Ферми и био-ферми

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Tania12345
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Яну 04, 2015 9:58 am

Ферми и био-ферми

Мнение от Tania12345 »

Не зная дали има вече такава тема, но ми се иска повече хора да напишат дали купуват продукти от ферми и био ферми и да дадат информация за продуктите и адреса на ферми , които са посетили. Аз, за сега купувам само пилешко месо от био ферма ferme avicole bio-grain в saint-jean-sur-richelieu. Ето координатите http://fermeavicolebio-grain.ca" . Моя колежка си купуваше и свинско месо от ферма, но не зная адреса.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от ablood »

Аз пък смятам да заведа децата следобед в Burger King. Картофките им са божествено вкусни, а и имат достатъчно змазен Poutine за мен.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от IRA »

ablood, отвори си тема за Burger King и полезните храни спрямо твоето разбиране. .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от optics »

В интерес на истината той се задява, но не е казал че пържените картофки са полезни. Казал е, че са вкусни ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
DVG
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 1:05 pm
Местоположение: Монреал

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от DVG »

Не виждам смисъл да се задява и показва оригиналност във всяка тема.
Имаше навремето един надпис по автосервизите в България - "Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук".
Моето виждане е такова - темата тук е за био-ферми. Ако може някой да даде информация - да дава. Ако не - има си достатъчно други разводнени теми, където може да се демонстрира оригиналност, весело настроение и свобода на духа.
На автора на темата благодаря за инфото за фермата.
Поздрави на всички.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от ablood »

Далеч не се задявам във всяка тема. Игнорирам почти всички политически, спортни, процедурни и други теми.

Когато обаче се почне възхваляването, на нещо създадено да се дерат глупавите клиенти не мога да се въздържа. Козметика за подмладяване, добавки за икономия на гориво, домашни пирамидки за енергийна защита, алтернативна медицина...

Индустрията съзря сочен залък в органичните/биологичните/екологичните (в зависимост от корпорацията производител) храни преди около 14 години. Започнаха се едни кампании приписващи легендарни вреди от ГМО, нитратите и пестицидите. В същото време рекламирала фантастични предимства на техните продукти. В случая истината не е някъде по средата, а много близо до измама. Разни истини се преувеличават до степен на абсурдни лъжи.

Клиентът плаща несравнимо повече долари на витамин, гори бензин и вдишва газове по пътя за разни ферми, лишава семейството си от други съществени неща....

Най-любим ми е идиотизмът за яйца от щастливи кокошки. Да се чудиш колко прост народ има.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от balbi »

Ам както ти казаха малко по-горе остави народа да е прост и идиотски и си търси изява в други теми.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от ablood »

balbi написа:Ам както ти казаха малко по-горе остави народа да е прост и идиотски и си търси изява в други теми.
Хайде не ми се прави на девственица, сякаш ти си даваш мнението само когато ти го поискат!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Mani
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 3:35 am
Местоположение: Varna-Montreal
Обратна връзка:

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от Mani »

За много от продуктите се разбира по вкусовите качества. Истината е някъде там , но например вкуса на биологичните ябълки е доста различен от "обикновените" а био яйцата са доста по добри.
Tania12345
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Яну 04, 2015 9:58 am

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от Tania12345 »

ablood написа:Аз пък смятам да заведа децата следобед в Burger King. Картофките им са божествено вкусни, а и имат достатъчно змазен Poutine за мен.

Добра идея да заведеш децата на пържени картофки. Ако е един или два пъти на месец дори е полезно. Ако се храниш с качествена храна нищо не пречи да си позволиш един два дори три пъти похапване със fastfood.
Най-интересното е, че точно хората, които викат най-силно колко е смешно да се внимава какво се яде и колко са хубави картофи с путин, избират само добра храна за семейството си. Това напомня комунистическият метод: те казваха: колко е хубаво да работиш, да ядеш само ябълки и круши; а в същото време ходиха на почивки и се радваха на банани, портокали и какво ли не.

Благодаря на хората, които приемат на сериозно темата.
silPa
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 11:52 am

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от silPa »

Така ... когато моите деца говорят и вършат простотии с цел да ми привлекат вниманието (пубертет какво да го правиш ) аз просто ги игнорирам :) Мился че ако постъпвате с ablood по същият начин в един момент просто ще загуби интерес да се прави на интересен :emo: .
Колкото до фермите аз много харесвам тази :http://www.runawaycreekfarm.com/
не съм ходила отдавна но преди година и половина 1kg пиле беше $9.00.
Сертификат не съм проверявала но сляп тест с моя скептичен съпруг направих и даде добри резултати .
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от ablood »

silPa написа:Така ... когато моите деца говорят и вършат простотии с цел да ми привлекат вниманието (пубертет какво да го правиш ) аз просто ги игнорирам :) Мился че ако постъпвате с ablood по същият начин в един момент просто ще загуби интерес да се прави на интересен :emo:
Благодаря за специалното внимание и съживяването на забравена тема.

Иначе съм напълно наясно, че коментарът ми е детински и несериозен. Така реагирам на крайно превзети теми.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
silPa
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 11:52 am

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от silPa »

Само да добавя органични или не всички пилета ,прасета ,телета, ect. в Квебек са без хормони и антибиотици затова и цените им са близки до органичните, това заради което аз предпочитам органично месо се нарича рактопамин и не е хормон а анабол и дава същите резултати при jивотните и вреди за консуматортите.Забранен е в Европа и в китай дори , но тук и USA e разрешен все още.
В органичните храни го няма ... надявам се :^)
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от seeker »

silPa написа:Така ... когато моите деца говорят и вършат простотии с цел да ми привлекат вниманието (пубертет какво да го правиш ) аз просто ги игнорирам Мился че ако постъпвате с ablood по същият начин в един момент просто ще загуби интерес да се прави на интересен .
:D За последното не храни големи надежди.

Проблемът на ablood и на Павел е от по-друго естество. Те са деца на лекарки и всеки път когато някой изрази и най-малко съмнение в медицината (разбирай класическата медицина, каквато са практикували или учили майките им) те реагират първосигнално, сякаш се изразява съмнение персонално към майките им. Стискат юмруци и започват да нападат, да се присмиват да обиждат безогледно. Не чакай да има обектовно и безпристрастно обсъждане на тема, хвърляща сянка на съмнение върху професята на мама. А медицината като наука търпи своето развитие и съответните грешки. И това е нормално. Само да напомня, че преди лекарите са лекували с пускане на кръв, а днес го отричат.

Нормални разговори с ablood и Павел са възможни само ако събеседниците предварително са изказали безрезервната си подкрепа на класическата медицина.

Навремето имах началник, който беше лекарски син. Той беше полуграмотен и със средно образование от някаква дамска гимназия, но ръководеше няколко специалиста с висше (мила родна картинка). Обаче какво самочувствие имаше, че разбира от медицина - консултираше с повод и без повод. Световнопризнат специалист. Отделно беше и доста примитивен. Не го изтраях дълго и напуснах. Мисля си, че много от лекарските деца имат подобен синдром - знаят медицина повече от родителите си.

Иначе двамата едва ли са лоши момчета, но с медицината внимавай. Всяка тема за здравосновно хранене, алтернативна медицина, имунизации и други подобни са буре с барут :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от ablood »

Зат теб обаче повече курабийки нямам.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор