мляко от ферма

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
franka
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 8:36 pm

мляко от ферма

Мнение от franka »

имате ли контакт на някои които доставя мляко от ферма близо до Бросар
franka
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 8:36 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от franka »

или адрес на ферма близо до Бросар , от кадето да се бземе мляко :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от Павел »

franka написа:или адрес на ферма близо до Бросар , от кадето да се бземе мляко :)
Искаш непастьоризирано?!?!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
franka
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 8:36 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от franka »

да :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: мляко от ферма

Мнение от IRA »

В Квебек е забранено да се подава raw milk. Във Вермонт е позволено. Вариант е да откиеш кой са биологичните феми в твоя район и да ги питах дали биха ти продали мляко.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от Павел »

franka написа:да :)
|( let me guess - ти си против ваксините
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Tania12345
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Яну 04, 2015 9:58 am

Re: мляко от ферма

Мнение от Tania12345 »

Павел написа:
franka написа:да :)
|( let me guess - ти си против ваксините
Всеки нормален човек би трябвало да е против днешните ваксини. Забележи, че написах "днешните". Няма да задълбавам в темата за ваксините. Въпросът на franka ми даде идея да пусна тема за био ферми и ферми с информация какво предлагат. За сега аз купувам пилешко месо от такава ферма. А господинът, който е за ваксините, Павел, нека си яде пилешкото от магазина.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от ablood »

Tania12345 написа: Всеки нормален човек би трябвало да е против днешните ваксини. Забележи, че написах "днешните".
Ваксината против тетанус не е ли "днешна"? Защото по-лани си плати и получих ваксинация, с ясното съзнание, че 21-ви век над 10% от заразените в Америка умират в страшни мъки. А аз се режа и дупча на разни железа ежеседмично.

Караджата например е умрял от тетанус след лека рана от ръждив турски ятаган.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от pumpy »

Tania12345 написа: Всеки нормален човек би трябвало да е против днешните ваксини.
Разбира се, че нормалните може да са срещу ваксините, когато всички ненормални са се ваксинирали и докарали риска за нормалните до минимум. Щото те, нормалните биха пребъдили (това как ли се спелва ? ) ако и когато се разболеят от тетанус, морбили, коклюш, полио и т.н.

Между другото аз, ненормалния, ползвам биологично мляко, но се докарва вкъщи и е проверено.

В кабинета има една група нормални, които са против рентгеновите снимки и флуора - е не мога да им насмогна на кариесите и пломбите, но поне е добре за бизнеса (това последното е шега, ако и да е ужасно жалко).

Може да пробвате тази нормалност и ако ви кефи ми кажете, мен ме зариби пациент и съм готов да продължа пирамидата и да "забогатея" от нормалните:
https://www.youngliving.com/en_US"
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: мляко от ферма

Мнение от seeker »

pumpy написа:В кабинета има една група нормални, които са против рентгеновите снимки и флуора - е не мога да им насмогна на кариесите и пломбите,
Пъмпи, ти си първият, който твърди, че рентгена лекува кариеси. :) За флуора мога да приема, че подсилва емайла временно и може да забави появата на кариеси, но пък съм чел, че прави костите по-крехки.

Пъмпи, нямам нищо против да ме снимаш колкото си искаш, но само ако докато натискаш копчето ми държиш ръката. Иначе като се скриваш някъде на безопасно не е същото. :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от ablood »

seeker написа:Пъмпи, ти си първият, който твърди, че рентгена лекува кариеси. :)
Какво постигаш правейки се на дебил?

seeker написа:Пъмпи, нямам нищо против да ме снимаш колкото си искаш, но само ако докато натискаш копчето ми държиш ръката. Иначе като се скриваш някъде на безопасно не е същото. :)
Предполагам, че ще се съгласи, ако твоята снимка му осигури годишните доходи. Ако обаче трябва да бъде облъчван 5-10'000 пъти годишно е съвсем друга песен.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: мляко от ферма

Мнение от seeker »

Говори ми, ablood, говири ми, как аз се правя на дебил в този форум. :D Ти прочете ли какво е написал Пумпи. Не, нямам предвид, че той се прави на дебил. Просто вече се прекалява с натрапването на рентгена и флуора. А за появата на кариеси причината е комплексна, като се започне от начина на хранене през бременността, начина на хранене на детето, възрастния, хигиената...
Пък за рентгена колко можем да си говорим още. Имай предвид, че Пъмпи не е единственият стоматолог. Познаваме и много други и си говорим по различни въпроси и знаем точно защо се ползва рентенът. А има стоматолози, които избягват рентген при деца. Има и такива, които изполват рентген само в краен случай, но това не ги прави по-малко специалисти, а напротив, защото на снимката се виждат много неща и е по-лесно, но и рискът от тумор при пацента се увеличава. И когато един стоматолог се интересува не само от изплащането на заемите си, но и от бъдещото здраве на пацента, той редуцира рентгена. Всъщност застрахователите са тези, които държат да има доказателство за необходимостта от дадена стоматологична намеса (защо ли).

Тази тема беше за фермите за мляко. Кажете с какво е по-различно млякото от тези ферми?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от ablood »

seeker написа:А има стоматолози, които избягват рентген при деца. Има и такива, които изполват рентген само в краен случай, но това не ги прави по-малко специалисти, а напротив...
Тези зъбни снимки са точно толкова страшни, колкото и Торбалан.

Изображение

Извинявай за предишния пост. Вече не мисля, че се "правиш" на някакъв.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от pumpy »

seeker написа:Имай предвид, че Пъмпи не е единственият стоматолог. Познаваме и много други и си говорим по различни въпроси и знаем точно защо се ползва рентенът. А има стоматолози, които избягват рентген при деца. Има и такива, които изполват рентген само в краен случай, но това не ги прави по-малко специалисти, а напротив, защото на снимката се виждат много неща и е по-лесно, но и рискът от тумор при пацента се увеличава. И когато един стоматолог се интересува не само от изплащането на заемите си, но и от бъдещото здраве на пацента, той редуцира рентгена.
Една снимка струва 17.40...
Една екстракция струва между 117 и 335....
Една пареза на нерв е безценна, защото няма ценa, която може да я оправи;
Ако искаш да ми кажеш, че си изплащам заема ot 250k с 17.40 просто НЯМАМ думи...
Интересно ми е с какви стоматолози си говориш: с тези завършили в БГ със общо 30 часа рентген за 6 години или с такъв завършил в Северна Америка с минимум 250 часа рентген ? Аз като бонус съм учил и хигиена тук, та имам още 150 часа рентген поне отгоре. Няма нужда да ми отговаряш, аз ЗНАМ.

Under diagnosis is a form of malpractice. Точно защото ме интересува здравето на пациентите ми не мога да си позволя да редуцирам рентгена под нуждите на ВСЕКИ индивидуален пациент. Има едно правило за ALARA. Същото и със флуора. Ти имаш ли ДОКАЗАТЕЛСТВО за развил рак пациент от зъбни снимки ?
Рядко съм съгласен и с Блъди, но таблицата му е напълно вярна.
И имам няколко десетки картона в моята практика, които доказват правотата ми за нормалните и ненормалните пациенти.
А иначе биолог
ичното мляко е супер и се продава в магазините, не по фермите. Или и това в магазините е "измама" и за "ненормални"
Повече няма да пиша - аз от форума не си "изплащам заема", защото нямам нито един пациент от този форум, НИТО един, от който да съм направил и ЕДИН долар оборот/печалба......
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: мляко от ферма

Мнение от seeker »

http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=3&b=350"

Това го намерих за 30 секунди в Интернет. Пъмпи, сигурен съм, че мога да ти намеря и докладите на американските и британските специалисти, но едва ли това ще промени мирогледа ти.

Ти какво доказателство очакваш да ти дам? Много добре знаеш, че това не може да бъде направено еднозначно. И затова винаги ще има хора, които ще отричат за рентгена, за електромагнитните лъчения, за цигарите, за радиацията...
Заключено