Съединението прави ли силата?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от mama mia »

http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID= ... 67&Level=1"

Да се срамуваш от произхода си, да унижаваш и да мразиш всичко българско и родно... ей тези неща никога няма да ги приема. Съжалявам ви, вие не сте достойни да се наречете българи. Не визирам никого. Те сами ще се обадят.
Съединението прави силата!
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от Godis »

Което значи, че всички които не са с нас са против нас?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от Bistra »

Pointzero написа: Т'ва не го разбрах...(или поне нацяло). Препращаш ме да гледам кога са службите на църквата.
Само там ли се събират българи? (полу-риторичен въпрос)
Па не може ли да сме се запознали в компания или на парти и да поддържаме приятелски отншения?
Може, разбира се. Аз посочих само едно от местата, където знам, че масово се събират българи. За да поддържаш с някого приятелски отношения трябва да има нещо, което ви свързва все пак - общи интереси, хоби, професия или дори общи теми за разговори. Езикът и произходът не са достатъчни.
Ще цитирам пак гроздан. Съжалявам, че се повтарям, тъй като този път съм напълно съгласна с него.
Имам много сериозен филтър относно хората, с които се събирам и на които имам доверие.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от pumpy »

Godis написа:Което значи, че всички които не са с нас са против нас?
Ще се буташ между шамарите ? Сега ще се окаже, че не си достоен потомък на Аспарух :lol:

Като ще си говорим с разкази и литература, се сещам как години наред "Андрешко" е национален герой - после що не сме "настигали канадците"
Много обичам да ме пращат обратно в България и да ми обясняват какъв българин съм. Изобщо обичам да ми казват какво и как да правя, добре, че е форума та да мога да си живея живота пълноценно с хорските съвети.....ама само тези на "истинските" българите, останалите не вAжат

PS. Просто трудно можете да си представите колко съм щастлив, че не практикувам в Монреал.....
Последно промяна от pumpy на Съб Апр 11, 2015 10:35 pm, променено общо 1 път.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от IFF »

Bistra написа:
Pointzero написа: Т'ва не го разбрах...(или поне нацяло). Препращаш ме да гледам кога са службите на църквата.
Само там ли се събират българи? (полу-риторичен въпрос)
Па не може ли да сме се запознали в компания или на парти и да поддържаме приятелски отншения?
Може, разбира се. Аз посочих само едно от местата, където знам, че масово се събират българи. За да поддържаш с някого приятелски отношения трябва да има нещо, което ви свързва все пак - общи интереси, хоби, професия или дори общи теми за разговори. Езикът и произходът не са достатъчни.
Ще цитирам пак гроздан. Съжалявам, че се повтарям, тъй като този път съм напълно съгласна с него.
Имам много сериозен филтър относно хората, с които се събирам и на които имам доверие.
Има още едно много просто мерило, имаш ли приятели или само познати - като се местиш, фирма ли наемаш, или го правиш с приятелите си. И да се уточним, ако ходиш да играеш футбол с колегите, това не се брои за приятелство.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от IFF »

pumpy написа:
Godis написа:Което значи, че всички които не са с нас са против нас?
Ще се буташ между шамарите ? Сега ще се окаже, че си я помак я еврейн :lol:

Като ще си говорим с разкази и литература, се сещам как години наред "Андрешко" е национален герой - после що не сме "настигали канадците"
Много обичам да ме пращат обратно в България и да ми обясняват какъв българин съм. Изобщо обичам да ми казват какво и как да правя, добре, че е форума та да мога да си живея живота пълноценно с хорските съвети.....ама само тези на "истинските" българите, останалите не вAжат

PS. Просто трудно можете да си представите колко съм щастлив, че не практикувам в Монреал.....
Андрешко е бил национален герой, защото данъците по онава време са били такива, че ако ги платиш няма да има какво да ядеш (в буквалния смисъл на думата). :fubar:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от Bistra »

Не се местя, IFF, просто защото съм много добре установена.
Но ще ти кажа като толкова държиш да знаеш. Като ни изоставиха в онази провалената екскурзия до Ню Йорк (виж споделения експириънс в любимата ти форумна рубрика :D ), на американската граница, дойде приятел с личния си автомобил да ни прибере. Можеш да провериш с Гугъл, колко са километрите оттам до Сейнт Катрин и да пресметнеш, колко би струвало таксито... И прости ми дързостта, но той беше канадец, каквито сме и ние в нашето семейство. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Chanliev
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Фев 25, 2004 1:26 pm
Обратна връзка:

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от Chanliev »

Това за клубовете по интереси в форума е само идея, и не се отваря клуб без да има интерес.
В темата не става въпрос за лични взаимотношения, става въпрос за професионални, бизнес или колегиални отношения, между хора с много близък културен мироглед. Всъщност на въпроса в заглавието никой не можа да отговори, съединявайки се може ли да получиш по голяма сила, по-големи възможности и по- големи перспективи за индивидуално и професионално развитие. Ако искате да почнете бизнес тук сте много ограничени от дискриминационни фактори, клиентите не са склони да ти вярват, помоща на професионалните сдружения тук е много ценна. Таквиз неща си мисля.
Не съм тръгнал да си търся компания за чашка.
Живей както желаеш, но не пречи.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от klisurov »

Chanliev написа:... Всъщност на въпроса в заглавието никой не можа да отговори ...
Аз знам два отговора: Легендата за Хан Кубрат и за четата с предател

Когато се местих, почерпих двама българи кеш.

Българин е идвал до Burlington, Vermont да ме докара (безплатно) до Монреал.
Същият няколко години ми прави безплатно данъчната декларация.
Сега, за да не го обременявам излишно, си я правя сам.

Когато имах инфо за свободно място, писах тук и българин започна без никаква помощ от моя страна.

Когато пристигнах, поздравявах всеки, когото чуех да говори на български.
Сега има случаи, когато си трая.

Не веднъж е писано тук: В БГ не съм приятел с всички българи, не разбирам защо тук трябва да съм.

Колкото до клубове на професионална основа: Интереса клати феса.
Същото би било (според мен) и с групи за взаимопомощ.
С някои никове съм говорил лично, но до момента нито един не ме е препоръчал.
Същото е и с групата от "сурат тефтер".

Имаше " ФОРЕКС клуб Монррал", но отдавна не са се обаждали - освен да са минали в нелегалност.
Пуснах тема за дреби инвестиции - набра няколко страници, но и тя заглъхна. Дано поне да са продължили на ЛС.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от legioner »

Chanliev написа:Доста годинки се търколиха в Канада, но не съм чул за действащ клуб или форма на съединили се българи, за да работят за общия си интерес в тази страна (не броя църковните ни събирания). Може и да не съм достатъчно просветен, сигурно някой ще ме осветли по този важен за развитието на едно общество въпрос. В България разделението може и да се каже е "разбираемо", но какво ни пречи тук? Една информация от българи професионалисти, умни хора на куп няма да намериш в Канада. От индивидуалните мнения може и да се объркаш. Имах едно време един проблем, подписах предварителен договор за покупка на жилище и се наложи да го разваля. Е, няма към кого да се обърнеш да ти кажат начин, всички обобщаваха, че ще плащам неустойки, но това бяха само индивидуални мнения. Но пък то имало начин - отплеснах се.
Та въпроса е, има ли сдружения по интереси в Канада или всички сме индивидуалисти?
Предлагам модераторите на форума да открият Клубове по интереси и професионални направления за Кебек, не за друго, ами да си помагаме.

Аз съм навит да направим алтруистична FB група. Ако щеш, направи една затворена страница (за да не храним егоистите) във FB, и я издялкай както Confession страниците - ако някой има въпрос, да го задава анонимно а и да можем да спираме спамерите. Но и да върви по схемата tit-for-tat
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от grozdan »

IFF написа: Има още едно много просто мерило, имаш ли приятели или само познати - като се местиш, фирма ли наемаш, или го правиш с приятелите си. И да се уточним, ако ходиш да играеш футбол с колегите, това не се брои за приятелство.
Естествено, че наемам фирма. Защо да гърбя приятелите си?
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от Bistra »

Да почнеш бизнес "на сляпо"? :o Ами то е по-лошо от "кьор софра на сляпо", защото ако не се получи "приятелството" няма да ги поканиш повече, докато при бизнес рискуваш парите и бъдещето на семейството си. Нямам думи просто! Съжалявам, че съм егоист за чуждите, а за своите не съм. Ама пак е въпрос на характер. Просто сме различни, това е!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от Bistra »

Алилуя! :P Happy Zombie Day! |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от IFF »

grozdan написа:
IFF написа: Има още едно много просто мерило, имаш ли приятели или само познати - като се местиш, фирма ли наемаш, или го правиш с приятелите си. И да се уточним, ако ходиш да играеш футбол с колегите, това не се брои за приятелство.
Естествено, че наемам фирма. Защо да гърбя приятелите си?
Как ще ги гърбиш, като никой нямаше да дойде, от "приятелите" ти.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Съединението прави ли силата?

Мнение от pumpy »

grozdan написа:
IFF написа: Има още едно много просто мерило, имаш ли приятели или само познати - като се местиш, фирма ли наемаш, или го правиш с приятелите си. И да се уточним, ако ходиш да играеш футбол с колегите, това не се брои за приятелство.
Естествено, че наемам фирма. Защо да гърбя приятелите си?
От 2004 съм се местил 12-13 пъти и даже дне с е такъв ден :)
Първите два, три пъти си мислех, че не мога да си го позволя и не съм наемал фирма - гърбех приятелите и себе си.
После осъзнах, че това не си струва и започнах да си плащам и така до днес, когато пак ще си платя, просто защото това е най-нормалноот нещо. Приятелите не са за хамалогия, а за приказване и ето тук е разковничето: ако можеш да "мучиш" само на един език, то тогава си "истински българин". Ако можеш да го правиш на повече от един и си разшириш хоризонта, ставаш "предател". Ай сиктер.........
Публикувай отговор