Ферми и био-ферми

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от seeker »

Те твойте курабийки, знам, са с консерванти, друж си ги за тебе. ;)
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от eva-vet-eva »

Навремето ходехме в тази(http://www.fermechezmario.ca/" )-хем за забава на синковеца, да види от къде идват доматите в магазина, хем за расли на слънце домати и чушки. Месо много не смея да си взимам от ферми, че често не ползват услугите на големи кланици с назначен ветеринарен контрол, а по малките кланици контрола ми се струва съмнителен. Не държа да си наблъскам децата(че и нас си) със салмонела или някой гаден паразит, щото примерно сме недоопекли добре месото. То моето малко професионално изкривяване, де, ама за тези дето купувате-печете добре.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от ablood »

Вчера пазарувах и любимият ми чипс беше на спешъл $1 за голям пакет 200гр. Взех си 40 + подобаващите 2 кашона бира, та да изкарам до края на Април.

Изображение

Иначе за да не каже жената, че купувам само боклуци взех банани, ябълки и подобни превзети снаксове. Като разтоварвах колата обаче познайте децата на какво се зарадваха?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от NaviD »

Модератори има ли в този форум или червят яйца? Лалският специалист по всички въпроси след като го дразнят превзети теми защо сере в тях? Или той, зъбарчето и бистрата са с права да спамят навсякъде? А?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от Bistra »

Аз само да попитам? :$
Био-яйцата имат ли печат за трайност, щото магазинските - да?
Днес бая се потрудих, докато измия първо печатите преди да ги боядисам.:P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от optics »

Bistra написа:Био-яйцата имат ли печат за трайност, щото магазинските - да?
Днес бая се потрудих, докато измия първо печатите преди да ги боядисам.:P
В нашто грошъри обикновените яйца нямат печат. В България обаче имат. Те са франкофони, затова ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от Bistra »

optics написа: В нашто грошъри обикновените яйца нямат печат. В България обаче имат. Те са франкофони, затова ;-)
Нашите имат. :( Даже една леля кебекарка се възмутила вчера от Щерю, щото той се осмелил да я запита за яйца без печат. В нашата "страна" (разбирай Кебек) :D такъв бил законът, та затова и питам.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от IRA »

Bistra написа:Аз само да попитам? :$
Био-яйцата имат ли печат за трайност, щото магазинските - да?
Днес бая се потрудих, докато измия първо печатите преди да ги боядисам.:P
Те в магазините продават био яйца.

Мъжът ми купи бели ,небио (био бели не съм намерила до сега) и нямат печат. Яйца без печат в нашата страна може да си купиш в Метро..
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от Independent »

Бели био яйца не съществуват, защото по принцип са кафяви яйца, минали процедури за избелване. Затова у нас се купуват един път в годината, за оцветяване.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от Bistra »

Independent написа:Бели био яйца не съществуват, защото по принцип са кафяви яйца, минали процедури за избелване. Затова у нас се купуват един път в годината, за оцветяване.
Може ли линк за процедурите за избелване? :$ Признавам си, не съм сведуща по въпроса, но съм любознателна за сметка на това. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от mama mia »

Independent написа:Бели био яйца не съществуват, защото по принцип са кафяви яйца, минали процедури за избелване. Затова у нас се купуват един път в годината, за оцветяване.
Какво значи това? Недоумявам. Нашите кокошки снасят бели, това значи, че са какви? Наистина, не схванах смисъла на това така категорично твърдение, съжалявам, би ли обяснила.
Съединението прави силата!
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от Joya »

Точно това смятах да попитам, на село кокошките на времето снасяха бели яйца. По бледи спомени от соца яйцата по магазините също бяха бели, може и да греша, после навлязаха масово по магазините кафяви.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от Bistra »

Кое е първичното? Избелването на перата на кокошката или избелването на яйцето? :party:
И е ли бялата кокошка изрусена кафява? :rock:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от IRA »

Ето това изкопах за яйцата:
Цветът на кокошото яйце не се определя от цвета на перата на кокошката.Той се определя от гените на кокошката.Най-много зависи от цвета на ушното капаче(венец от перца,покриващ ушният отвор).Кокошките с бели ушни капачета снасят бели яйца,а кокошки с червени-кафяви яйца.Но ако става въпрос за смесени породи,това не важи.Тогава светът се вижда след снасянето на яйцето.

По спомени едно време в България се продаваха предимно бели яйца.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Re: Ферми и био-ферми

Мнение от miko »

Joya написа:Точно това смятах да попитам, на село кокошките на времето снасяха бели яйца. По бледи спомени от соца яйцата по магазините също бяха бели, може и да греша, после навлязаха масово по магазините кафяви.
През комунизма яйцата не бяха био, а бяха от ферми в които тъчеха кокошките с какви ли не боклуци.
На село яйцата бяха предимно кафяви.
Генното инженерство не е от вчера, някой да си спомня за сортови семена..
Публикувай отговор