жена питай нея .Това е истината ...!
А след това направи точно обратното!
.. арабска поговорка!
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от Independent »

yahoo написа:Цените обаче в по-търсените райони са убийствено високи. Твърдо мисля че са нереално надути, но не очаквам много да паднат през следващите години. Така че напълно разбираем е компромиса който си направил да спестиш пари срещу по-малко свободно време.
Когато ние си търсехме къща, цена от половин милион в нашия район беше напълно нормална. Тия дни гледам, че нашия съсед си е пуснал неговата за двойно повече, отколкото я взехме нашата. Потенциални купувачи - не спряха тоя уикенд.
Ще видин колко време ще се задържи на пазара.

Та че са високи цените - високи са. Дали са нереални го решават купувачите. Аз лично не се оплаквам, че "заможни" хора ще са ми съседи.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от ablood »

Не разчитай на това. Моят лаком комшия отсреща си продава къщата трета година. Даже Стефан Цончев поне веднъж води български оглеждачи.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от todor73 »

Independent написа:
yahoo написа:Цените обаче в по-търсените райони са убийствено високи. Твърдо мисля че са нереално надути, но не очаквам много да паднат през следващите години. Така че напълно разбираем е компромиса който си направил да спестиш пари срещу по-малко свободно време.
Когато ние си търсехме къща, цена от половин милион в нашия район беше напълно нормална. Тия дни гледам, че нашия съсед си е пуснал неговата за двойно повече, отколкото я взехме нашата. Потенциални купувачи - не спряха тоя уикенд.
Ще видин колко време ще се задържи на пазара.

Та че са високи цените - високи са. Дали са нереални го решават купувачите. Аз лично не се оплаквам, че "заможни" хора ще са ми съседи.
Малко не е по темата, но няма как, меренето започва ... все пак питах за до към 250К, поне местото долу горе може ли, за статистиката де.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от todor73 »

Хайде малко по конкретно, някой има ли идея за района около Вердън и Ангринъон, Лашин където са рю-тата, и също бул. Де Сурс нагоре към реката, както и Ривиер де Прери, за последното си спомням че яхото беше писал преди време че имало и ново строителство някъде там.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от IRA »

Ако гледаш около бул. Де Сурс. пускам една къща за района т.е само да се ориентираш къде се намира, а не да си мислиш, че ти я предлагам да я купиш.

http://passerelle.centris.ca/Redirect2. ... A&Langue=E"

Този район не е лош , имам приятели. Преди година надуха невероятно много данъчните оценки, къщите са се продавали напрактика под тази данъчна оценка. Така ,че за що годе реална цена се ориентиреай по данъчна оценка. Ново строителство за 250 000 само ако е кондо, нова къща на острова няма да намериш.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от ablood »

За 250'000 къща ново строителство не само на острова, ами май никъде няма да намериш.

Освен ако не говорим за много малка и отдалечена къща, или с много довършителни работи.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от yahoo »

ablood написа:За 250'000 къща ново строителство не само на острова, ами май никъде няма да намериш.

Освен ако не говорим за много малка и отдалечена къща, или с много довършителни работи.
Точно в района за който говори в северната част на булевард Des Sources през 2008 един познат си купи чисто нова къща за $220,000 а сега гледам същите къщи вече се препродават двойно:

http://passerelle.centris.ca/Redirect2. ... MT15755889"

Сигурен съм, че изобщо не става въпрос за нова къща където и да е при такъв бюджет.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от todor73 »

Изобщо и не съм си и помислял за ново строителство, писах че навремето яхото беше писал за хубав район в Ривиер де прери - ново строителсто и къщи от по 800 К, та си викам ако може и аз да се омешам с баровците :) демек ако намеря някоя съборетина в района, току виж след време новото строителство стигнало и до мен. Сметки такива някакви без кръчмаря дето се казва. Но пък, вижте от горния пример преди една къща на Де Сурс била нова 220К пък сега двойно.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от ablood »

А има един ципокрил съфорумник (който вече не мога да виждам), дето тогава твърдеше, че цените щели да падат значително.

Иначе не приемам на сериозно тази къща нова (и довършена) да е струвала 220К, макар, че не е отбелязан размерът на терена.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор