карго от България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

карго от България

Мнение от milly »

Здравейте,

има ли хора с опит с карго от БГ, което трябва да се освободи от Порт МТЛ?
Интересува ме начина на освобождаване, може ли ФЛ да си го освободи или е задължително чрез агент?
Ако сами си го освобождаваме, какво е процедурата, пристанище, митница т.н.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: карго от България

Мнение от the_coach »

Пробвай с тези хора:
http://allports.ca/index.html"

Аз работя с тях и ти ги препоръчвам. Успех!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: карго от България

Мнение от Koko »

milly написа:Здравейте,

има ли хора с опит с карго от БГ, което трябва да се освободи от Порт МТЛ?
Интересува ме начина на освобождаване, може ли ФЛ да си го освободи или е задължително чрез агент?
Ако сами си го освобождаваме, какво е процедурата, пристанище, митница т.н.
Мисля че за такъв превоз няма начин да не опреш до транспортна фирма за международни превози, съответно те би трябвало да имат грижата за транспорта от врата до врата, включително и да освободят пратката от митницата и да ти доставят нещата на посочен от тебе адрес. От тази гледна точка ми се струва малко странно да ти се налага сама да си взимаш нещата от пристанището. Би трябвало още при експедирането на пратката да оформите съпътващите документите.
Това всичкото се отнася разбира се ако говорим за превоз на лични вещи, а не за търговия. Другото нещо - зависи колко голяма е пратката, ако багажа не е толкова много че да напълни цял контейнер, то те може да го организират като групажна практа заедно с багажа на други техни клиенти.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: карго от България

Мнение от Павел »

Обикновено фирмата-изпращач кореспондира с фирма-агент тук. Ако искаш да спестиш пари, когато тукашната фирма те уведоми, че пратката е пристигнала, отиваш при тях и само вземаш необходимите документи, с които да си освободиш пратката сам от митницата. Тук нещата, за разлика от Бг са много добре уредени не трябва да даваш подкупи :) - взимаш си час за митницата и цялата процедура отнема (ако е контейнер без кола в него) не повече от час. Ако става въпрос за контейнер и ако в него няма кола, вероятността да го отварят митничарите е много малка. За пристанището което цитираш нямам представа, но по принцип някои пристанища позволяват (след като разбира се пратката е освободена от митницата) сам да си разтовариш на място контейнера (примерно пристанището до д.т. Ванкувър. Други пристанища (например това в Делта, близо до Ванкувър) не позволяват разтоварване на място и задължително трябва да наемеш местна транспортна фирма, чиито камиони за оторизирани да влизат в пристанището и да вземат контейнера от твое име. След което ти го докарват пред къщата. Една такава услуга, в зависимост от транспортната фирма и разстоянието, може да ти струва допълнително $400-1000, че и отгоре.
Повери фирмата-изпращач с кого кореспондира в Канада и проучи каква е политиката на съответното пристанище.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: карго от България

Мнение от milly »

Благодаря много за споделеното инфо!
По-конкретно, става въпрос за лични употребявани вещи, тв, детско колело, ски, дрехи и тем подобни. Едно пале вещи.
Фирмата от БГ ни е дала координати на тукашна фирма, но се чудих дали изобщо да се свързаме, ако можем сами да си ги освободим. Още от БГ ни предупредиха, че цената, която плащаме е до пристанището в Монреал. Оттам насетне колко ще ни струва агент/куртие/агенция/транспорт/престой и т.н.ние си го плащаме или съотвтно се уговаряме с него.
Сега като ви чета ми се поизясни картината и как стоят нещата.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: карго от България

Мнение от kiro »

Ако сте декларирали goods to follow , когато сте имигрирали в Канада, няма да платите мита. Ако не сте, ще платите някави мита за "покъщнина" - household goods. Може да си освободите всичко сами, но ще спестите петдесетина долара за митническо представителство.
Bulgayrian
Публикувай отговор