Пращал ли е някой скоро паспорт за турист. виза със Speedy

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Sliven
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 6:47 am

Пращал ли е някой скоро паспорт за турист. виза със Speedy

Мнение от Sliven »

Здравейте,

Днес научих, че майка ми е получила покана за туристическа виза до Канада и си е пратила паспорта до Букурещ със Speedy.
Аз и бях обяснил, че трябва да го прати с куриерска фирма, на която може да предплати за обратната пратка. Живеем в малаък град, я който единствената куриерска фирма освен български пощи е Speedy.
До тук добре, но не въм сигурен дали Speedy още осъществява услугата за обратна пратка, тъй като са и казали, че не може да предплати и ще плати за обратната пратка като си получи паспорта обратно. Притеснението ми е обаче, че могат ли изобщо да го пратят от Румъния обратно при положение, че не е предплатено???
Знам, че преди време Speedy извършваше тази услуга дълго време, но в момента не съм сигурен извършат ли я още и какво изобщо ще се случи с паспорта, яко сложат визата и кажат не може да ви го върнем обратно, не е платено.

Някой имал ли такава ситуация? Какви са ни опциите (ако избощо имаме такива) при свършен факт....паспортът е заминал днес със Speedy...
Sliven
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 6:47 am

Re: Пращал ли е някой скоро паспорт за турист. виза със Spee

Мнение от Sliven »

Ще свърши ли работа писмо с молба документите ми и бъдат върнати с конкретна куриерска фирма (ТРАNSBALKAN GROUP) за сметка на получателя?
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Пращал ли е някой скоро паспорт за турист. виза със Spee

Мнение от petiov »

Sliven написа:Здравейте,

Живеем в малаък град, я който единствената куриерска фирма освен български пощи е Speedy.
...
Здравей,
Първо ако става въпрос за Сливен, той не е малък град. ;)
Ние също изпратихме паспорт със Спиди преди 2 дни и ни казаха, както и на вас, че не може да се предплати връщането.
Преди като изпращах паспорти с тях ,това беше начина и нямаше проблеми, но явно нещо са се променили нещата.
При изпращането са сложили бележка, че може да се изпрати обратно без да се плаща и разходите ще са за сметка на получателя, ама според мен след като не е платено връщането, след като поставят визата в паспорта ще го върнат с обикновената поща.
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Пращал ли е някой скоро паспорт за турист. виза със Spee

Мнение от mice »

С Еконт - София, паспортите се изпращат и получават с куриер. Има сисетама за проследяване на пратката до Букурещ.
Плащането става предварително за двете посоки.
Публикувай отговор