Vous parlez une langue inconnue

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Vous parlez une langue inconnue

Мнение от IRA »

Joya написа:Не знам защо слагате всички местни в една категория.
Аз мога да генерализирам, не съм виждала местни с големи глави (както се тръбеше тук по едно време) и всички с които контактуваме до сега са свестни. Нито един човек не ми се е подиграл за езика, напротив изслушват ме, говорят по-бавно. Децата нямат никакви проблеми с общуването с местни деца, даже повечето им приятели са такива, канят ги на гости, на партита.
Мисля че когато човек очаква лошо отношение или търси само лошото в хората, е да намира го.
Случката описана в темата не смятам че е дискриминационна, напротив жената съвсем искренно е казала че не познава езика, аз бих отговорила че е български и е кирилица, за това им се вижда странен.
Само вижте как ние се отнасяме към хората които не говорят добре български, или не пишат правилно. Търсиме грешките и изрично ги подчертаваме, подиграваме се. Как се отнасяме с циганите, турците, бежанците и подобни. Хубаво е човек първо да погледне себе си, после да съди другите.
Аз гледам себе си и затова си позволяваме да коментирам. Никога не се държа пренебрежително към хората говореши различен от моя език.
Предполагам,че за Клисуров важи същото нещо.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Vous parlez une langue inconnue

Мнение от myhata II »

Език е едно, диалект е съвсем друго, доколкото разбрах от тази тема във Квебек си говорят на диалект !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Vous parlez une langue inconnue

Мнение от miteto »

pumpy написа:
Kan_Tangra написа: Това е долна лъжа, която навремето би ме учудила, но от доста време съм нясно в какъв негативист и циник се е превърнал зъболекаря.
Kan_Tangra написа:Няколко дена преди или след тоя случай, с някакъв наперен пич същото. Не се отместих. Разменихме си по някой тупаник, като той първи започна, а аз не му останах длъжен и го цапнах съвсем съвсем лекичко, колкото да не си мисли, че му е безнаказано. Взе да вряка злобно и да ми вика да си ходя. Стоях и го гледах спокойно и накрая той подви опашка. Минаваха покрай нас коли по сент катрин и затова не му завъртях юмруците. Да не падне под някоя кола и да стане сакатлък.
pumpy написа:Питайте Танграта, той налита на бой на различните по улиците.
Нека аз да съм лъжеца от горните цитати. Кой пръв, кой втори за мен няма значение. Мен и да ме ударят ( до сега интересно НИКОГА не ми се е случвало), на бой не налитам - обаждам се на 911 и чакам
Има ОГРОМНО значение, кой е почнал пръв когато казваш за някой, че "Налита на бой"!
И какво излезе, нито другия е видимо "различен", нито Танграта е налитал на бой?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Vous parlez une langue inconnue

Мнение от newcomer »

Bistra написа:
IRA написа:Drummondville е в дивата провинция, те там чужденци рядко виждат.
Иначе кебекарите от всичко се стряскат, най вече,че може да си говорите на английски вкъщи. :rofl:
Сериозно ли така мислиш?
Е, знам, че ще прозвучи като виц това, което ще ви разкажа след малко, ама ние и до ден днешен си се хилим задружно с Щеря като се сетим.
Преди няколко години 2 или 3 (не помня точно) бяхме изпратили децата в България и отидохме двамата сами на почивка в Мексико, подобаващо в хотел за възрастни, щото бяхме двойка без деца. Та аз си танцувам на дансига в дискотеката, а Шерито отиде за питиета. Не щеш ли ми се залепи един младеж и започна да ми се обяснява на английски. Като стигнахме до мястото кой откъде е...Аз му казвам, че живея на 20 км от Монреал (де да го знам откъде е), след което той с облекчение въздъхва...А аз съм от Дръмонвил и ти вероятно говориш френски?
Като му заговорих и на френски направо ми налетя.:rofl:
А аз се опитвах да успокоя положението и му казвам. Чакай сега по-полека...аз не съм кебекарка. А той вика: Нямаш проблеми ние в Дръмонвил сме интернешънъл...Бе вие сте, ама аз съм омъжена. :lol:

тоз ше е бил или много изпаднал или много пиян за да ти налети
мен ,ако питаш по скоро второто съдейки по себе си
след няколко водки като ми падне пердето и жабата става принцеса
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Vous parlez une langue inconnue

Мнение от pumpy »

miteto написа: Има ОГРОМНО значение, кой е почнал пръв когато казваш за някой, че "Налита на бой"!
И какво излезе, нито другия е видимо "различен", нито Танграта е налитал на бой?
Може Митак да е така. Аз не се бия, никога не съм се бил с никого, не познавам терминологията на боя. За мен "налитам на бой" значи просто "налитам на бой", първи, втори, пети, все едно. Има една приказва" бития бит, е,,,ния, е..н" нали я знаеш ?
Все едно, няма да споря с теб или който и да било, колко толерантен е българския имигрант, особено този, на който гроздето му е винаги кисело. Имам си един тинейджър вкъщи на живо, други виртуални не ми трябват....
Ако това ще успокои топката: " Танграта не се бие нито със себеподобни, нито с различни. Просто пердаши лекичко тези, които смята, че заслужават да бъдят пердашени лекичко, за да си знаят мястото на улицата"
Хепи ?
Сега вече компотите са си компоти и вноса си е внос ;)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Vous parlez une langue inconnue

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа:
miteto написа: Има ОГРОМНО значение, кой е почнал пръв когато казваш за някой, че "Налита на бой"!
И какво излезе, нито другия е видимо "различен", нито Танграта е налитал на бой?
Може Митак да е така. Аз не се бия, никога не съм се бил с никого, не познавам терминологията на боя. За мен "налитам на бой" значи просто "налитам на бой", първи, втори, пети, все едно. Има една приказва" бития бит, е,,,ния, е..н" нали я знаеш ?
Все едно, няма да споря с теб или който и да било, колко толерантен е българския имигрант, особено този, на който гроздето му е винаги кисело. Имам си един тинейджър вкъщи на живо, други виртуални не ми трябват....
Ако това ще успокои топката: " Танграта не се бие нито със себеподобни, нито с различни. Просто пердаши лекичко тези, които смята, че заслужават да бъдят пердашени лекичко, за да си знаят мястото на улицата"
Хепи ?
Сега вече компотите са си компоти и вноса си е внос ;)
Толкова много лицемерие!
Просто ще го оставя без коментар. :x

Тебе кой те направи съдник на непознати хора, бе, другарю зъбар!?
С това безгръбначно поведение жена ти изобщо пуска ли ти? За харесване не говорим. :D
Или при евреите и без това жената коли и беси и оглавява клана?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Заключено