Съединението прави ли силата?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от tonich »

Pointzero написа:Че какво му е лошото да се събираш с българи?
Нищо лошо няма!
Пак го извъртате както ви изнася.
Всеки да се събита с когото иска, свят голям! :y:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от grozdan »

IFF написа: Как ще ги гърбиш, като никой нямаше да дойде, от "приятелите" ти.
Викаш по-важно е да спестиш на гърба на приятелите си. Ами ако някой се контузи какво правим?
Икономията е майка на мизерията!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от IFF »

grozdan написа:
IFF написа: Как ще ги гърбиш, като никой нямаше да дойде, от "приятелите" ти.
Викаш по-важно е да спестиш на гърба на приятелите си. Ами ако някой се контузи какво правим?
Икономията е майка на мизерията!
Кво да спестиш, като почерпиш после и идва по-скъпо :D . Обаче е готино, обединява хората и ги прави по-близки. И служи за преброяване на "приятелите".
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от IRA »

Значи докато някой не ти изтъркаля дивана по стълбите, не ти е никакъв приятел. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от Pointzero »

Бреийййй, всички си "пазят" приятелите само за маса.... Баровци, демек.
Имаше една стара приказка - Приятел в нужда се познава!
Аз на моите приятели винаги мога да разчитам. Съответно и те на мен, пък ако трябва да ме събуди някой в 3 сутринта да му помогна (вкл и да го взема от н'и нам колко си километра)
Понякога дори и парите не могат да ти решат проблема по-добре отколкото приятеля!
Който не го е разбрал това си пати, или ще си пати.

П.С. тук не става дума само за приятели-българи.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от ablood »

Докато не ти помогне да заровиш труп, не бъди толкова сигурен в приятелството му!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от pumpy »

ablood написа:Докато не ти помогне да заровиш труп, не бъди толкова сигурен в приятелството му!

Блъди, това не е приятелство :(
Ако приятелите ми очакват това от мен, ще са неприятно изненадани, за тяхно и моя съжаление
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от analgin »

Chanliev написа:Доста годинки се търколиха в Канада, но не съм чул за действащ клуб или форма на съединили се българи, за да работят за общия си интерес в тази страна (не броя църковните ни събирания). Може и да не съм достатъчно просветен, сигурно някой ще ме осветли по този важен за развитието на едно общество въпрос. В България разделението може и да се каже е "разбираемо", но какво ни пречи тук? Една информация от българи професионалисти, умни хора на куп няма да намериш в Канада. От индивидуалните мнения може и да се объркаш. Имах едно време един проблем, подписах предварителен договор за покупка на жилище и се наложи да го разваля. Е, няма към кого да се обърнеш да ти кажат начин, всички обобщаваха, че ще плащам неустойки, но това бяха само индивидуални мнения. Но пък то имало начин - отплеснах се.
Та въпроса е, има ли сдружения по интереси в Канада или всички сме индивидуалисти?
Предлагам модераторите на форума да открият Клубове по интереси и професионални направления за Кебек, не за друго, ами да си помагаме.
Мъжко дупе само веднъж се ....
2003 година подменях рентгеновата техника на еврейската болница и се доверих на "български професионалист" да подмени подовите насилки (теракот) в помещенията които бяха готови .... идиота отряза тръбата която захранваше болницата с кислород .... в последствие се оказа, че няма никаква застраховка .....
Повече за "българи професионалисти", пък били те сдружени не желая да и да чуя.
Chanliev
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Фев 25, 2004 1:26 pm
Обратна връзка:

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от Chanliev »

Аналгине не знам с какво се занимаваш, но аз работих в производство в Канада и съм виждал как след грешка на работник фирмата загуби 250 000 $, а по късно този го направиха супервайзор. Всички на този свят грешат, под натиска да свършиш в срок и качествено работата си. Всички производства и услуги в днешно време са под натиска на времето, те постояно си сменят технологията, всекидневната промяна на процедурите води до грешки. Щом съдиш така жестоко всички българи като некадърници и неграмотни технически имам едно въпросче към теб. Тбоят баща, майка, сестра, брат или роднини те също ли са в тази категория или ти разделяш роднини от българи т.е. роднините ти не са българи?
Живей както желаеш, но не пречи.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от ivanko13 »

Аналгина заради една тръба чак дупето му пострадало... Като вземете да го раздавате цветно ,че да се чудиш да ревеш ли да се хилиш ли...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Публикувай отговор